Sari la conținut

Scotch-brite


Postări Recomandate

Unde gasesc si eu burete Scotch-Brite pt. lustruit suprafete metalice,cum ar fi jambele,telescoapele,blocul motor?Denumirea "stiintifica" este de fapt "material abraziv sub forma de retea netesuta din fibre sintetice" si e facut de 3M.Inainte luam de la Metro dar am vazut ca nu se mai gaseste.S-or fi certat. :disappointed: A vazut careva pe undeva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai putea incerca la brico...

eu stiu ca suprafetele metalice se lustruiesc in felul urmator:

o bormasina sau un flex si o perie de pasla. pe aceasta perie se da cu un "mastic" sau o "pasta" abraziva... si apoi se lustruieste suparafatza respectiva... iese "oglinda" :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la "bureteii" aia sintetici cu care curata instalatorii tevile de cupru de jeg, ulei, oxid?!

Cred ca tot un Brico sau un magazin de scule e recomandat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce spui tu,ca printre altele am fost si tehnician dentar, dar vreau sa-ncerc si metoda asta.Cu buretei d'astia lustruiesc colegii mei din firma cilindrii hidraulici si alte piese.Cica ies brici si geamurile de la ceas zicea un coleg.Asa ca as incerca sa lustruiesc viziera prietenei ca nu am ce pierde ca oricum e matuita rau.

 

PS. La Brico cred ca au incercat ei ca se duc des pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol... scuze... am citit io aiurea. :crack: :disappointed:

 

Acu' am inteles la ce te referi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la "bureteii" aia sintetici cu care curata instalatorii tevile de cupru de jeg, ulei, oxid?!

Cred ca tot un Brico sau un magazin de scule e recomandat.

 

 

Seamana cu aia de vase colorati,partea abraziva!Si cica sunt si astia pe grade de abraziune,ca mi-au zis sa iau d'ala rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dadada... are colegul de camera unu... o sa-l intreb de unde l-a luat... i-l fol pentru vase... cred ca de la carefour sau brico orhideea! ca stau in regie...

ps ... sa-mi spui si mie daca iese viziera aia cum trebe... ca vreau si eu sa fac!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit ceva astazi la un magazin de scule si unelte,nu erau de la 3M, erau ceva italienesti dar problema e alta!Ce am gasit erau cenusii si nu rosii si mi-a spus un coleg ca aia cenusii au indice de abraziune mare.Deci nu-i bun pentru viziera.Mai caut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...