Sari la conținut

Intrunirea Blues Riders Gheorgheni


Ender
 Share

Postări Recomandate

da in apa fac si pestii pipi!
Si sa nu uitam ca pestele fuute pestoaica acolo... :(
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa nu uitam ca pestele fuute pestoaica acolo... :(

 

La intrunire n-am ajuns pt ca am intarziat din motive obiective, am ajuns in Gheorghieni in schimb unde am fost intampinati de catre masina & noul radar al militiei ( de parca pe ruptura aia de drum te puteai da "racing") si am mancat un burger preparat pe jumatate in ungureste in centru la...GUSZIA :D Traiasca norul care ne-a udat doar pe noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intrunire n-am ajuns pt ca am intarziat din motive obiective, am ajuns in Gheorghieni in schimb unde am fost intampinati de catre masina & noul radar al militiei ( de parca pe ruptura aia de drum te puteai da "racing") si am mancat un burger preparat pe jumatate in ungureste in centru la...GUSZIA :( Traiasca norul care ne-a udat doar pe noi...

Ala nu e centrul orasului unde e javul ala de Fast Food pe care noi il numim HORROR DOG! :D (Gheorgheniul e un jaf de oras care n-a vazut asfaltat de mult pe care noi il numim cătun) si spre ghinionul tau ai avut parte si de ploaie! Campingul unde a avut loc intalnirea a avut mare noroc ca a scapat de ploaie ( e la 14 km de Gheorgheni spre Praid)!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala nu e centrul orasului unde e javul ala de Fast Food pe care noi il numim HORROR DOG! :( (Gheorgheniul e un jaf de oras care n-a vazut asfaltat de mult pe care noi il numim cătun) si spre ghinionul tau ai avut parte si de ploaie! Campingul unde a avut loc intalnirea a avut mare noroc ca a scapat de ploaie ( e la 14 km de Gheorgheni spre Praid)!

 

Momentan pendulez intre Poiana Largului-Bicaz si Piatra Neamt in concediu,am de gand sa mai trec cel putin o data prin oras, am auzit ceva de o super cetate aproape de Joseni si din pacate am trecut ca fraieru si n-am vazut nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan pendulez intre Poiana Largului-Bicaz si Piatra Neamt in concediu,am de gand sa mai trec cel putin o data prin oras, am auzit ceva de o super cetate aproape de Joseni si din pacate am trecut ca fraieru si n-am vazut nimic...

Drumul dintre Bicaz oras si Poiana Largului e cam cu multe denivelari si o sa te solicite un pic pentru ca nu e in stare buna (cel care merge dea roata lacului)!

Castelul de care ti-a zis cineva e in comuna Lazarea nu in Joseni! Comuna Lazarea se afla intre Gheorgheni si orasul Toplita (la 5 km de Gheorgheni spre Toplita - prima comuna) si ar mai fii o biserica superba si unicat cred-ca in Romania la Ditrau (gen Biserica Neagra Barsov) si e renovata, iar drumul principal trece prin fata bisericii!

1 Castelul din Lazarea post-25613-1279648431_thumb.jpg

2 Biserica din Ditrau post-25613-1279648443_thumb.jpg

Ditrau e urmatoare comuna dupa Lazarea spre Toplita :(

Mesaj completat

Inca nu a aparut niciun topic de poze de la intrunire... :D

Poate mai incolo!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...