Sari la conținut

traseu 2 zile vitezane -cheia/sighisoara/tg mures


free fly
 Share

Postări Recomandate

cine studiaza des aces forum o sa vada ....sunt insistent :)

 

Ma numesc Bogdan, am 33 ani si sunt din c-ta,... si-mi place sa ma plimb cu motocicleta. Am un cbr1100xx si merg tare pt unii, incet pt altii ...adica...vit mea de croziera e undeva la 140-170

 

Toata lumea din zona (Dobrogea)- vitezistii -stiu ca la noi in zona nu ai unde sa te plimbi.

Traseul din titlu este singurul care satisface un mutucilist care iubeste asfaltul, si este cel mai apropiat traseu care sa ma satisfaca.

 

Ca toti dintre noi, si eu am 2-4 amici cu care ma plimb. dar de multe ori cand ai chef de o tura nici unu' nu e disponibil.

In vara asta merg fara pasager (din motive de bebe), ca altfel nu mai cautam parteneri de drum pe net, mergeam cu nevasta.

 

In principiu pot sa fac o tura si in cursul saptamanii. Nu tb sa fie musai in week

 

Cine se baga in week 10-11 Aprilie la una mica?

id mess: bogdan_freeflygmb

tel : 0727 777 059

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cateva zile ma mut in ct. eu sunt incepator si nu am nici un an de A dar cred ca pe la vitezele alea fac fata. dar nu in comune si orase. spre vadu aveam ceva drum dar acu e praf. dupa comuna aia unde s-a nascut hagi (am uitat cum ii zice ) e drumul si mai bun. spre braila sau spre harsova e si mai bun. de asemenea spre statiuni.. pe scurt ma bag ;)

si mai bine e spre giurgiu. adica spre calarasi -oltenita. stai vreo ora sa apara o masina . il facem cuminti pana acolo si dupa o luam goarna inapoi. daca vrei. :D

am notat numarul tau si multumesc pentru invitatie.te sun cand sunt in ct (in vreo saptamana)

 

dupa , daca ne intelegem si nu ramane nimeni in urma celuilalt , ma bag la traseul tau.daca ma primesti. :)

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in cateva zile ma mut in ct. eu sunt incepator si nu am nici un an de A dar cred ca pe la vitezele alea fac fata. dar nu in comune si orase. spre vadu aveam ceva drum dar acu e praf. dupa comuna aia unde s-a nascut hagi (am uitat cum ii zice ) e drumul si mai bun. spre braila sau spre harsova e si mai bun. de asemenea spre statiuni.. pe scurt ma bag :)

si mai bine e spre giurgiu. adica spre calarasi -oltenita. stai vreo ora sa apara o masina . il facem cuminti pana acolo si dupa o luam goarna inapoi. daca vrei. :P

am notat numarul tau si multumesc pentru invitatie.te sun cand sunt in ct (in vreo saptamana)

 

dupa , daca ne intelegem si nu ramane nimeni in urma celuilalt , ma bag la traseul tau.daca ma primesti. :)

 

eu merg aprope zilnic cu mobra ( o folosesc in loc de masina) asa ca de ture prin statiuni sau prin judet sunt satul :P

 

In localitati nu trec de 100 nici daca-mi face politia semn sa merg mai tare

 

 

daca te hotarsti la tura din titlu -"c-ta-cheia- sichisoara (daca ne tine mergem pana la tg ms)"si retur pe siriu...

sunt disponibil week 10-11 Aprilie.

 

 

Cine mai vine?

 

p.s. ma razgandesc doar in caz de forta majora.

:lol:

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai ales bine traseul, e super. verifica starea vremii inainte, atentie pe cheia, multi au cumparat si sensul tau de mers....... mergi pana la targu mures daca tot ajungi pana in sighisoara. asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai sa vad daca am cu cine sa merg :lol:

 

 

daca veniti, sigur ne alegem o trupa din mures sa va conducem inapoi macar pana in padurea bogatii! asa ca tine-ma la curent cu venirea voastra! si cum zicea cineva mai sus daca ajungeti in sighisoara e pacat sa nu veniti pana in mures!

dsaca mai vrei ceva informatii te ajut cu placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
n-ai cu cine ma , n-ai cu cine!!! :P

 

ba am,... cu tine.

 

in alta ordine de idei , plec cu mi$$$$ 'u in week 8 - 9 mai

c-ta- buzau- siriu- brasov -sighisoara- tg mures

 

si retur pe cheia.

 

 

mai doreste careva ?

vit croziera :) 130- 140

 

daca e doritori sa posteze. numa' sa nu merga mai incet ca mi$$$$ -u ca nu-l iau.

Mesaj completat

probun o plimbare in 10 -11 iulie

c-ta -cheia -barsov -sigisara-tg mures

si retur la fel, sunt din c-ta 550km*2

 

viteza de croaziera 150 + in localitati 80 ( opriri la 100-150km)

 

merg doar primii 3 ....restu "sury" :D ca se face grupu' prea mare

 

p.s nu accept motoretistii cu tube tunate ( ca mi'e jena de mine)

 

REPET :- locuri limitate

 

id yahoo: bogdan_freeflygmb

tel : 0727 777.059

 

 

 

Mesaj completat

cine studiaza des aces forum o sa vada ....sunt insistent :P

 

Ma numesc Bogdan, am 33 ani si sunt din c-ta,... si-mi place sa ma plimb cu motocicleta. Am un cbr1100xx si merg tare pt unii, incet pt altii ...adica...vit mea de croziera e undeva la 140-170

 

Toata lumea din zona (Dobrogea)- vitezistii -stiu ca la noi in zona nu ai unde sa te plimbi.

Traseul din titlu este singurul care satisface un mutucilist care iubeste asfaltul, si este cel mai apropiat traseu care sa ma satisfaca.

 

Ca toti dintre noi, si eu am 2-4 amici cu care ma plimb. dar de multe ori cand ai chef de o tura nici unu' nu e disponibil.

In vara asta merg fara pasager (din motive de bebe), ca altfel nu mai cautam parteneri de drum pe net, mergeam cu nevasta.

 

In principiu pot sa fac o tura si in cursul saptamanii. Nu tb sa fie musai in week

 

Cine se baga in week 10-11 Aprilie la una mica?

id mess: bogdan_freeflygmb

tel : 0727 777 059

 

....

"accept" si pustanii cu tobe tunate, nu de alta dar mi-am pus si eu neste trompete.

 

Cine e "singur pe lume" adica:

- se da solo pe mobra (fara pasager)

-merge cu 140-170-200 vit croazira

-pt 50km nici nu scoate mobra

-s-a saturat de vama veche sau tulcea

 

il astept la propunere, vb de data ( CA TRASEUL E STABILIT :peace: )

 

rog un MODERATOR sa puna topicul sus ("stiky" poarca se zice ), sau sa-l STERGA

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...