Sari la conținut

Problema diametru la eliminare catalizator


Postări Recomandate

Am achizitionat recent un Y-pipe care sa-l inlocuiasca pe cel stock, unde se afla catalizatorul. Nu am comandat si finalele, asa ca incerc sa montez toata problema asta pe finalele stoc. Problema este ca acestea au diametru mai mare in zona unde se conecteaza la Y-pipe. Pe Y-pipe-ul stock, in zona respectiva exista un fel de garnituri facute din straturi de aluminiu si calti de cupru, care insa nu se pot da jos si pune pe Y-pipe-ul de la Arrow. Conform site-ului lor, produsul acesta trebuie sa mearga si cu finalele stoc. Le-am dat un mail si lor dar pana raspund ...

 

Are cineva idee din ce as putea sa realizez respectivele garnituri/adaptoare ?

post-18207-1276965443_thumb.jpg

post-18207-1276965447_thumb.jpg

post-18207-1276965451_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am achizitionat recent un Y-pipe care sa-l inlocuiasca pe cel stock, unde se afla catalizatorul. Nu am comandat si finalele, asa ca incerc sa montez toata problema asta pe finalele stoc. Problema este ca acestea au diametru mai mare in zona unde se conecteaza la Y-pipe. Pe Y-pipe-ul stock, in zona respectiva exista un fel de garnituri facute din straturi de aluminiu si calti de cupru, care insa nu se pot da jos si pune pe Y-pipe-ul de la Arrow. Conform site-ului lor, produsul acesta trebuie sa mearga si cu finalele stoc. Le-am dat un mail si lor dar pana raspund ...

 

Are cineva idee din ce as putea sa realizez respectivele garnituri/adaptoare ?

bureti de vase (din inox) si banda din aia cu care se imbraca esapamentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nah, nu merge chiar asa.

Intre timp am aflat ca se numeste muffler gasket si e cca. 20$ bucata. Mie imi trebuie doua. Principala problema e de unde mama naibii fac rost de ele, in conditiile in care n-am chef sa astept doua-trei saptamani dupa Yamaha ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garniturile se pot da jos, tre sa insisti putin, mult WD40. Garniturile sevor deforma destul de mult dar se pot refolosi daca vrei sa revii la configuratia originala. Mai poti sa-ti iei si kitul de site race pt tobele stock. Treci pe la mine sa-ti arat. Eu am procedat la fel la un moment dat. Se potriveste perfect toba stock pe pipe-ul Arrow fara nici un fel de garnitura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...