Sari la conținut

Proces de reconditionare


Postări Recomandate

Dupa cum am mai spus mi`am luat motoreta copilariei mele .... TULA TMZ 200 :P .

Pe scurt nu imi placea cum arata si m`am hotarat sa ma iau la cearta cu ea sa vad ce da din ea :)

Surpriza ..... am visat seara ( dupa cearta ) ca ar vrea reconditionata , zis si facut .

Am demontat micuta bestie ( balaur cum ii mai spun eu ) si o sa vedeti si voi pe parcurs cum o sa iasa .

Pun cateva poze dar sunt la inceput , asa ca nu va luati de mine :P

 

 

 

 

 

Salut si asfalt uscat ;):>

post-46640-1273745812_thumb.jpg

post-46640-1273745844_thumb.jpg

post-46640-1273745862_thumb.jpg

post-46640-1273745881_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus mi`am luat motoreta copilariei mele .... TULA TMZ 200 :laugh: .

Pe scurt nu imi placea cum arata si m`am hotarat sa ma iau la cearta cu ea sa vad ce da din ea :laugh:

Surpriza ..... am visat seara ( dupa cearta ) ca ar vrea reconditionata , zis si facut .

Am demontat micuta bestie ( balaur cum ii mai spun eu ) si o sa vedeti si voi pe parcurs cum o sa iasa .

Pun cateva poze dar sunt la inceput , asa ca nu va luati de mine :laugh:

 

 

 

 

 

Salut si asfalt uscat :o:>

salut,sunt Doru si sunt fratele lui Viorel de la care ai luat tula :D ce ganduri de restaurare ai man?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Doru , gand de restaurare cu piesele originale , doar ce a fost vopsit cadru si acum instalatia electrica o sa fie noua , si motorul a fost cu ratat , am scos si cilindru dupa cum ai vazut in poze si un boltz de pe canalul segmentului de sus nu il mai are si am impresia ca o sa se suceasca segmentul si imi e sa nu il agate in gaura de evacuare sau admisie , acum vedem , si la inst el am dat de o belea ca nu imi mai da scanteie dar o sa ii dau de cap , sa vedem acum ce o sa fie :crack: si mai am sa mai vopsesc tampeniile alea cu rosu , si jantele o sa fie negre :crack: si furca fata e varza , nu se mai lasa deloc , nush ce dreaq o sa ii fac , oricum , jugul si jambele nu sunt aliniate cu telescoapele , intr`un cuvant mai am ceva de lucru la ea dar acum e mai nasol ca o sa ma duc la servici si nu o sa mai am timp de ea , sa vedem cum o sa ma impart ...... habar nu am ce o sa iasa , oricum mai e mult de lucru la ea ;) sal Doru si numai bine , ne mai vedem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spor la treaba, se pare ca ai ceva de lucru.

ce suprafata are curte locuintei, am vazut ca este imprastiata, motoreta, prin toata curtea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Doru , gand de restaurare cu piesele originale , doar ce a fost vopsit cadru si acum instalatia electrica o sa fie noua , si motorul a fost cu ratat , am scos si cilindru dupa cum ai vazut in poze si un boltz de pe canalul segmentului de sus nu il mai are si am impresia ca o sa se suceasca segmentul si imi e sa nu il agate in gaura de evacuare sau admisie , acum vedem , si la inst el am dat de o belea ca nu imi mai da scanteie dar o sa ii dau de cap , sa vedem acum ce o sa fie :crack: si mai am sa mai vopsesc tampeniile alea cu rosu , si jantele o sa fie negre ;) si furca fata e varza , nu se mai lasa deloc , nush ce dreaq o sa ii fac , oricum , jugul si jambele nu sunt aliniate cu telescoapele , intr`un cuvant mai am ceva de lucru la ea dar acum e mai nasol ca o sa ma duc la servici si nu o sa mai am timp de ea , sa vedem cum o sa ma impart ...... habar nu am ce o sa iasa , oricum mai e mult de lucru la ea :P sal Doru si numai bine , ne mai vedem :)

sal,bravo si spor la treaba man,bafta. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Ovidius , curtea este destul de mica dar acum deja motorul este asamblat si este pe cadru :) rotile , coarnele , furca (care nu se mai lasa si trage intr`o parte ) deci nu mai am treaba cu piese prin curte :crack: , si acum sa vedem ce o sa iasa , oricum sper sa ne salutam cu farul si la cat mai multi km fara incidente de orice fel

 

 

Salut si asfalt uscat (msi cu incurajarile )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,sunt Doru si sunt fratele lui Viorel de la care ai luat tula :crack: ce ganduri de restaurare ai man?

 

Precis nu vrea sa-l faca cioapar pentru haiduci !!

 

:)

 

 

ceva cu....foaie verde foaie lata..tudore lasa-ne-odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...