Sari la conținut

Unde Se Reconditioneaza Ambielaje?


Postări Recomandate

am si eu de reconditionat un ambielaj de M 72.....si la noi in tulcea s-au cam dus locurile pe unde se faceau candva aceste piese....as vrea sa-mi schimbe rulmentii, bolturile si sa il echilibreze(centreze) bine......as prefera sa fie prin zona tulcei....constanta, galati, braila dar nnu mai departe de bucuresti...

daca stiti un asemenea service va rog sa mi lasati un nr de telefon sau o adresa....

ms mult ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti la Nea Misu. 0722982532

Lucreaza f. bine dar trebuie sa dai un tel. inainte sa te programeze si sa vii cu ambielajul (si restul) in mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e treaba de strungar bun pot sa-ti recomand eu unul bun in galati. adica daca ii dai cote masuratori tot cred ca ar trebui sa iasa bine. daca iti trebuie mai mult decat un strungar bun atunci nu stiu ce sa spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e treaba de strungar bun pot sa-ti recomand eu unul bun in galati. adica daca ii dai cote masuratori tot cred ca ar trebui sa iasa bine. daca iti trebuie mai mult decat un strungar bun atunci nu stiu ce sa spun.

nu caut strungar :banana: strungari stiu si in tulcea....din cate am inteles pentru ambielaje sunt niste masini"speciale".....care le centreaza si nu mai stiu ce draq le face..oricum ms mult

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu caut strungar :D strungari stiu si in tulcea....din cate am inteles pentru ambielaje sunt niste masini"speciale".....care le centreaza si nu mai stiu ce draq le face..oricum ms mult

ambielajele se centreaza fara nici un fel de masini 'speciale'....

ca vechi posesor de simson , si restaurator de BMW-uri ar trebui sa fi familiar cu aceste aspecte.

Singurele chestii 'speciale' sunt niste prese dedicate , care se pot manufactura, pentru presarea si depresarea ambielajelor(pentru a nu folosi traditionalul ciocan...) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambielajele se centreaza fara nici un fel de masini 'speciale'....

ca vechi posesor de simson , si restaurator de BMW-uri ar trebui sa fi familiar cu aceste aspecte.

Singurele chestii 'speciale' sunt niste prese dedicate , care se pot manufactura, pentru presarea si depresarea ambielajelor(pentru a nu folosi traditionalul ciocan...) :D

"masini speciale" = prese :banana: nu imi venea in minte numele de "presa" (aveam cu lapsus) :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

nea popescu "fiare vechi" din galati! :banana: nu cred sa nu fi trecut macar majoritatea ij-urilor, urinalelor, leprelor, simsoanelor de prin tot judetu' pe la el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa mai imi dau o data cu parerea. incearca la service urile auto care reconditioneaza arbori cotiti. cei de acolo ar trebui sa stie despre ce e vorba.

Editat de kama3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut!

Am si eu un Simson Aw0 425s si am o probleme cu el, cand ii dau drumu scoate niste sunete ciudate ca de fier pe fier, harjoneala...si suspectez ambielajul. Nu l-am desfacut , dar am auzit ca exista prese speciale ca sa il poti desface si reconditiona...dar nu ma prea pricep. Avezti idee ce ar putea fi ? Unde as putea gasi un ambielaj ? Sau daca se poate schimba ? :disappointed:

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...