Sari la conținut

Vine Careva Pe Transalpina In We?


Postări Recomandate

salut baieti

 

trebuia sa plec de vineri dimineata, dar andrei a avut un accident ..

 

singur nu ma duc, daca e vreun amator sa mergem de sambata pana duminica (cu inoptare la obarsia lotrului) sa ma anunte

 

bob - 0722489428 bobwdk@gmail.com

 

(eu am cagiva canyon cu cauciucuri mitas E07)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti

 

trebuia sa plec de vineri dimineata, dar andrei a avut un accident ..

 

singur nu ma duc, daca e vreun amator sa mergem de sambata pana duminica (cu inoptare la obarsia lotrului) sa ma anunte

 

bob - 0722489428 bobwdk@gmail.com

 

(eu am cagiva canyon cu cauciucuri mitas E07)

lasa-mi un id de yahoomes pe pm ca mai suntem 2-3 care vrem sa iesim in weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este buna in principiu, insa va atrag atentia ca foarte probabil inca veti da de zapada la altitudini de peste 1500 m.Acu' 2 we-uri am traversat Transfagarasanul si la balea era zapada din belsug, daca n-ar fi eliberat drumul cu freza, nu as fi trecut.

Pare incredibil pe vremea aceasta, dar asa este.

Anul trecut am incercat sa fac Transalpina la sfarsit de iunie si m-am impotmolit in zapada (care tasata fiind, ajungea pana la cilindrii boxerului meu).

Anul asta voi incerca din nou peste vreo 2-3 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite tocma am vb cu cineva care a fost ieri pe varful parangu mic si zicea ca nu este zapada in parang, decat pe anumite vai.. cine stie, s-ar putea sa avem noroc

 

deci, se baga careva?

 

sau poate aveti alte idei misto..

Editat de bob66
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un traseu misto pana acolo:

bucuresti - targoviste campulung - curtea de arges. De la iesire din C de arges spre vidraru se face undeva stanga spre calimanesti. Se merge prin niste sate - mult drum de tara. In 40 minute ajungeti pe centura Calimanestiului.

De aici luati valea oltului, stanga spre voineasa si la Valea Macesului intrebati oamenii de urcarea pe drumul strategic. E o urcare pe un drum de caruta printre livezi. F abrupta si ... interesanta :rolleyes: Eu cu CataM am urcat anul trecut cu enduroaie mari cu cauciucuri E09 - se poate!

Drumul strategic e abslout superb - numai creasta!!

Pe drumul strategic va intepati in transalpina si de acolo faceti ce vreti voi.

 

vedeti ca e un topic mai vechi de-al meu sau de-al lui Cata cam de anul trecut pe vremea asta.

 

PS: la Valea MAcesului, exact langa urcarea pe drumul strategic e o pensiune cu niste oameni f de treaba - se cheama "La magarusi". pe proprietar il cheama Lazar.

Have fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bob, ai gasit pe cineva sa vina cu tine pe Transalpina? Eu as vrea sa fac traseul asta,dar nu stiu daca pot in week-end-ul asta...cu toate ca tare ma maninca...

Ai informatii despre drum, citi km sint, daca putem trece cu vacile noastre, ce cauciucuri ne-ar trebui...amanunte deastea...cazare...

Daca stii mai multe spune-mi si mie...

 

Cristache.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mi-am dat seama ca pusesem data gresita in titlul anuntului... propunerea a fost pentru we trecut :disappointed:

cand o sa mai pot data viitoare o sa dau sfoara in tara sa vedem daca o veni careva.

 

acum mi-am dat seama ca pusesem data gresita in titlul anuntului... propunerea a fost pentru we trecut :crack:

cand o sa mai pot data viitoare o sa dau sfoara in tara sa vedem daca o veni careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...