Sari la conținut

Inca Una


golum
 Share

Postări Recomandate

Aceasta casca este prima pe care o am. Parerea mea, ca atare ma stept sa fie destul de subiectiva, neavand termen de comparatie, insa refuz sa cred ca nu se poate mai bine.

 

Asadar, cam la 1 saptamana, a inceput sa se decojeasca folia anti-fog de pe interior si nu stiu ce sa fac ca sa stopez aceast lucru. Pe de alta parte, de la 80 in sus, iti vajaie capul si e un curent in interior de iti vine sa o smulgi de pe cap si sa mergi fara.

 

 

 

S500 nu este o casca exceptionala, dar este cu mult peste alte marci. Incearca sa mergi cu o casca de pana in 100 euro si o sa vezi diferentele. In legatura cu viziera, tot lotul fabricat in a doua jumatate a anului 2005 au fost defecte( de fabricatie). Daca te duci la magazinul de unde ai cumparat-o cu cardul de garantie , o schimba gratuit. Daca nu, la Honda, pe dorobanti, poti cumpara cu 1 milion una noua, de calitate.

Referitor la protectia oferita la vant de Fazer, mie mi se pare foarte buna( atat cat se poate pe o motocicleta). La fel, recomand sa incerci sa mergi pe un naked FARA SEMICARENA si o sa realizezi diferenta. :crack:

 

O casca cu adevarat buna, sare de 500 euro. Cu toate astea sa nu te astepti la minuni. Vantul suiera in continuare la viteze mari, dar mai putin deranjant. Diferenta in schimb este data de rezistenta la impactul cu solul si gradul de protectie pe care il ofera.......si bineinteles de noroc!

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ro probabil ai dreptate, este si vorba de lipsa unui punct de reper. In ceea ce priveste schimbatul vizierei, nu mai calc la Motodynamics. Mai bine merg cu ea asa, decat sa mai dau pe acolo.

 

Bafta.

 

A

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am un Shark S500 de vreo 2 ani intradevar cam pe la 120kmh face vantul ca toti dracii iar acum sa mai si lasat dar la cat am dat pe ea nu pot emite mari pretentii. Oricum mi-am propus ca la anul sa o schimb. Referitor la vant cum s-a zis si mai sus de la o anumita viteza in toate se aude la fel. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ai de reprosat castii? am vrut si eu sa iau un s 500 dar pana la urma m-am reorientat spre un hjc ac11(am luat-o de afara la un pret imbatabil)!!

Cum e hjc ac11, am citit chestii bune pe net despre ea, eu am HJC CS12, nu e rea dar vajie tare, e drept ca n-am nici termen de comparatie, e prima casca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi-am luat shark s 500 fractal, parca asa e denumirea completa , si in 10 minute cat o probam acasa mi s-a exfoliat viziera :crack:) pur si simplu tineam casca in mana sa ma uit la ea si ea se descojea la mine :crack:)

mi-au skimbat viziera la honda in constanta.

nu stiu cat de buna e ca sunt abia la inceput in tatonari cu motoru, dar din ce ziceti voi , nu e de bine...

noroace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic:sharkv s500

 

-si eu am patit cu folia din intetrior de la viziera, m-am dus si am schimbat-o (viziera), moca... :crack: normal, acum nu mai am probleme cu viziera.

 

- este adevarat la viteze mai mari de 140 iti ventileza ochii...eu am astupat gaurile de aerisire din interior cu burete.....e mult mai bine acum.Incercati si voi si ve-ti vedea diferenta.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...