Sari la conținut

Careva Care Merge Spre Bacau, Roman?...un Sfat?


Postări Recomandate

Intru in concediu 2 saptamani (de pe 15 iulie) si vreau sa ajung la Targu Neamt sa imi vad parintii. De aceea intreb daca se intampla sa aiba cineva o ruta aproximativa, macar o parte din drum :sick:

Este primul meu drum lung in afara Bucurestiului si mi-ar place sa nu il fac singur...

Daca totusi nu gasesc parteneri de drum (ceea ce e foarte probabil)...un sfat privitor la ruta (de la cei care au facut drumul asta sau cei care obisnuiesc sa iasa la drumuri lungi) si la cele trebuincioase motorului (o honda shadow din `94 care pare sa aiba toate lucrurile in ordine - mentionez ca nu ma pricep aproape de loc la partea de mecanica :crack: ).

Am citit topicurile referitoare la pregatirea pentru drum lung, etc,..am bagat la cap....dar nu stiu pe ce sa pun accent mai mult, tinand cont de situatia pe care v-am prezentat-o.

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ruta pe care ti-o recomand in 80% cunostiinta de cauza este bucuresti-buzau-focsani-bacau-piatraneamt-tg neamt...e super...cel putin pana in piatra drumul e cruiser fit dar ai mare grija la radare...incearca sa te pastrezi in limita legii...shi nu in ultimul rand dupa ce treci de bacau bucurate de peisaj :disappointed: ...BAFTA MULTA SHI ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru in concediu 2 saptamani (de pe 15 iulie) si vreau sa ajung la Targu Neamt sa imi vad parintii. De aceea intreb daca se intampla sa aiba cineva o ruta aproximativa, macar o parte din drum :sick:

Este primul meu drum lung in afara Bucurestiului si mi-ar place sa nu il fac singur...

Daca totusi nu gasesc parteneri de drum (ceea ce e foarte probabil)...un sfat privitor la ruta (de la cei care au facut drumul asta sau cei care obisnuiesc sa iasa la drumuri lungi) si la cele trebuincioase motorului (o honda shadow din `94 care pare sa aiba toate lucrurile in ordine - mentionez ca nu ma pricep aproape de loc la partea de mecanica :crack: ).

Am citit topicurile referitoare la pregatirea pentru drum lung, etc,..am bagat la cap....dar nu stiu pe ce sa pun accent mai mult, tinand cont de situatia pe care v-am prezentat-o.

:disappointed:

drumu bucuresti-bacau l-am facut cel mai des pana acum si pot sa zic ca este unu din cele mai plictisitoare dar si unul dintre cele mai usoare avand in vedere ca soseaua e una din cele mai bune din tara. Cum ti s-a mai spus ai grija la radare pt ca e aproape imposibil sa nu intalnesti cel putin vreo 2 . In rest drum bun si toate cele bune.

 

Altceva primul meu drum "ever" pe motocicleta a fost bucuresti-bacau, deci nu mi-as face foarte mari griji

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia la tine ceva pt reparat pene de cauciuc, sigurante electrice, ceva de reparat cabluri si hexagoamele aferente, sa ai telefonul incarcat, incearca sa nu ramai pe rezerva la capitolul benzina, ca nu stii unde gasesti urmatorul peco si daca e deschis.

 

fa pauze dese (la max 100 km) oboseala apare fara sa o simti si nu e bine. poti incerca etape mai lungi dupa ce te obisnuiesti cu statul in sea ore intregi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...