Sari la conținut

Suzuki Gsx 1100 F Model 89


amon
 Share

Postări Recomandate

Salut. VA rog sa-mi spuneti de unde pot sa fac rost de semiringurile de la amortizoare fata. Problema este ca imi pierde ulei pe la semiringul telescopului din dreapta. Cineva mia spus ca pot sa strang arculetul semiringului si s-ar putea sa scap de problema insa cred ca ar fi mai bine daca as schimba cu unul nou mai ales ca e si suspensia fata. Va rog sa-mi dati daca aveti o adresa, un nr. de tel de unde as putea sa achizitionez un set de semiringuri pentru acest model.

Apropo ce parere aveti despre acest model "suzuki gsx 1100 f" e fiabil ce probleme apar la el sa stiu de ce sa ma feresc.

Merci mult si asfalt uscat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu prima parte nu am cum sa te ajut. In rest: telescoapele fatza sunt cam moi pt condusul sportiv shi la peste 200 cam da din coada. Schimba uleiul super des shi motorul o sa fie brici mult peste suta de mii de km. Sa verifici cauciucul spate din cand in cand pt ca se duce f repede (motor de 1100....) shi sa nu fi inclinat sa pui cauciucuri mai dure pt ca ai nevoie de viatza ta. Diferentzele intre motorul de la F shi cel R sunt minime shi relativ ushor de remediat. La drum lung e chiar briza marii de condus... extrem de ralaxant!

Sa ai parte de experientze faine cu el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten are acest model, doar ca e din 90 singura probleama ce o avut ca nu o mers toate cele 4 cil. , in rest brici.

e un motor foarte puternic, la 7000 rpm mi so parut ca are o explozie mare de putere...

PS: cel mai tare e geamul electric :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...