Sari la conținut

Accident Buell in Bucurestii Noi - Laromet 26.04.2010


Seven
 Share

Postări Recomandate

Se pare ca nu eu sunt ala nebun si nici nu faceam flame sau cum dracu i-o zice pe aici; azi pe la 9.45 am intrat pe chei venind de la apaca, ca sa merg spre semanatoarea; chiar la intersectia strazii pe care veneam cu splaiul, un motor busit, pe margina drumului; doi politisti langa el vorbind la telefon; opresc, intreb despre ce e vorba; se pare ca motociclistul s-a imprastiat singur si a fost dus la spital, fara probleme grave; ii ajut pe politisti sa mute motorul pe trotuar si stiind de la nightwolf ca legea nu le permite sa il pazeasca si nici macar sa le pese ce se intampla cu el scot cheile din contact si le bag in buzunar, spunandu-mi in sine mea "sa vezi ca am de stat ore bune pe aici", ca data trecuta, cu baiatul care a lesinat in zona adamclisi (am scris mai sus povestea); m-am apucat sa sun prieteni sa bage pe forum ce si cum ca poate citeste cineva si vine sa ia motorul; dar politistii imi cer cheia si imi spun ca se ocupa ei de tot; l-au sunat pe motociclist la spital, ala le-a spus ca vine un prieten cu care tocmai vorbise; politistii mi-au spus ca asteapta ei pana vine prietenul accidentatului; si asa am plecat in 5 minute la treaba mea lasand politia sa se ocupe de motorul omului; mi-au spus ca daca nu vine nimeni il duc in curtea unei firme si lasa cheia la paznic; deci s-au ocupat de motorul ala, asa cum am scris din prima ca mi se pare si mie firesc; am plecat de acolo spunandu-le multumesc fara sa stiu exact de ce; ideea e una si o scriu cu litere mari: SE POATE BAI NIGHTWOLF, DACA ESTI UN POLITIST ADEVARAT, SE POATE SA AI GRIJA DE BUNUL UNUI MOTOCICLIST ACCIDENTAT; felicitari celor doi politisti si sper sa nu fie sanctionati pentru ca si-au depasit atributiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) BAI filosofule daca ai avea habar ce s-a intamplat in unitate dupa patania din topicul asta ai intelege de ce s-a procedat asa. Tu crezi ca eu nu am ce sa fac decat sa-mi racesc gura de pomana pe forumuri de accidente?? Crezi ca eu nu mai stau de vorba cu colegi/sefi sa le explic cum se procedeaza "acolo jos" in strada? Decat sa dai din gura mult si prost si sa te dai rotund ca "ha! L-am facut pe prost!" mai bine taci naibii din gura si initial intreaba daca s-a schimbat ceva in ultimele 3 saptamani. Ai sa aflii cu stupoare ca s-au schimbat pana la comandanti in ultimele 3 saptamani...

 

In cazul in care in inteligenta ta net superioara mie nu ai inteles, eu in tot acest topic ti-am relatat ce inseamna o respectare de procedura nu ceea ce inseamna sa fi om ca politist. Om ca politist inseamna in primul rand sa salvezi o viata si in ultimul rand sa ai grija de un bun. Asta ca poate o sa realizezi intr-un final faptul ca nu exista comparatie intre carne si metal. Si ca sa ma enervez pana la capat ca si asa am terminat saptamana in nervi, lacrimi si mult, mult sange si vad ca o incep cu replici inteligente la adresa mea, iti spun doar atat: nu o sa-mi condamn niciodata colegii si nu o sa-i judec in public indiferent de cate greseli fac. Asta ca sa bagi la cap. Dar tu continua sa perseverezi in acelasi ton cu individul care de marele miting m-a abordat sa-mi reproseze faptul ca o masina oprise pe Magheru (care de altfel era necirculabil ca se deviase) in banda 1 si descarca marfa si eu nu iau nicio masura... se aplica proverbul ala cu drumul lung....

 

Am o rugaminte: scrie o carte despre modelul politistului adevarat si corect si drept. Sunt curios daca cei 2 politisti te opreau dupa aia si iti luau talonul pt zgomotul facut de toba sau luau spaga sau orice altceva ce nu-ti convenea tie, tot adevarati erau? Ti-am mai explicat, si nu sunt singurul, si pe lege, si pe metodologii si pe TOT ceea ce exista in tara asta ca nu ai dreptate si ca datoria morala si-o face fiecare cum considera si pe raspunderea sa. Tu batman, batman... e chiar atat de greu de inteles ca daca mie, Nightwolf, mi se falfaie altora le tremura chilotii pe ei? Tu ai habar cati politisti de la rutiera citesc ceea ce scriu eu si-mi dau PM cu "bai nu mai scrie ca a aflat comisarul X si te baga in cercetare". Tu iti dai seama ce discutii sunt intre mine si ei? Si eu stau si ma cert cu tine pe un rahat, ca un coleg, pardon 2, au procedat pt a 5a oara in viata lor asa cum trebuiau sa procedeze tot timpul?

 

N-ai inteles nimic din tot ceea ce am scris pana acum. Si nici nu vei intelege vreodata. Si nu ca nu ai cum ci pt ca refuzi sa intelegi si sa discuti normal si sa lasi naibii subiectivismul la o parte si sa vezi problema asa cum trebuie. Orice problema.

 

Cu asta am incheiat pt ca deja discutiile nu mai au rost. Rog un mod sa inchida acest topic ca oricum in ritmul asta ne vom certa pana la batraneti si nu am nervii necesari sa ma cert si aici. Imi ajung aia de la birou care stau numai in spatele unei mese si dau ordine crezand ca sunt cei mai destepti de pe planeta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles nimic din raspunsul tau; e revolutie in politia romana din cauza mea? ar trebui sa imi pese de problemele voastre interne? eu ti-am spus doar ca exista politisti care au grija de motoarele celor accidentati; i-am vazut cu ochii mei; daca asta te deranjeaza e problema ta; eu unul ma bucur ca exista si atat; cat despre tonul cu care mi te adresezi, ii las pe cititorii topicului sa il judece;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...