Sari la conținut

Inaugurare sezon si motor : Bucuresti Oltenita Calarasi


bob66
 Share

Postări Recomandate

dupa atata timp de zapezi si geruri a venit in sfarsit o zi cu soare : 20 februarie

cum motocicleta e luata in decembrie si n-am avut ocazia sa ies cu ea, am un motiv in plus sa inghet un pic.

 

Bucuresti - rond inainte de Giurgiu, stanga spre Oltenita - Calarasi - Lehliu - Bucuresti (350 km pt ca bucata dintre Manastirea si Oltenita am parcurs-o de 3 ori:D)

 

post-1972-1267164723_thumb.jpg post-1972-1267164732_thumb.jpg post-1972-1267164742_thumb.jpg

 

post-1972-1267164748_thumb.jpg post-1972-1267164755_thumb.jpg post-1972-1267164761_thumb.jpg

 

post-1972-1267164767_thumb.jpg post-1972-1267164772_thumb.jpg

Editat de bob66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Bob, sa o stapanesti sanatos si sa iti aduca imens de multe bucurii !!

Este o motocicleta care pe mine ma fascineaza.

Prima data s-a aprins beculetul cand am citit posturile lui Noni de pe Pro-Bike despre ea. Era nehotarat despre ce sa isi ia si a facut un test drive Satu Mare - Bucuresti cu ea.

Dupa aceea am avut un soc cand italianul Ugo Filosa a facut liniste totala, castigand TransCarpatic Rally Romania 2009 (o saptamana de raliu, de la Satu Mare la Mangalia, 2800 km total, 1800 km probe speciale) cu un 690R stock

Conteaza si rider-ul, stiu (experienta in competitii, skill-uri de navigatie si management competitional), dar ideile despre posibilitatile acestei motociclete raman in picioare.

 

P.S. - Prea tare numarul de inmatriculare :o !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbarea, iar motocicleta e superba. Vad ca are si un numar plin de inspiratie :o

 

Acuma se observa cat de tare a nins in sud pentru ca in zona Clujului mai exista petece de zapada doar in zonele reci si unde a fost umbra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari! Motocicleta e intr-adevar foarte tare. La drum lung te cam ia vantul, dar sper s-o bag cat mai mult pe campurile din jurul Bucurestiului si pe drumuri forestiere.

 

am uitat sa va zic, il cheama Igor si intr-o zi va cuceri Siberia :rolleyes:

 

(o sa fac o pagina - nu m-am hotarat inca unde, unde voi face un fel de review si voi scrie de toate accesoriile montate. vreo sugestie unde sa postez? pe forum la coltul enduristilor sau pe ktmclub.ro?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Multumesc de urari! Motocicleta e intr-adevar foarte tare. La drum lung te cam ia vantul, dar sper s-o bag cat mai mult pe campurile din jurul Bucurestiului si pe drumuri forestiere.

 

am uitat sa va zic, il cheama Igor si intr-o zi va cuceri Siberia :rolleyes:

 

(o sa fac o pagina - nu m-am hotarat inca unde, unde voi face un fel de review si voi scrie de toate accesoriile montate. vreo sugestie unde sa postez? pe forum la coltul enduristilor sau pe ktmclub.ro?)

 

Acum ceva timp lansam pe sectiunea enduro-touring si adventure "TOPICUL RECENZIILOR"

 

Baietii de pe KtmClub sunt super ok si mi s-ar parea normal sa scrii si acolo.

 

Daca crezi ca te intereseaza arunca o privire si pe Sibirski Extreme. Mie mi s-a parut un site mult mai complet decat al altor aventurieri in zona asiatica. Are multa informatia in care ti se explica cum sa faci multe lucruri. Chiar daca motocicleta de la care pleaca el este un G650 X Challenge, cred ca te va ajuta informatia de acolo, fiind aceeasi clasa si avand (cam) aceleasi caracteristici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Popescu MihaiRaul : Stiu de sibirskiextreme, heavy metal around mongolia si de multi altii care au scris pe advrider. Intr-adevar o sursa excelenta de informatie :rolleyes:

 

@Spirit Honda : excursiile de genul asta trebuie planificate in cat mai putini oameni (dupa parerea mea maxim 3) si cat mai prieteni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acrod cu tine (o stiu si eu din experienta de drum). Am pus linkul pentru ca era pe aceeasi tema si poate mai aduce idei. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...