Sari la conținut

Un Pic De Ajutor Si Pt Mine Va Rog!


Postări Recomandate

Caut un intinzator la lantul de distributie motorul e Honda cbr 600f din 2002 pc35,imi face lantul un zgomot ciudat la peste 5000 de ture am desfacut la lant si patina e super arata ca si noua ghidajele sunt si ele noi noute motorul inauntru arata impecabil singura varianta ar mai ramane intinzatoru asta,acuma caut sa fac rost de el si nu gasesc :banana: am inteles ca vine la set cu chitul complet adicta lantu si tot tacamul da nu sunt sigur,oricum mie imi trebuie piesa asta ca ma enerveaza de nu mai pot :banana: :D bine zgomotul nu e mare da na zgarie pe urechi :banana:

Editat de CBRhonda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate rezolva intinzatorul

 

Cum?L-am dat jos si l-am desfacut am mai strans arcu din el si l-am pus inapoi vreo 2-3 zile nu a mai facut galagie dupa care la apucat iara :banana:

Editat de CBRhonda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul are 28000 l-am luat la 25000 si de cand l-am luat suna asa,patina e noua am ascos-o si am avut-o in mana iar ghidaju de sus de pe axe l-am dat si el ala jos si e nou si el,intinzatoru are o mica urma de frecare pe limba aia care iese in patina probabil acolo se blocheaza sau stie-l naiba oricum cert e ca de fiecare data cand am umblat la el sa oprit zgomotul pentru putin timp,deja mi groaza sa mai desfac motoru bucatele,lantul nu cred ca are uzura pare nou si el ,eventual schimb tot setu si am scapat de belele da in cazu asta imi trebuie intinzatoru nou ,stie cineva de unde as putea sa-mi fac rost de setu complect?

 

unde se aude zgomotul?in partea dreapta?unde este capacul de ambreiaj?

poate atinge in carcasa capacului.

 

Eu zgomotul il aud in partea de sus cam in zona intinzatorului,da se poate tranzmite acolo...cine stie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok atunci spuneneti-mi va rog de unde pot sa imi comand lant si intinzator?si cat mai repede ca nu ma mai risc sa circul cu ea pana nu-mi fac rost de piese...chiar daca are 28000 se poate ca cine stie cum a mers italianu numai cu treapta 1 si 2 in turatii mari si asa probabil sa uzat,pe el nu se vede!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce si intinzator? Eu zic sa cumperi doar lantul si sa il schimbi. Pe Louis nu se gasesc? Ma gandesc ca al tau e model mai nou (pentru a mea, 1000F model 90 nu am gasit). Daca nu gasesti si stii germana cauta site-uri din Germania, au preturi bune.

Daca nu si nu, incearca http://www.davidsilverspares.co.uk sau http://www.wemoto.com Sunt din UK si preturile-s mai piperate nitel. Eu am comandat de la WEmoto si cam in 9 zile e acasa. Cu tot cu taxe postale costa cu mult mai putin decat imi cereau cei de la reprezentanta Honda Ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce si intinzator? Eu zic sa cumperi doar lantul si sa il schimbi. Pe Louis nu se gasesc? Ma gandesc ca al tau e model mai nou (pentru a mea, 1000F model 90 nu am gasit). Daca nu gasesti si stii germana cauta site-uri din Germania, au preturi bune.

Daca nu si nu, incearca http://www.davidsilverspares.co.uk sau http://www.wemoto.com Sunt din UK si preturile-s mai piperate nitel. Eu am comandat de la WEmoto si cam in 9 zile e acasa. Cu tot cu taxe postale costa cu mult mai putin decat imi cereau cei de la reprezentanta Honda Ro.

 

ok multumesc!Da problema mea e ca nici nu stiu germana si nici nu am card in valuta ca sa comand de pe siturile de afara eu as vrea sa gasesc pe cineva care imi poate aduce,da vreau neaparat si intinzatorul ca pe el il banui eu cel mai tare de zgomot,deci vreau sa pun tot nou si stiu o treaba sa ma pot bucura de hondita mea in liniste si pace sa nu mai am alte surprize neplacute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata cred ca mi-am rezolvat problema! :D Am sunat la honda si am vb cu un tip foarte de treaba de la service honda,cica asta e o problema mai veche la honda si ca toata chestia e din intinzator,exact cum banuiam si eu,asa ca l-am comandat e 66 de euro fara tva si mi-a spus ca vinerea viitoare e la ei apoi mi-l trimite :banana: Multe multumiri la toti cei care au sarit cu un sfat!!! :banana:

Editat de CBRhonda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baiatu. Am avut si eu un F4. M-am amuzat copios la parerile cunoscatorilor. Cartus mi-a spus ca zornaitul este de la intinzator si punct. Diferenta este ca eu l-am intrebat prima data pe el.

Eu mi-am comandat intinzatorul in State si m-a costat in total 60$. Tot eu l-am inlocuit dar am fost curios si am analizat la lupa dif. intre cel vechi si cel nou. Cel vechi prezenta o mica,mica uzura la talpa care calca pe lant. Lanturile astea de la distributie merg bine si la 50 000km.

NO OFENCE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...