Sari la conținut

Intrebare Zx9r


dezu_ro
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

Am si eu o intrebare catre detinatorii/fostii detinatori de zx9r.

 

Cum se comporta acesta in oras? Se merita achizitia lui ? Cat de fiabil este ? Intr-un cuvant ce inseamna pentru voi zx9r.

 

 

 

PS. Mentionez ca am 2m si 125 kg si vreau sa achizitionez unul. Am stat astazi pe unul si se potriveste ca o manusa.

 

 

Astept parerile voastre

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu numai inaltimea si greutatea sunt relevante atunci cand doresti sa-ti achizitionezi o motocicleta!Ce experienta mai ai pe motoare,cati ani ai,unde doresti sa folosesti motocicleta?Daca nu ai experienta,in nici un caz nu iti lua ZX9R :lol: !Daca doresti sa-l folosesti mai mult in oras,iar nu e recomandabil,deoarece motocicletele sport(mai ales cele de cilindree superioare) "sunt facute sa fie turate" si nu sunt prea usor de manevrat la viteze mici,nu este practica in oras.Daca totusi doresti o motocicleta sport si sa fie si Kawa,de ce nu le incerci si pe cele de 400 sau 600?Nu cumpara prima haina probata,pot fi altele neincercate ce-ti vin mult mai bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cam la inceput .... alte pareri ???? Eu unu zic ca reusesc sa o stapanesc, o vreau mai mult pentru excursii inafara orasului dar si pt deplasarea dintr`un capt la celalalnt al Buc (de acasa pana la locul de munca).

 

Alte pareri

 

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca si pe mine ma intereseaza, am 1.90 si 110kg, de luat poate la anu. Am stat pe ea si stau bine.

Am auzit de la unii ca se incalzeste foarte tare. Este adevarat?

Eu am un prieten care are si mi-a spus ca e buna, ca e mai mult spre touring decat spre sport pur, are unele balbaieli si nervozitati specifice Kawa dar ca overall e foarte buna si trage bine.

Ne mai spune cineva care are sau a avut din experienta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia este urmatoarea: greu, manevrabil doar la viteze de peste 60km/h, in oras racirea este insuficienta la viteze mici si te arde pe picioare.

In rest: naravas la turatii mari, putere suficienta, dar ciudat distribuita, cutie de viteze sport cu diferente mici intre rapoarte.

Intrebati daca mai e ceva neclar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul cu cumpararea de sportive de cilindree mici contra celor de cilindree mare pentru oras din cauza insuficientei cuplului la turatii mici mi se pare aberanta, in mod clar un 900 dezvolta cuplu mai mare la turatii mai putine decat un 600 in aceleasi valori.

 

in alta ordine de idei un 900 este mai greu decat un 600.

 

in oras o vitezista poate fura din placerea de a conduce un motor, trebuie sa fii mereu atent, in general nu te relaxezi (poate noaptea pe sosele cu 3 benzi si goale unde poti sa ii dai peste 100 pe distante mari)

 

in rest zx9r mi se pare ok avand in vedere ca are un design oarecum nou pentru anul de fabricatie, are putere garla, e cam greu putin si degaja caldura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...