Sari la conținut

Kawa Sau Suzi


andreigin
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE,

 

Ma gandesc si eu la o kawa. Poate cineva sa-mi spuna daca ZX9R are o suspensie cat de cat reglabila? Imi place la nebunie motorul dar vreau sa stiu daca nu o sa-mi sara dintii din gura la prima groapa din centru.

Si tot din folclor am auzit ca ar fi oaresce probleme la ungere...

 

sfatuiti-ma

zx9 e una ditre cele mai faine din gama Kawasaki in anii 93 incoace la capitolul 900 era cel mai cel iar treaba cu uleiu E O POVESTE.

Daca iti place cumpara-l nu o sa-ti para rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mah Andrei, ai dreptate si tu. De fapt totul e de preferintele fiecaruia, nu putem sa nu fim subiectivi.

Vara asta am avut placerea sa ma dau cu un prieten pe DN . El era cu un ZX12. Am ramas impresionat sa-l vad cum disparea de la 200 si in mers constant. Putere mare, cuplu beton, cmc cacalau... Era super.

Insa nu-mi plac culorile si design`u la Kawa. Sa nu mai pomenesc de fata ( faruri )... si ram-air`u... :D :)

Pe tine te avantajeaza motoreta ta, si ca statura B) :P si ca preferinte probabil.

Pe mine nu m-ar coafa un asemenea model... :( :P

Cat despre ZX9... nu mi-as lua never aceasta motocicleta. Si nu inteleg de ce s-au incapatanat japanii s-o produca atat de mult timp fara furca up-side-down...? :D

Inca una urata rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai chiar la capitolu aspect te-ai gaindit sa faci comparatie?

Ai uitat cum arata Hayabusa ?

Si GSXR 1000 de anu asta seamana mult cu buza ala de anii trecuti erau mult mai faine.

Apoi eu raman cu coloarea me ca mie imi place verdele. Ha ha in sus....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai chiar la capitolu aspect te-ai gaindit sa faci comparatie?

Ai uitat cum arata Hayabusa ?

Si GSXR 1000 de anu asta seamana mult cu buza ala de anii trecuti erau mult mai faine.

Apoi eu raman cu coloarea me ca mie imi place verdele.  Ha ha in sus....

Da mah, m-am gandit la toate ca de obicei... B)

Niciodata nu m-a fascinat Busa. Nu ma omor dupa ,,autobuze", i know... :)

Iar cu monop®ostu arata jenant, ca o camila... :D :P

Daca tie iti place verdele asta e. Stiu ca esti un tip romantic, iti place la iarba VERDE ... insa ai grija sa no lasi nesupravegheata la picnic, ti-ar putea-o pashte o vaca nebuna... :( :P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HONDA rules & kicks ass !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Care a fost primu ' motor care a avut 300 pe bord. Honda cbr 1000 f !!!!!!!!

 

Cea mai fiabila si mai bine facuta motocicleta la momentul de fata !!!!!!

 

Cea mai bine vanduta motocicleta sport - cbr 600.

 

Daca ar fi sa aleg intre Kwak si Suzy ,aleg Kwack-ul.

 

Am vazut prea multe Suzy-uri cu bube si e singurul producator care a retras

motoare de pe piata pt. a schimba axe cu came si arcurile supapelor (gsxr 750 -1997) Erau pline revistele de anunturi ale dealerilor care cereau proprietarilor sa aduca motoarele in service inainte de a-si sparge pistoanele!!!!!!!!

 

Deci in ordine 1. Honda

2. Kwack

3. Yam

4. Suzy

 

Da' cel mai mult conteaza omu' cu biciu'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HONDA rules & kicks ass !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

    Care a fost primu ' motor care a avut 300 pe bord.  Honda cbr 1000 f !!!!!!!!

 

        Cea mai fiabila si mai bine facuta motocicleta la momentul de fata !!!!!!

 

        Cea mai bine vanduta motocicleta sport - cbr 600.

 

        Daca ar fi sa aleg intre Kwak si Suzy ,aleg Kwack-ul.

 

        Am vazut prea multe Suzy-uri cu bube si e singurul producator care a retras

        motoare de pe piata pt. a schimba axe cu came si arcurile supapelor (gsxr 750 -1997)  Erau pline revistele de anunturi ale dealerilor care cereau proprietarilor sa aduca motoarele in service inainte de a-si sparge pistoanele!!!!!!!!

 

        Deci in ordine 1. Honda

                          2. Kwack

                          3. Yam

                          4. Suzy

 

      Da' cel mai mult conteaza omu' cu biciu'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TOATE au avut probleme cu un anumit model la Honda nici in ziua de azi nu au rezolvat problema cu intinzatorul de lant la distribiutie. Hayabusa in 1999-2000 au fost chemate inapoi si le-au schimbat patinele de la lantul de distribiutie ssmd....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

KAWA RULEZ !!! :lol:

KAWA RULEZ !!! :P

KAWA RULEZ !!! :lol:

 

de exemplu in US suprematia se bate intre Suzi si Kawa, Honda e pe un plan indepartat.( asta ca sa nu mai vorbim de cross, unde Kawasaki Chevy Trucks Team este leader)

 

I luv my bike, never ever had a problem( it's a Zx6R 1997---cine zicea sa se strica? depinde de modul in care o " hranesti" si cum stii sa o imblanzesti...

 

Pana la urmatoarea portie de soare si asfalt ....PACE !!! :D

post-6-1075939897_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...