Sari la conținut

Aprilia Classic 125


axe
 Share

Postări Recomandate

Va salut,

 

In conditiile in care frumoasa motocicleta de mai jos are numai 125 cmc, 15 CP, si vreo 135 kg va putea ea sa-mi satisfaca mie nevoile? Eu am cam 70Kg, prietena mea vreo 55, bagajele noastre vreo 30. Ceea ce-mi doresc e sa cutreier putin tzara cu aceasta motocicleta? Ce credeti? Merita sa-mi cumpat una SH de prin '97?

 

Opiniile voastre pt mine conteaza! Daca a mers careva pe ea sau are spuneti-mi si mie cam care este feelingul?

 

Eu in prezent am o Jawa din '91 care nu mai poate si ma roaga sa n-o mai supun chinurilor zilnice.

 

Cu stima,

post-24-1079984338_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man la 2 persoane drumuri lungi nu-tzi recomand motor de 125. n-am mers pe aprilia da' am fost pe-o honda rebel de 125 cu 3,000km la bord shi se simte... cand ai pasager (fara bagaj) nu faci depashiri, nu nimica... stai la 80-90 pe drum drept, sa te fereasca sa mai bata shi vantu' :( forget about touring cu un 125

 

eu am un dragstar de 250 shi diferentza este frapanta - io 90 kg, gagica 75-78 echipata shi merg cu 120 totushi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am mai uitat eu sa specific aici ar fi ca dispun doar de max 1250 euro, bani in care va trebui inclusa si vama. Am posibilitatea sa-mi cumpar una direct din afara fara sa platesc transportul ei de acolo aici. Dau "comanda" cum s-ar spune si taxele intermediarilor (cei care mi-o aduc) sunt 0. De asta as vrea sa-mi iau una fabricata. Aveti alte sugestii ? Sa ma gandesc la un guzzi cu ceva experienta in spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm, daca vrei sa faci drumuri lungi cu pasager si bagaje, un 125 e prea mic.Plus ca daca ai mers o vreme pe jawa o sa-ti lipseasca demarajul si isteria motorului in 2t.Cauta ceva de minim 250.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

In alta ordine de idei, credeti ca pot gasi ceva in italia (si nu in alta tzara), fabricat in UE care sa aiba 250 cmc si vechime cel mult 6 7 ani si pe care s-o incadrez in aproximativ 1200 de euro? (1200 sa dau omului pe ea acolo, deci fara transport pana-n tzara si TVA)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...