Sari la conținut

Spray Pt Curatat Franele....


Postări Recomandate

am luat de la louis un set de 3 spray-uri: 1 pt curatat lantul, 1 pt uns lantul si 1 pt curatat franele ....

daca cu primele doo am priceput io ce si cum, cu cel de-al treilea sunt in dubiu.... :cheers:

adica cum pt curatat frane? se da pe disc? pe placute? se curata tot etrierul? :)

rog pe cei ce se pricep sa imi zica si mie ce si cum....

:ok:

 

PS

ca fixativ pt par nu cred ca se poate folosi... :crack:

nu ca as avea la ce, dar..... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spray-ul ala nu e cine stie ce. Practic e un spray degresant folosit la curatarea discurilor de frana ( in cazul in care sunt unse) dar poti sa-l folosesti la curatarea oricaror suprafete murdare cu ulei.

Nu scrie compozitia pe spray-uri dar cred ca e aceeasi zeama ca in spray-ul de curatat lantul. Eu imi curat si lantul cu el si cateodata ma si spal pe maini cu el dupa ce mesteresc cate ceva :cheers:

:ok:

Editat de akkimo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e aceeasi chestie cu sprayul de lant; ala e lubrifiant, sprayul de frana e degresant (curata de grasimi, uleiuri, mizerie).

cred ca se referea la sprayul de curatat lantul...

ai grija cu sprayul ptr frane,dupa ce dai pe etrier si pe disc bine de tot cu el ,lasa`l sa se usuce si mergi incet cu motorul si pune frane multe ptr ca la inceput nu o sa tina frana...e ca si cum ai da cu ulei pe disc...un prieten era sa`o pateasca grav ptr ca nu la dus mintea la chestia asta si a plecat imediat cu motorul dupa ce a curtat discul.bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE: uneori aceste spray-uri de curatat franele pot avea efecte adverse pe suprafete de cauciuc, plastic, etc. Cititi cu atentie prospectul!

 

Sunt bune de curatat discurile, placutele, etrierii si toate celelalte componente metalice ale franelor daca, de exemplu, ti s-a scurs ulei din amortizoare pe ele...

 

De asemenea pot fi folosite pentru degresarea oricaror suprafete metalice sau de alta natura (daca nu le ataca) dar nu sunt indicate sa dai pe maini cu ele. Pot aparea iritatii (pentru cei cu piele sensibila :cheers: )

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, multam de sfaturi

partea proasta e ca instructiunile sunt in germana, limba la care ma uit ca curca'n lemne

 

PS

totusi, as putea sa zic ca fac unele progrese datorita site-ului louis.de :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...