Sari la conținut

yamaha TDM 850 lovita


Postări Recomandate

Salutari,

 

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. Am gasit o yamaha TDM 850 lovita in fata la bani putintei. Problema este ca furca e cam stramba si trebuie schimbata. Am tot cautat pe internet si nu am gasit mai nimc, nu am gasit deloc furca si nici macar un pret estimativ.

 

Motorul este in stare buna in rest. Daca puteti sa imi dati si mie un pret pentru o furca noua sau eventual una la mana a doua v-as fii foarte recunoscator.

 

Va multumesc anticipat!

 

Andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca raspunsul e unul simplu:

Daca motocicleta asta + alta furca + reparatia si ce mai trebuie costa mai putin decat acelasi tip de TDM850 SH dar la care nu trebuie sa mai faci nimic, DA, daca nu NU.

 

Trebuie sa ai in vedere ca o furca fata cu tot cu jug poate costa peste 200e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Peste 250 de euro doar tubul nichelat (inner tube). Inmultit cu 2 plus manopera...

Trebuie vazuta de un mecanic neaparat.

Ca sa-ti faci o idee de preturi vezi aici: http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Ya...YA-TDM-850-3_bd

Pe de alta parte vezi ca e un anunt la Bursa aici pe forum cu un TDM 850 la dezmembrat. Te-ai scoate in felul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ORI POTI CUMPARA O FURCA SH DE VITEZANA YAMAHA ,SE POTRIVESTE....... dupa unii e o mie de euro.... (daco o ia din germania.. pe partea cealalta a globului...)

oricum motoru` e sh... pune o furca , care se potriveste(vezi de la fazer, R6 mai vechi...)daca se incadreaza in bani... merge, TDM-ul e un motor foarte bun.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste 250 de euro doar tubul nichelat (inner tube). Inmultit cu 2 plus manopera...

Eu cand i-am zis ma refeream la o furca second-hand. O furca cu totul noua cred ca ar costa mai mult decat costa respectiva motocicleta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e una la dezmembrat aici pe forum la sectiunea bursa.Este modelul din 1992,nu stiu ce model ai tu dar merita sa intrebi.Cel care o dezmembreaza are userul NORO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsul rapid.

 

Motocicleta costa 500 de eur, nu ar fii mult, si daca gasesc furca la 200 de euro sunt multumit. Singura problema e ca nu stau in Romania, locuiesc de aproape 3 ani in Cipru. Sper sa gasesc una la acelasi pret si aici, chiar merita.

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...