Sari la conținut

Kawa Sau Suzi


andreigin
 Share

Postări Recomandate

busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :lol: :lol: etc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Amandoua sunt super depinde de gustul fiecaruia....

Apropos de noi  sibienii nici eu n-am scapat de Andi nici el de mine ha ha ha

Concluzia e treaba de gust

 

andrei

Nu pot sa nu fiu subiectiv, insa daca as fii pus sa aleg intre cele doua, e clar ca as alege Suzuki. De ce? Ui asa, bre. Kawasaki imi inspira un nume de fruct, utilaj sau tocana asiatica, culoarea verde specific Kawa ma zapaceste la ochelari , desi sunt cam daltonist, si ce e mai important este ca nu-s asa fiabile in comparatie cu celalalte japane.

Kawasaki ZX 12 R mi se pare o ,,vaca nebuna" . Asta... pentru tine my friend Andrei. :angry: :angry:

Ce-ti doresc io tie,

dulce Romanie,

e ca pe campie,

doar Suzi sa fie!!!

Lasa Andrei, cresti tu mare si atunci poate iti iei un GSX-R 1000. Sau un ,,camion". Adica... o Buza. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX ZX12R E HYPER SPORT SI HAYA E SPORT TOURING!!!! AMINDOUA MERG DAR KAWA E MAI SPORT!!!!! HAI ANDREI NU-I LASA SA TE MUSTE DE FUND. SMOKE THEM!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zxr 750 h a fost primul motor prin 1990 parca 110cp

zxr 750 j a fost motorul cu 122 cai 1992-1993

zxr 750 l a fost varful de gama de 128 cp care s-a pus pe modelul cu o singura priza de aer pe lateral din 1994. ultima poza

de fapt am poze cu toate, dar sunt prea mari si nu intra aici.

post-6-1063976223.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Cozo,

Deci aceste motoare, sa inteleg bine au fost destinate (fabricate pentru piata interna)pentru Europa, America si Japonia?

Sau fiecare model H, J, L se gaseste pe cele trei continente?

Am auzit ca motorul fabricat pentru Japonia este cel mai tare ca putere.

Si la aceste motoare si aprovizionarea cu piese este mai dificila. (piesele fabricate pentru Europa difera de cele din Japonia).

Care este adevarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelul l este cel mai tare si este ptr europa.

modelul j este pe motoarele de pe piata americana fara intrerupator de far si care sa aprinde la contact.

este adevarat piesele difera la motor, iar la restul motocicletei depind de anul de fabricatie.

repet indicativul h , j , l se refera doar la motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa busa  :D  :)  :(  B)  :D  :P  :D  :lol:  etc  :P

Bine asa. Serios vorbind daca ai bani si un cap ca lumea pe umeri ia-ti Suzuki Hayabusa. Nici un client dezamagit. Plus viteza destula sa faci de ras mai toate celelalte "vehicole" de pe strada, sosea, etc.

 

Ah, mai era o chestie.

 

cowasocky.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Amandoua sunt super depinde de gustul fiecaruia....

Apropos de noi  sibienii nici eu n-am scapat de Andi nici el de mine ha ha ha

Concluzia e treaba de gust

 

andrei

Nu pot sa nu fiu subiectiv, insa daca as fii pus sa aleg intre cele doua, e clar ca as alege Suzuki. De ce? Ui asa, bre. Kawasaki imi inspira un nume de fruct, utilaj sau tocana asiatica, culoarea verde specific Kawa ma zapaceste la ochelari , desi sunt cam daltonist, si ce e mai important este ca nu-s asa fiabile in comparatie cu celalalte japane.

Kawasaki ZX 12 R mi se pare o ,,vaca nebuna" . Asta... pentru tine my friend Andrei. :) :D

Ce-ti doresc io tie,

dulce Romanie,

e ca pe campie,

doar Suzi sa fie!!!

Lasa Andrei, cresti tu mare si atunci poate iti iei un GSX-R 1000. Sau un ,,camion". Adica... o Buza. :P

NEWER E URATA LUP!!!

E CA LA FEMEI Chiar daca te ingrijeste pina mori preferi una buna rau de tot si te paraseste cand tu nu mai poti face treaba......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

definitely gixer.

kawa doar daca n-ai de ales.

 

p.s.

not ever yamaha.

p.p.s.

evident, honda le bate la poponeata pe toate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEWER E URATA LUP!!!

E CA LA FEMEI Chiar daca te ingrijeste pina mori preferi una buna rau de tot si te paraseste cand tu nu mai poti face treaba......

Aaa.... :lol: Mda... am recurs la dictionar da` tot nu prea am inteles ce vrei sa zice Andreiule? :lol: :PB) Esti cam exhaustiv.... :) :( :lol: Sau... :D

Fiecare are preferintele lui, de preferat sa stie si ce isi doreste de la un anumit tip de motor. Io promit ca atunci cand voi fii pe la menopauza timpurie, :lol: sa-mi iau o Kakasaki si eventual ... un snow mobile... :lol: :P ;) :D

Ui` aicea una urata rau... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEWER E URATA LUP!!!

E CA LA FEMEI Chiar daca te ingrijeste pina mori preferi una buna rau de tot si te paraseste cand tu nu mai poti face treaba......

Aaa.... :lol: Mda... am recurs la dictionar da` tot nu prea am inteles ce vrei sa zice Andreiule? :lol: :PB) Esti cam exhaustiv.... :) :( :lol: Sau... :D

Fiecare are preferintele lui, de preferat sa stie si ce isi doreste de la un anumit tip de motor. Io promit ca atunci cand voi fii pe la menopauza timpurie, :lol: sa-mi iau o Kakasaki si eventual ... un snow mobile... :lol: :P ;) :D

Ui` aicea una urata rau... :D

DEGEABA PINA NU CONDUCI UN KAWA N-AI DE UNDE SA STII....

dUPA AIA NUMAI KAWA MAI VREI

AM AVUT SUZUKI SI HONDA SI NU ORICE GSXR 1100 SI CBR1100XX DA TOT KAWA E KAWA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine asa. Serios vorbind daca ai bani si un cap ca lumea pe umeri ia-ti Suzuki Hayabusa. Nici un client dezamagit. Plus viteza destula sa faci de ras mai toate celelalte "vehicole" de pe strada, sosea, etc.

 

Ah, mai era o chestie.

 

cowasocky.jpg

he he he...

busa am :D

iar motoreta aia pe post de vaca e buna pt NKZ :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzi clar!!!! Kawa incepe doar acuma sa se modernizeze putin cu noile modele (ZX-636R, ZX-10R) dar mai are putin pana la GSX-R 1000/750. Astea sunt deocamdata fruntea sportivelor recunoscute mondial... Chiar acuma citesc revista englezeasca BIKE din dec 03 unde este un ghid al cumparatorului second si noi, iar la noi GSX-R e primul si cel mai apreciat intre sportive. Deci e clara situatie deocamdata...

 

Cat despre Aprilia... :P :D :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzi clar!!!!  Kawa incepe doar acuma sa se modernizeze putin cu noile modele (ZX-636R, ZX-10R) dar mai are putin pana la GSX-R 1000/750. Astea sunt deocamdata fruntea sportivelor recunoscute mondial... Chiar acuma citesc revista englezeasca BIKE din dec 03 unde este un ghid al cumparatorului second si noi, iar la noi GSX-R e primul si cel mai apreciat intre sportive. Deci e clara situatie deocamdata...

 

Cat despre Aprilia...  :P  :D  :)  :(

da incepe numai acuma da va aduceti aminte prin 94 cand suzuki si honda si yamaha o sugeau de la zx9r? Vin vremurile incet inapoi da de zzr 1100 care era super motor si este si acum cine isi aduce aminte? ce faceau atunci yamaha si honda ca numai suzuki se batea si nu a reusit sa convinga ca e mai buna?

Asteptati vin vremurile....inapoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca primul meu motor de care m-am indragostit a fost ZXR 750 Ninja si care si anul trecut m-a purtat cu mandrie in sha... :P :D Numai ca din pacate Kawa nu prea a mai tinut pasul cu concurenta in ultimul timp si de aceea ce cerea o revigorare a "materialului", care se pare ca se cam face simtita deja... Oricum, pana sa apara ZX-10R, intre motoarele de 1000, Kawa era ultima in toate testele... Deci, de acolo concluzia... B)

 

Si eu am ramas fan Kawa de la primul contact cu motoarele, dar trebuie sa accept cand situatia e altfel... :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

SALUTARE,

 

Ma gandesc si eu la o kawa. Poate cineva sa-mi spuna daca ZX9R are o suspensie cat de cat reglabila? Imi place la nebunie motorul dar vreau sa stiu daca nu o sa-mi sara dintii din gura la prima groapa din centru.

Si tot din folclor am auzit ca ar fi oaresce probleme la ungere...

 

sfatuiti-ma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...