Sari la conținut

Piaggio ciao.Ajutor.


Postări Recomandate

Cum spuneam mai sus m-am pus sa imi repar micul dracusor de oras si am intampinat o problema pe traseu:

Am crapat motorasul am schimbat rulmenti,ambielaj dar cand sa pun volanta am ajuns la concluzia ca nu mai reusesc sa o pun pe pozitie,are o mica pana care intra dar nu ma duce capul cum se baga .

Caut pe cineva care a desfacut un motor de asa ceva si stie despre ce e vorba ,cei care nu au treaba cu subiectul sa nu se bage aiurea sa imi dea sfaturi de alea in vant.

Eventual daca e cineva poate sa imi lase un pm si vorbim pe messenger mai detaliat.

:) :)

Cele bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-mi fac un moment liber din timpul meu de somer:

 

Daca pana e in forma de semicerc (mai mult sau mai putin) o asezi cu partea rotunda in scobitura din ax. Semidisc mai bine zis.

Rotesti axul incat scobitura sa fie orientata in sus.

Pui un pic de vaselina in scobitura sa stea pana acolo.

Apoi te uiti in gaura din volanta, vezi pe unde vine canelul de-acolo si o asezi pe ax incat pana sa intre in ambele caneluri.

Strangi piulita si gata, volanta se asaza singura in pozitia ei pe ax.

 

Sper ca am fost de ajutor, daca nu esti liber sa ma injuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-mi fac un moment liber din timpul meu de somer:

 

Daca pana e in forma de semicerc (mai mult sau mai putin) o asezi cu partea rotunda in scobitura din ax. Semidisc mai bine zis.

Rotesti axul incat scobitura sa fie orientata in sus.

Pui un pic de vaselina in scobitura sa stea pana acolo.

Apoi te uiti in gaura din volanta, vezi pe unde vine canelul de-acolo si o asezi pe ax incat pana sa intre in ambele caneluri.

Strangi piulita si gata, volanta se asaza singura in pozitia ei pe ax.

 

Sper ca am fost de ajutor, daca nu esti liber sa ma injuri.

Deci pana are forma de semicerc ,exista acel sant ,dar nu exista o piulita pe care sa o strangi ,asa e modelul e (cuvant urat) italian vb lu cineva"italienii cand fac motorete se gandesc la pizza si sex" .

Este dreptul tau sa iti spui parerea ,nu imi sta in fire sa adresez injurii celor care sunt oameni cu mine si incearca sa imi dea o mana de ajutor.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wiked. Atunci ii las pe cei care au desfacut Piaggio-uri sa completeze.

Dar cum ai scos-o de pe ax?

Cu ajutorul unui mic cuisor am batut in acea crapatura,pana miscandu-se de pe pozitie si volanta prinzand joc am extras-o foarte usor .

Are un sistem asa de fukedup de o iau razna ...

 

Mesaj completat

Mai exista pe net si prese speciale pt a extrage volanta dar eu unul sunt traditional si imi place sa fac lucruri cu bani putini .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...