Sari la conținut

thassos 29apr-2mai


sorin das
 Share

Postări Recomandate

Asa este, uitasem de urechea ta "fina"...

Hai Gogule, ca nu mai am rabdare...numar zilele si orele...

Sa stabilim pana la urma cum plecam, Dumitru se baga cu noi la drum...pana la urma poate plecam cu totii miercuri seara, asa cum am vb initial...

Miercuri seara sau joi dimineata la 3.00/4.00/5.00?

Daca se merge noaptea poate e frig si daca mai si ploua, e si mai naspa.

Pana la urma cati mergem si cu ce fel de mobre?

Am vb azi la tel cu Cristi si i-am zis ca am si eu o problema legata de service dar se pare ca exista o solutie in Kavala. Maine aflu cu siguranta cum stau si vb sambata la salon.

Mesaj completat

M-am uitat pe www.meteo.ro si pe 28.04.2010 sunt 20 de grade ziua iar noaptea sunt 3 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Miercuri seara sau joi dimineata la 3.00/4.00/5.00?

Daca se merge noaptea poate e frig si daca mai si ploua, e si mai naspa.

Pana la urma cati mergem si cu ce fel de mobre?

Am vb azi la tel cu Cristi si i-am zis ca am si eu o problema legata de service dar se pare ca exista o solutie in Kavala. Maine aflu cu siguranta cum stau si vb sambata la salon.

Salut!

 

Eu mi-am exprimat de prima oara dorinta de a profita din plin de ziua de joi in Thassos...pentru asta, clar plecarea trebuie sa fie miercuri...eu vroiam sa plec miercuri dimineata, dar nu cred ca voi termina in timp treaba...iar cu Cristi, am vorbit ulterior sa plecam cu totii miercuri seara pe la 10...eu personal, vroiam sa nu mai merg noaptea, dar daca mergem cu totii, este altceva...

Kawasaki zx 10 r, Cbr 929, Varadero, Vistrom..."egalitate" de forte, nu-i asa?

Depinde ce problema ai, nu te sfatuiesc sa lasi problema nerezolvata pana in Kavala...vorbim in weekend

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu mi-am exprimat de prima oara dorinta de a profita din plin de ziua de joi in Thassos...pentru asta, clar plecarea trebuie sa fie miercuri...eu vroiam sa plec miercuri dimineata, dar nu cred ca voi termina in timp treaba...iar cu Cristi, am vorbit ulterior sa plecam cu totii miercuri seara pe la 10...eu personal, vroiam sa nu mai merg noaptea, dar daca mergem cu totii, este altceva...

Kawasaki zx 10 r, Cbr 929, Varadero, Vistrom..."egalitate" de forte, nu-i asa?

Depinde ce problema ai, nu te sfatuiesc sa lasi problema nerezolvata pana in Kavala...vorbim in weekend

"Problema" nu este de ordin technic sau mecanic. Trebuie sa fac schimburile ptr 6000km ca sa nu pierd garantia. Am reusit sa vb la Kavala si ma duc pe 30 aprilie sa fac service-ul de 6000. Deci, pe 29 bem o bere si eu pe 30 ma duc in Kavala si ma intorc dupa ce termin.

Sambata, la ce ora veniti la salon?

Editat de Bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Problema" nu este de ordin technic sau mecanic. Trebuie sa fac schimburile ptr 6000km ca sa nu pierd garantia. Am reusit sa vb la Kavala si ma duc pe 30 aprilie sa fac service-ul de 6000. Deci, pe 29 bem o bere si eu pe 30 ma duc in Kavala si ma intorc dupa ce termin.

Sambata, la ce ora veniti la salon?

Bei tu o bere...ca trebuie sa pleci la revizie, noi o sa bem mult mai multe! Asa ne sta in fire...cand ne apucam de o treaba, nu o lasam neterminata...

Ne vedem maine pe la pranz...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai temele nu prea s-au facut asa ca la carte. S-a copiat si nici n-am fost prinsi de D-na profesoara.

In principiu, Bucurestiul pleaca Miercuri la o ora decenta (7.00 dimineata), iar Constanta pleaca joi noaptea (la o ora indecenta) :rolleyes: .

Eu, outsiderul grupului, cred ca o sa aleg varianta cu Vale 46 si Lorenzo. Am "curajul" asta, ptr ca am inteles ca mai merge o masina si am si eu sanse sa nu ma ratacesc prin Bulgarica.

Abia astept!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai temele nu prea s-au facut asa ca la carte. S-a copiat si nici n-am fost prinsi de D-na profesoara.

In principiu, Bucurestiul pleaca Miercuri la o ora decenta (7.00 dimineata), iar Constanta pleaca joi noaptea (la o ora indecenta) :rolleyes: .

Eu, outsiderul grupului, cred ca o sa aleg varianta cu Vale 46 si Lorenzo. Am "curajul" asta, ptr ca am inteles ca mai merge o masina si am si eu sanse sa nu ma ratacesc prin Bulgarica.

Abia astept!!!!!!!!!!!!!!

Hai Bogdane, incalzeste rotile...unge lantul si baga benzina!

Noi suntem pregatiti...achizitiile de la Smaeb s-au efectuat, proba s-a facut, gata de plaja...

Miercuri dupa amiaza, vreau sa beau un Amstel rece, pe plaja in Potos...

 

Gogule, tu cum stai? Esti pregatit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai temele nu prea s-au facut asa ca la carte. S-a copiat si nici n-am fost prinsi de D-na profesoara.

In principiu, Bucurestiul pleaca Miercuri la o ora decenta (7.00 dimineata), iar Constanta pleaca joi noaptea (la o ora indecenta) :rolleyes: .

Eu, outsiderul grupului, cred ca o sa aleg varianta cu Vale 46 si Lorenzo. Am "curajul" asta, ptr ca am inteles ca mai merge o masina si am si eu sanse sa nu ma ratacesc prin Bulgarica.

Abia astept!!!!!!!!!!!!!!

asfalt uscat..

 

si uita de " ratacit" in Bg..e aproape imposibil ( asta daca nu te straduiesti sa mergi legat la ochi )

 

drumul este o frumusete si o bunate de " curburi"

 

sa veniti cu poze si sa pupati insula si din partea mea.abia astept inca o tura mai la vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfalt uscat..

 

si uita de " ratacit" in Bg..e aproape imposibil ( asta daca nu te straduiesti sa mergi legat la ochi )

N-am cum sa uit de ratacit, ptr ca asta am facut de fiecare data cand am traversat Bulgaria. Am la activ doar trei drumuri dus-intors prin tara asta si de fiecare data m-am ratacit. Acu vreo 5 ani, m-au fugarit si rachetii. Eram cu masina si ei aveau un Renault 25 care fugea cu 180 lipit de bara mea spate. Anul trecut, eram 3 masini cu trei GPS-uri si fiecare avea alta varianta. (ba prin camp, ba prin porumb)

Acum, sunt linistit ca plec cu echipa de soc care cunoaste drumul. Avand in vedere ca ei au moto de viteza, o sa iau o coarda elastica si ma agat de ei. Sa vezi atunci Varadero care alearga cu 280 cu pasager si bagaje. :peace: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am cum sa uit de ratacit, ptr ca asta am facut de fiecare data cand am traversat Bulgaria. Am la activ doar trei drumuri dus-intors prin tara asta si de fiecare data m-am ratacit. Acu vreo 5 ani, m-au fugarit si rachetii. Eram cu masina si ei aveau un Renault 25 care fugea cu 180 lipit de bara mea spate. Anul trecut, eram 3 masini cu trei GPS-uri si fiecare avea alta varianta. (ba prin camp, ba prin porumb)

Acum, sunt linistit ca plec cu echipa de soc care cunoaste drumul. Avand in vedere ca ei au moto de viteza, o sa iau o coarda elastica si ma agat de ei. Sa vezi atunci Varadero care alearga cu 280 cu pasager si bagaje. :peace: :D

 

 

deci, te rog eu mult, sa scrii aici povestile tale ca pare ca n-ai stat degeaba :P

 

eu o singrua data m am "Ratacit" acolo cand mi era rau si nu eram in stare sa ma uit in jur

in rest..de placere m as tot duce sa tot explorez si sa vad locuri noi

 

o parere , ia o pe la Zlatograd ( noi am fost de PAste ) - e super drumul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, te rog eu mult, sa scrii aici povestile tale ca pare ca n-ai stat degeaba :peace:

 

eu o singrua data m am "Ratacit" acolo cand mi era rau si nu eram in stare sa ma uit in jur

in rest..de placere m as tot duce sa tot explorez si sa vad locuri noi

 

o parere , ia o pe la Zlatograd ( noi am fost de PAste ) - e super drumul

Salut!

 

Trebuie sa il tinem din scurt pe Bogdan, se pare...chiar are talent, sa "dispara" de pe gps...

Da-ne mai multe informatii despre Zlatograd...despre traseu...eu nu am luat-o niciodata pe acolo, si poate reusim sa ne pierdem "in grup"...

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Trebuie sa il tinem din scurt pe Bogdan, se pare...chiar are talent, sa "dispara" de pe gps...

Da-ne mai multe informatii despre Zlatograd...despre traseu...eu nu am luat-o niciodata pe acolo, si poate reusim sa ne pierdem "in grup"...

 

Numai bine!

uita te in topicl meu ( o sa l caut ca e pe aci pe undeva)

ai poze, tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne ratacim sa nu dati vina pe mine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

P.S.

Azi am iesit un pic cu mobra ca sa-i incalzesc cauciucele si sa ma "antrenez" ptr mersul in fortza. Am reusit sa merg cu 300 km/h si am ajuns la Brasov cu genunchii scrijeliti ca mi-am uitat sliderele acasa. :D :peace:

 

(glumeam...........................nu va speriati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor. Cum sunteti?

Cred ca trebuie sa deschidem topic dincolo. Ce ziceti, ii lasam tot d-lui Das onoarea sa-l deschida? :laugh:

ne simtem bine domnu....cum altfel ....doar am inceput munca!!!!!!!.....

multumesc pentru onoarea facuta de a va avea din nou ca parteneri de drum...toata stima pentru bogdan,felicitari pentru tura reusita si nu in ultimul rind felicitari Nadiei....cred ca la urmatoarea tura o vedem pe motoreta ei......

eu zic sa postam in continuare tot aici

si apropo...............omu cu device-ul niste poze!!!!!!!!!

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne simtem bine domnu....cum altfel ....doar am inceput munca!!!!!!!.....

multumesc pentru onoarea facuta de a va avea din nou ca parteneri de drum...toata stima pentru bogdan,felicitari pentru tura reusita si nu in ultimul rind felicitari Nadiei....cred ca la urmatoarea tura o vedem pe motoreta ei......

eu zic sa postam in continuare tot aici

si apropo...............omu cu device-ul niste poze!!!!!!!!!

Multam frumos Mr. Cristian pentru aprecierile facute pentru Nadia. Cred ca nu-si ia moto, ca ii cam place pasager. Sau... cine stie, poate o conving pana la urma! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne simtem bine domnu....cum altfel ....doar am inceput munca!!!!!!!.....

multumesc pentru onoarea facuta de a va avea din nou ca parteneri de drum...toata stima pentru bogdan,felicitari pentru tura reusita si nu in ultimul rind felicitari Nadiei....cred ca la urmatoarea tura o vedem pe motoreta ei......

eu zic sa postam in continuare tot aici

si apropo...............omu cu device-ul niste poze!!!!!!!!!

Merci frumos!

A fost o super excursie intr-o companie placuta, cu peisaje de mare spectacol.

O sa incerc sa bag eu cateva poze aici.

 

P.S.

Multumesc inca odata ptr ca m-ati condus pana la Bucuresti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placerea a fost de partea noastra.....

si alta data cu mare drag!

Alo, baietii, nu va mai felicitati atat...

Pai eu sunt chiar suparat! M-ati lasat singur la intoarcere, sa caut mingea prin toate rapele de pe langa Bansko!...minge pierduta de voi, neatentilor, intrucat eu eram implicat in gasirea unei solutii de reparare a rotilor...si sa nu mor, desigur! Mama lui de Red Bull...

 

Pai ce v-o invita la volei? Poate "ta-su de pe perete"...

 

Octopusi ce sunteti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bre nene Andrei!

Hai ca te felicitam si pe tine pana nu ajungi cu octogenarii "pe perete".

Ai fost si esti de mare spectacol.

O sa mai ies cu tine cand o sa-ti cumperi touring. :cheers: Ca d-aia te-am lasat sa te intorci singurel. (vorba vine) Ne-ai alergat la dus de ne-a dat sangele pe nas. Asa-ti trebuie daca nu esti cuminte si bei "putin".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo, baietii, nu va mai felicitati atat...

Pai eu sunt chiar suparat! M-ati lasat singur la intoarcere, sa caut mingea prin toate rapele de pe langa Bansko!...minge pierduta de voi, neatentilor, intrucat eu eram implicat in gasirea unei solutii de reparare a rotilor...si sa nu mor, desigur! Mama lui de Red Bull...

 

Pai ce v-o invita la volei? Poate "ta-su de pe perete"...

 

Octopusi ce sunteti...

OCTOPUSULEEE....asociatu(omul cu device-ul)nu baga si el niste poze??????ca doar a facut citeva miiiii...........nu de alta dar:

"AIA DOI SUNT FRATI,BABA AIA URITA E MASA' SI ALA MORT DE PE PERETE E TASU'" :cheers: :huh: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OCTOPUSULEEE....asociatu(omul cu device-ul)nu baga si el niste poze??????ca doar a facut citeva miiiii...........nu de alta dar:

"AIA DOI SUNT FRATI,BABA AIA URITA E MASA' SI ALA MORT DE PE PERETE E TASU'" :) :P :blink:

Baga, baga, cum sa nu...un calamar pe gratar! De cand ne-am intors, dam tarcoale pe la raionul de peste proaspat si fructe de mare...astazi, nu am mai rezistat tentatiei!

Poze? Stai Gogule ca nu pot acum, ma ocup cu totul de octopusa asta din farfurie...

 

 

Octopus de aici...

Mesaj completat

Gogule,

 

Faci cinste cu un Mithos din acela ascuns pe furis in bagaje? Te pomenesti ca ai indesat in borseta cu pasta de dinti, si un octopus frate cu calamarul!

 

Bogdane...

 

Ce-ti mai plac...curbele...

 

Va salut pe toti, si tare mi s-a facut dor de duca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati vrut poze?????????? NA POZE !

Pozele reprezinta : "Gasca vesela si fuga spre octopus"

Mesaj completat

P.S.

 

Micheleeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cred ca au mai ramas in camera ta mai multe filmuletze.

Sunt alea filmate din masina prin Thasoss cand eram doar noi doi pe mobre.

post-153-1273267388_thumb.jpg

post-153-1273267520_thumb.jpg

post-153-1273267687_thumb.jpg

post-153-1273267729_thumb.jpg

post-153-1273267831_thumb.jpg

post-153-1273267854_thumb.jpg

post-153-1273267875_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...