Sari la conținut

Intrebare?


Fix
 Share

Postări Recomandate

pentru cei cu mai multa experienta am o intrebare:motorul meu e negru!!atat de negru ca daca trec prin fata unui cimitir paznicii imi deschid portile(cica vine dricul)! :cheers: intrebarea este ce elemente pot vopsi intr-o alta culoare astfel incat sa nu-mi fie ridicat talonul???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jentile , cadrul . poti sa le faci roz bombon . carenele , tablele , rezervorul , tre sa fie culoarea din talon . e ca la masina , daca tu ai sasiul verde si rotile portocalii nu te f.ute nimeni la cap . ideea e sa ai caroseria culoarea din talon . eu asa vad lucrurile si mi se pare logic pt ca la un motor nou , sa zicem cadru e gri rotile nichelate sau stiu eu ce culori , si in talon scrie culoarea caroseriei . eu am mai intalnit si moto care avea culoarea si de la cadru scrisa . acu depinde ce ai in talon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

hai sa va zic un "mic hint" daca sunt acoperite in proportie de 50% cu autocolant n-o sa va frece nimeni :lol:

 

hai sa va zic un "mic hint" daca sunt acoperite in proportie de 50% cu autocolant n-o sa va frece nimeni :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu prea imi dau seama care e logica celor de la politie (rar) dar motorul meu arata ca in poza si in talon mi-au scris la culori alb si albastru...A se observa ca si rosu e in proportie destul de mare...

daca ma uit bine la motorul tau culoarea din talon e data de vopseaua rezervorului!deci rezervorul este cel care stabileste culoarea din talon!corect?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine la bmw f650 dakar..care e albastru cu alb si patratele rosii pe rezervor....la rar au scris ca e albastru-negru?????? S-a uitat probabil si la culoarea seii,care ocupa o suprafata destul de mare... :lol:

deci...culoarea e in functie de cat de "daltonist" e ala de la rar....sau ce preferinte de culoare are el....asa ca stai linistit,daca ramane si ceva din culoarea din talon(macar 50%)...e ok...zic eu.Dar e o parere ..numai a mea...

pun si o poza....dati si voi cu parerea....

post-9515-1151122512_thumb.jpg

Editat de MarianVaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...