Sari la conținut

Segmenti Skoda1100


Schumy
 Share

Postări Recomandate

Alezajul e de 68 mm si la simson si la skoda 1000 mb sau s100. Daca te intereseaza iti vand eu piston+segmenti+bolt de skoda. Maine iti pun niste poze.

Editat de raddu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fericiti cei care pun pistoane plate la Simson, ca alea originale nu erau bombate deloc...

cand sa facut simsonul nu exista benzina care este astazi, si oricum la raportul de compresie care-l are simsonul ,suporta orice tip de benzina , iar set-ul de skoda 100 s se potriveste ca-o manusa pe simson ,iar daca mai ai si un carb bun , te tine o viata .... cheers !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos ieri pistoanele din motor si nu arata prea bine. Daca vrei, ii dau pe gratis. Mai stiu o cucuoana care avea un set nou de skoda, dar nu stiu cat cere pe ei si nici daca are si camasile. La magazinul cu piese de skoda din Malnas jud. Covasna cerea pe un set motor 5 mil acum vreo 3 ani, ca zicea ca e facut de nu stiu ce firma nemteasca. O sa vorbesc cu cucoana saptamana asta si poate o sa merg la dansa sa vad exact ce are si cat cere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma are cienva segm de skoda?

@moto_fane:cand ajungi prin caracal?

maine in jur de ora 9 trec prin caracal hai sa ne vedem macar o juma de ora daca nu cand ma intorc dela alba iulia .zi-mi si mie ce lungime au suspensiile alea de planeta 5 ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma are cienva segm de skoda?

@moto_fane:cand ajungi prin caracal?

las ca, caut eu printr-e "gramezile" mele de piese de comuniste :disappointed: :sick:

si daca gasesc ti-le dau de gratis numa s-a ma mai scap de ele :crack:

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi divina o donatie,orice in materie de simson ,de fapt,dar ca sa nu sar totusi calul,ar fi super orice piesa din setul motor de skoda.

@moto_fane:cand ajungi si poti sta mai mult,anunta-ma si sa vii sa vezi cum merge lucrul la simsonache al meu si sa stam la discutii :disappointed:

Am vazut ca telesc de planeta 5 aruncat la mine in curte sunt egale la lung cu alea de simson

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi divina o donatie,orice in materie de simson ,de fapt,dar ca sa nu sar totusi calul,ar fi super orice piesa din setul motor de skoda.

@moto_fane:cand ajungi si poti sta mai mult,anunta-ma si sa vii sa vezi cum merge lucrul la simsonache al meu si sa stam la discutii :disappointed:

Am vazut ca telesc de planeta 5 aruncat la mine in curte sunt egale la lung cu alea de simson

..problema la mine este ca eu trec cu noaptea-n cap prin caracal ca trebuie sa ajung de dimineata cu marfa la magazine , si ma-ntorc destul de tarziu de cele mai multe ori nu pe aceeasi ruta ,dar sper sa se intample si asta , daca nu intr-unul din week-endurile urmatoare ,cand vine un coleg de-al meu cu cbr-ul ,si cred ca o-sa venim pe la caracal ca zicea ceva de-o tura mai lunga cu motoarele asa ca stai pe fir ca-te anunt ...oricum vream sa vin ca-mi place soseaua pana la caracal ,dar aveti cam multe gropi prin oras :crack: , asacasper sa ne vedem . bafta ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@Schumy: Abia azi am reusit sa ajung pe la posta.Scuze pt intarzaiere, dar am avut foarte multa treaba si am si avut ghinionul sa ma ard pe fata. Sa imi zici si mie daca se potriveste. S-ar putea sa fie ceva mai inalt, pt ca are 3 segmenti+ 1 de ungere. Sa masori distanta de la bolt pana la capul pistonului.

@Nick61: O sa iti trimit si tie unul. Trimite-mi adresa.

Editat de raddu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raddu :oricum e bine si mai tarziu decat nicio d

 

@raddu :oricum e bine si mai tarziu decat nicio data!eu am de p

 

@raddu:ma costa ceva cand ridic coletul?daca da,zi-mi cat.Eu am deja set de skoda si segmentii sunt prea uzati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raddu:a ajuns coletul si iti multumesc din suflet si ma bucur ca mai exsta si oameni ca tine.Pistonul este aproape fix pe cilindru si nu il voi pune insa segmentii sunt super.sunt chiar putin mai mari insa le voi mari fantele cu o pila si astfel voi avea o compresie super!multumesc din suflet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...