Sari la conținut

Vreau Un Scuter


butcher
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu ca scuter ci ca motocicleta usoara :banana:

 

Daca ai pe factura Moped nu ar trebui sa fie nici o problema.Dar cred ca sti ca nu tu te duci cu el la rar ci cei de la compania de leasing.

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine :banana: , dar pana una alta mie aproape mi s`o terminat uleiul. Si in orash nu gasesc ESSO in 2T (recomandat de peugeot). Am vazut la petrom de la omv nishte uleiuri....Pls ajutati`ma , ce ulei sa pun? Si dak o sa iau de la OMV o sa trebuiasca sa ashtept sa se aprinda becul si dupa sa pun?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie neaparat ESSO . orice ulei sintetic sau semi-sintetic e bun. cel mineral am inteles ca scoate mai mult fum. si nu prea e bun pentru motorul unui scuter care se tureaza peste 6000rpm.

 

eu am pus pana acum OMV Syn Star 2t si MOL Daemon 2t (parca sa ii zice, are un scuter aprilia sr pe eticheta)

uleiul il completezi cand vezi ca se aprinde becu atunci cand pui frana sau cand il pui pe cric...(asta daca nu stai sa te uiti mereu in rezervorul de ulei sa vezi cat mai are :banana: ) . sa nu mergi niciodata cu becu de la ulei aprins, poti cala motorul.

 

era un topic despre ulei.. citeste ...AICI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit mol aron sau arol 2T 500ml 5lei cam ieftin....si omw x-bike .... da cre k o sa ashtept pana maine cand o sa fie deschise magazinele de piese auto , dak nu gasesc , marti ma duc la iashi si caut... dak il inclin cateva grate spre dreapta se aprinde becul, cam pt catzi km mi`ar mai ajunge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un ulei sintetic nu are cum sa fie mai putin de 25-30lei! alea sunt minerale ce ai gasit tu.

 

depine cat are rezerva de ulei. la mine cand se aprindea becu` cand franam... mai aveam cam 2-300 ml de ulei. 1l de ulei am inteles ca te tine cam 2000-2500 km.

 

ar trebui sa gaesti OMV Syn Star (e vreo 35lei)la benzinariile OMV.

la cei cu piese auto nu cred ca ai sanse... eu am cautat la mine in oras (giurgiu) timp de 2saptamni ulei sintetic 2t ... si... pauza...pana la urma m-am saturat si am luat de la OMV din bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am obtinut si eu o plimbare cu el prin cartieeer.URAAAA :banana:

 

Asa.Si mie mi se cam aprinde becu la zguduituri.Bine ca are dealeru' o gama larga de uleiuri.SPer ca azi pe seara sa ma lase sa ies cu el pana la peugeot si sa-mi fac si plinul cu ulei.Doamne ce dor mi-era de el :smoke:

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io bagai azi sintetic Mobil1 cu 46 RON litrul.Recomand.

 

butcher,tu de ce nu ai reflectorizante la roata din fata :cheers: ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

am luat motorex 2t full-synt. e bun ...

 

dar o sa recurg la castrol ca-i mai ieftin ... avui in motocicleta R4superbike si am fost f multumuit de el .... nu vad de ce nu ar fi bun si pt 2t tot castrol ....

 

p.s.: scuterache e un jet c-tech.

Editat de AndreiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...