Sari la conținut

Drumuri Europene


guitz
 Share

Postări Recomandate

Nu am gasit informatii daca e permis sau nu sa circului cu scuter de 49 cmc inmatriculat pe primarie pe drumurile europene. Ma puteti ajuta cu un raspuns?

Cu numar galben de la primarie se poate circula in tot judetul?

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuia sa fi adresat intrebarea asta profesorului de legislatie rutiera? Cursuri pe care inteleg ca le-ai promovat cu brio.

Da l-am promovat cu brio, am atestat, dar uite ca nu sunt singurul cu aceasta dilema, ne contrazicem putin aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

treaba e urmatoarea...cum a zis si bau-bau nu e voie pe autostrada.ai voie pe orice cat de drum in afara de cele mentionate anterior.@motoreta din cate stiu..daca circuli in afara partii carosabile e ca si cum nu ai circula pe acel drum ..right?e ca si cum ai merge pe camp.la vitea cu care se circula pe drumurile de la noi e un pericol pentru noi asta cu scutere de 49cc da' mergi cat mai pe dreapta si asta e...trebuie sa te deplasezi cumva. asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba e urmatoarea...cum a zis si bau-bau nu e voie pe autostrada.ai voie pe orice cat de drum in afara de cele mentionate anterior.@motoreta din cate stiu..daca circuli in afara partii carosabile e ca si cum nu ai circula pe acel drum ..right?e ca si cum ai merge pe camp.la vitea cu care se circula pe drumurile de la noi e un pericol pentru noi asta cu scutere de 49cc da' mergi cat mai pe dreapta si asta e...trebuie sa te deplasezi cumva. asfalt uscat

da,in afara partii carosabile, corect. acum cateva zile mergeam cu motoreta mare in spatele unei masini cu 90 la ora media. masina faneaza brusc,aproape sa opreasca. eu eram in franare cu roata fata la bara ei,nu intelegeam ce naiba are de franeaza asa brusc. depasea un tip pe scuter cu pedale nesimtit ,tipul era nesimtit,nu scuterul, in loc sa mearga cat mai pe dreapta...muream naiba din cauza lui...

Editat de motoreta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,in afara partii carosabile, corect. acum cateva zile mergeam cu motoreta mare in spatele unei masini cu 90 la ora media. masina faneaza brusc,aproape sa opreasca. eu eram in franare cu roata fata la bara ei,nu intelegeam ce naiba are de franeaza asa brusc. depasea un tip pe scuter cu pedale nesimtit ,tipul era nesimtit,nu scuterul, in loc sa mearga cat mai pe dreapta...muream naiba din cauza lui...

pastreaza distanta si fi atent sa vezi ca nu mori :drink: si in afara de autostrada eu stiu ca ai voie pe oriunde. daca scuterul iti merge 45km/h e o chestie de bun simt sa mergi pe margine si parca e specificat si in legislatie ca daca nu trebuie sa te incadrezi pe alta banda pt schimbarea directiei de mers sa ti cat mai aproape de bordura sau margine...dupa caz. (pt mopede)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...