Sari la conținut

Rateuri La Scuter?(ma Ajuta Careva)


Postări Recomandate

am un gilera de 49cm si mergea super bine pana acu cateva zile cand i-am bagat benzina fara pb . tot in aceeasi zi am alimentat si la o masina si aceeasi problema nu mergea cum trebuie. sa fie benzina problema ,(nu se accelereaza scuteru cum trebuie si pe deasupra da si rateuri ) multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un gilera de 49cm si mergea super bine pana acu cateva zile cand i-am bagat benzina fara pb . tot in aceeasi zi am alimentat si la o masina si aceeasi problema nu mergea cum trebuie. sa fie benzina problema ,(nu se accelereaza scuteru cum trebuie si pe deasupra da si rateuri ) multumesc

icearca sa dai benzina jos si sa incerci cu una de la omv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, am vazut si eu citeva scutere care n-au mai mers deloc dupa ce au bagat o anumita benzina....

Nu faptul ca e fara plumb e problema, ci calitatea...

Da benzina jos, baga ce bagai de obicei si totul va fi ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

benzina avea cifra octanica prea mica. incearca ori cu o benzina de 95 de la o alta benzinarie sau baga-i de 98, 99 100(asta in functie de benzinarie-lukoil98, petrom99, dau omv100).teoretic cu o benzina buna n-ar trebui sa mai ai probleme. Masinile vechi gen moskvich , pobeda etc aveau in interior reglajul pt avans deoarece benzinele de pe atunci erau foarte slabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...