Sari la conținut

Prima Etapa Cne, Poiana Marului


Postări Recomandate

Salutare tuturor!

In data de 15-16.07.2006 va avea loc prima etapa a Campionatului National de Enduro `06 la Poiana Marului (judet Caras-Severin).Cei care sunt interesati au mai jos programul de desfasurare si toate datele necesare.

La categoria C vor putea participa si Quad-uri. Asa ca hai sa ne strangem cati mai multi, peisajul este incremenitor de frumos.

Daca vremea va tine cu noi, va fi ceva de vis.

Multa bafta!

post-7750-1152688975_thumb.jpg

Enduro_poiana_Marului_15.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu plecare din Bucuresti ce ruta recomandati:

1).Pitesti,Rm-Valcea, Tg-Jiu, petrosani, Hateg,Otelu Rosu sau

2).Pitesti,Rm-Valcea,Sibiu, Simeria, hateg, Otelu Rosu sau

3).Pitesti, Craiova,Dr.tr. Severin, Caransebes ?

 

Nu stiu care drum este mai bun, ergo mai scurt in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu recomand varianta 3. La caransebes faci dreapta si pana la Poiana Marului mai ai aprox 50km, dupa ce iesi din Otelul Rosu, la intrare in Zavoi faci dreapta spre Poiana Marului (aprox 22km si ajungi sus), oricum sunt indicatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sasa si andrei - ne-ati cam facut cu recomandarea voastra - intre Orsova si Caransebes am mers pe cel mai distrus drum national intalnit vreodata. Am crezut ca se dezmembreaza remorca. Ne-am intors pe Hateg - Petrosani - Tg Jiu - Valcea - Pitesti.

 

Despre concurs:

- organizare - ca de obicei, e loc de mai bine; insa le multumesc organizatorilor - stiu ca fac asta din pasiune, pe timpul si banii lor.

- zona - absolut superba. Ma bucur ca am ajuns acolo si vreau sa mai revin

- traseul - destul de greu pentru C; am inteles ca si la B au fost probleme. Marcajul destul de rar ... insa era greu sa te ratacesti. Totusi in prima zi la C doar 3 au nimerit finish-ul problei de linie.

 

la C a batut Geza. In rest nu stiu. La A a fost stransa treaba ... Asteptam clasament.

 

Eu am facut doar cate o tura in fiecare zi. Duminica ar mai fi mers una (se mai uscase) insa sambata m-a omorat o coborare prin padure ... am simtit ca nu se mai termina. Aceeasi concluzie de acum o saptamana - sunt varza cu conditia fizica. Trebuie sa repar treaba asta urgent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@sasa si andrei - ne-ati cam facut cu recomandarea voastra - intre Orsova si Caransebes am mers pe cel mai distrus drum national intalnit vreodata. Am crezut ca se dezmembreaza remorca. Ne-am intors pe Hateg - Petrosani - Tg Jiu - Valcea - Pitesti.

 

Despre concurs:

- organizare - ca de obicei, e loc de mai bine; insa le multumesc organizatorilor - stiu ca fac asta din pasiune, pe timpul si banii lor.

- zona - absolut superba. Ma bucur ca am ajuns acolo si vreau sa mai revin

- traseul - destul de greu pentru C; am inteles ca si la B au fost probleme. Marcajul destul de rar ... insa era greu sa te ratacesti. Totusi in prima zi la C doar 3 au nimerit finish-ul problei de linie.

 

la C a batut Geza. In rest nu stiu. La A a fost stransa treaba ... Asteptam clasament.

 

Eu am facut doar cate o tura in fiecare zi. Duminica ar mai fi mers una (se mai uscase) insa sambata m-a omorat o coborare prin padure ... am simtit ca nu se mai termina. Aceeasi concluzie de acum o saptamana - sunt varza cu conditia fizica. Trebuie sa repar treaba asta urgent.

 

Despre concurs: Le-as fi fost recunoscator daca banda care semnaliza iesirea de pe drum in proba de linie de la C era acolo si in prima zi, dar proba de orientare cu GPS-ul interior prin ceata pe platoul Muntelui Mic din prima zi mi-a placut pentru ca a mai diversificat cursa si dincolo de "da-i gaz".

Dpdv tehnic mi s-a parut foarte OK traseul la C cu exceptia coborarii ude din prima tura din prima zi care mi-a bagat 6 min penalizare, poate un pic prea mult drum(beton) pentru bugetul alocat gumelor pe anul asta. In rest am fost recunoscator pt timpul de parcurgere impus care ne-a lasat cate 10-15 min de odihna la punctele de control. La anii mei cred ca 100 de km pe zi in ritm "da-i da-i" ma vor face sa raman vesnic la C ca sa mai pot savura un pic si peisajul (daca toti organizatorii vor fi tot asa de "blanzi").

Dupa parerea mea la C a fost in sfarsit un traseu unde nu prea aveau de unde sa se iste discutii despre taiat si altele din astea.

Mie unul mi-a placut grozav, cred ca asta-i genul de competitie care se potriveste cel mai bine cu posibilitatile mele (nu am mai avut febra musculara crunta obisnuita).

Chiar asa, unde este vizibil clasamentul acela?

Salut,

Dragos

PS Dupa parerea mea sistemul de cronometrare de la Cluj cu coduri de bare ar trebui adaptat si generalizat

Editat de dragos.voda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...