Sari la conținut

Cum Ajustez Suspensia La Honda


cristi_q
 Share

Postări Recomandate

salut, am shi io honda steed (sora mai mica a shadowului). Am o problema insa : Cum pisicii masii se ajusteaza suspensia pe spate??? ca mi-a facut coloana acordeon de la cate gropi sunt in bucurestiu asta .

Am cautat io sub sa, in stanga seii , in dreapta da nu am gasit nimik de care sa trag/imping/desurubez

 

Important :

Cel care da sfatul cel mai pertinent are promisa o stica de bere de 2 litri de care vrea el. Nu d-alta da niciodata nu mi-a ajuns fiolele alea de jumate shi consider ca nu sunt singuru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca v-a fi nevoie sa dai roata spate jos,ca sa ai acces la amortizorul de sub sha.....ar trebui sa aiba o piulita cu fante, care poate fi reglata stanga-drepta,cu o cheie speciala sau cu o surubelnita....de regula are 4-5 pozitii de reglaj.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca o sa pastrezi berea.......

 

eu nu am cumparat modelul asta din motivul de care povestesti tu. Se pare ca nu ai cum sa o faci mai soft....

 

Nu am idee. La mine se roteste partea inferioara a amortizorului si are 3-5 pozitii. Are o gaura in care se baga un levier si se roteste stinga-dreapta. Ma gindesc daca reduci viscozitatea uleiului in amortizor?

In orice caz daca mergi pe net si stii engleza cauta la "preload adjustment".

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki, merci pentru sfaturi. O sa scot roata de pe spate asap ca s-asa tre sa scot o za din lant. Oricum mai rau decat cum e acum nu poate sa fie pentru ca practic nu are suspensie pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, deci io imi bag ciucurelu in japoneji shi in autostrazile lor. In loc de amortizor pentru furca din spate am gasit o bucata de otel frumos nichelata :disappointed: pusa sa faca motoru "low rider". Pai ba, sa mearga totzi japonejii prin Bucuresti s-atuci s vezi cine o mai pune bare de otel in loc de arcuri. :lol: :sick:

 

Asa, acu mi-am varsat nadufu....

 

Stie cineva unde gasesc un amortizor spate de honda shadow ieftin???

 

PS :Amortizoru era sub sa, asa cum mi-au spus oamenii. N-or sa scape, berea tot o sa trebuiasca s-o bea. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma, nu merg ca nu am suspensia reglata. A, si lucrez uichedul viitor.

 

@cristi q: amortizoare gasesti daca cauti dar sa nu incerci sa faci un schimb intre ala vechi al tau :lol: :banana: :smoke: :laugh: cu unul nou ca nu tine. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Damn, shi io care togmai ma gandeam ca daca ajung la Sibiu, poate reusesc sa imbat vreun alt biker :banana: , sa fac un pariu complet stupid cu el pe care sa il castig, shi miza sa fie amortizoru de pe spate .

 

Asta e...o sa trebuiasca sa intind antenutzele shi sa gasesc de vanzare :smoke: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...