Sari la conținut

Tura de dezmortire


Postări Recomandate

Vreau sa scot la plimbare noua mobra, honda xr 400, si as avea nevoie de niste idei si de companie pt o iesire pe linga Bucuresti...

 

Ideea mea ar fi o plimbare pe malul Argesului spre Oltenita, sau ceva dealuri sau chiar un drum la padure...nu stiu in ce stare sunt drumurile, daca sint cit de cit uscate sau sint mocirloase si pline de apa...adica as vrea sa merg si pe linga asfalt, pe drumuri de tara, forestiere, de exploatare, poteci...nimic hard...

 

Asa ca daca aveti recomandari, va ascult cu interes...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa scot la plimbare noua mobra, honda xr 400, si as avea nevoie de niste idei si de companie pt o iesire pe linga Bucuresti...

 

Ideea mea ar fi o plimbare pe malul Argesului spre Oltenita, sau ceva dealuri sau chiar un drum la padure...nu stiu in ce stare sunt drumurile, daca sint cit de cit uscate sau sint mocirloase si pline de apa...adica as vrea sa merg si pe linga asfalt, pe drumuri de tara, forestiere, de exploatare, poteci...nimic hard...

 

Asa ca daca aveti recomandari, va ascult cu interes...

 

 

imi pare rau, urmatoarele 2 week-enduri sunt prins. Poate intr-o dup-amiaza la inceputul lui martie. Distractie daca mergeti ! deocamdata e cam mocirla...dar cu gume de cros nu e problema, doar ca te faci de noroi din cap pana-n picioare...dar si asta e fun uneori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce caucioace ai pe mobra? Ca daca n-ai crampoane nu-ti recomand taluzurile de pe malu' Argesului. Pamantu' e destul de nasol si sunt si cateva zone cu nisip. Eu am facut traseul anul trecut, dar era uscat, acum pe umezeala asta nu m-as baga.

Oricum, m-ar tenta o tura afara de pe asfalt prin vecinatatea capitalei. Tine-ma la curent daca stabilesti ceva. Si daca-mi vine vreo idee intre timp iti zic.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si m-am dat singur...

 

Pentru ca ploua, mi-am zis sa merg in padure la Baneasa...m-am dat pe poteci si de-a dreptul prin padure si a fost fan...dupa care am bagat patru mici linga Gradina Zoologica, am mai dat o tura prin padure, dupa care am luat-o spre Otopeni, am oprit la barul motociclistilor, dar nu era nici o miscare, am verificat padurea din apropiere, am luat-o putin pe cimp, dupa care am intors la Corbeanca si acasa...

 

Tare de tot motorul...nu se compara cu cel vechi(DR650RSE) n-am avut nici o problema pe unde l-am bagat (pina acum...)deabia astept sa merg la munte...si sa vina odata primavara...

 

Din pacate nu am avut aparat foto...

 

Ne vedem data viitoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu am reusit sa ma fac ca porcu'...in padure era un covor destul de gros de frunze si nu m-am murdarit mai deloc...

Am doua poze de dinainte sa plec...

 

 

post-7547-1267528609_thumb.jpgpost-7547-1267528631_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...