Sari la conținut

VAND MZ ES 250 AN 1967


etarulescu
 Share

Postări Recomandate

unde le gasesti frate?

arata ambele super bine

m-ar interesa mz-ul

stii am mai vb cu tine cand il aveai pe celalalt portocaliu, dar la ala ceva cu actele si sudura din zona prinderii motorului

spala-o si tu putin si pune poze din nou, sa se vada mai bine

 

parca ai scos-o din glod dupa inundatii

 

pretu? lei? euro? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde le gasesti frate?

arata ambele super bine

m-ar interesa mz-ul

stii am mai vb cu tine cand il aveai pe celalalt portocaliu, dar la ala ceva cu actele si sudura din zona prinderii motorului

spala-o si tu putin si pune poze din nou, sa se vada mai bine

 

parca ai scos-o din glod dupa inundatii

 

pretu? lei? euro? ;)

Cred ca numai cine nu vrea nu intelege ca pretul este in euro, ce sa mai vb 400 ron este o bicicleta asa ca pretul este 400 euro fix, iar cine vrea mai multe detalii sa ma sune. 0765211474-Edy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam greu sa aiba 5300 km, la km astaa deabia inveti sa mergi pe ea si sa mai dai 2-3 ture pe la cunostinte.Dar ma rog imposibil nu este.Oricum cui ii place modelul, este complet , doar trecerea timpului si-a pus amprenta pe ea...cam rau , in sensul ca se putea pastra si mai bine,

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam greu sa aiba 5300 km, la km astaa deabia inveti sa mergi pe ea si sa mai dai 2-3 ture pe la cunostinte.Dar ma rog imposibil nu este.Oricum cui ii place modelul, este complet , doar trecerea timpului si-a pus amprenta pe ea...cam rau , in sensul ca se putea pastra si mai bine,

Bafta.

Are 5300 km, totul functional la ea, mai mult a stat prin garaje si curti si crede-ma ca chiar arata excelent trebuie doar curatata de praf, e cel mai frumos MZ pe care l-am vazut(nu e pregatita pt vanzare, toba e ca noua nu are pic de rugina, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 5300 km nici macar mustatile n-ar fi trebuit sa se duca de pe cauciucurile originale Pneumant.asta are cauciucuri Victoria uzate.cam greu in 5300 km.si toba aia ii impecabila zici?era daca puteai sa iti faci freza in ea.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 5300 km nici macar mustatile n-ar fi trebuit sa se duca de pe cauciucurile originale Pneumant.asta are cauciucuri Victoria uzate.cam greu in 5300 km.si toba aia ii impecabila zici?era daca puteai sa iti faci freza in ea.... ;)

 

 

 

nu mai certati omi atata. El a citit pe ceas si v-a spus ceti km are.

Motoreta arata prea bine ptr varsta ei. bafta la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 5300 km nici macar mustatile n-ar fi trebuit sa se duca de pe cauciucurile originale Pneumant.asta are cauciucuri Victoria uzate.cam greu in 5300 km.si toba aia ii impecabila zici?era daca puteai sa iti faci freza in ea.... ;)

Chiar poti sa iti faci freza in ea, trebuie doar stearsa de praf. Dureaza 1 min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar poti sa iti faci freza in ea, trebuie doar stearsa de praf. Dureaza 1 min.

 

Daca dura asa de mult de ce nu ai facut lucrul asta inainte ;) , nu sti ca primul contact cu orice lucru il are ochiul si primele informatii si pareri prin el ajung la creier . Un mic exemplu si sper sa nu te superi ; ....poti face cea mai buna mancare din lume dar daca o faci sa arate ca un "rahat de caine " sigur nu va place nimanui indiferent de cat ai lauda-o tu .

Scuze de oftopic si spor la vanzare oricum ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca numai cine nu vrea nu intelege ca pretul este in euro, ce sa mai vb 400 ron este o bicicleta asa ca pretul este 400 euro fix, iar cine vrea mai multe detalii sa ma sune. 0765211474-Edy

 

 

Daca o mai aud pe asta cu bicicleta mi se va face greatza. Edy tata, 400 roni costa o sticla de vin, asa ieftin o dai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o mai aud pe asta cu bicicleta mi se va face greatza. Edy tata, 400 roni costa o sticla de vin, asa ieftin o dai?

Stii cum sta treaba? Eu incerc sa imi vand marfa, pe cine nu intereseaza sa nu faca postari aiurea de dragul de a face. Nu vreau sa ma cert cu nimeni asa ca pe cine nu intereseaza motocicleta rog frumos sa se abtina. Toate cele bune.

Cu respect, Edy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca numai cine nu vrea nu intelege ca pretul este in euro, ce sa mai vb 400 ron este o bicicleta asa ca pretul este 400 euro fix, iar cine vrea mai multe detalii sa ma sune. 0765211474-Edy

Nu musai, fix 400 RON am dat eu pe MZ-ul meu, chiar daca tot atata e si o bicicleta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata bine motocicleta si pare destul de completa

sunt sigur ca este loc de negociere

 

/index.php?...9123&st=700

 

eu unul le-am luat pe ale mele si mai bine decat 400 ron, prima 100kg fier vechi, a doua 250 ron cu tot cu atas, la a 3-a ce-i drept am depasit 400 adica 600ron

am mai luat 2 simsonuri sport ( cu roaba ce-i drept, piese, piesulici cu 350 ron)

 

edi nu e baiat rau, discutasem cu el pt. cealalta es portocalie pe care a avut-o, dar am renuntat pt ca am gasit simsonurile

dar, tre sa inteleaga si el ca nu poate sa puna asa adaos mare la marfa pe care o cumpara

 

edi ai 1000 ron de la mine daca o aduci la bacau ( pe cealalta ti-am dat 8) ;)

daca nu bafta la vanzare

 

p.s. multumeste-te si tu cu mai putin , daca nu mai tine-le vre-o 5 ani , pana atunci sigur o sa creasca preturile (multe o sa ajunga la topit, din indiferenta celor pe mana carora au ajuns, iar cele care or sa ramana o sa se bata pt. viata in mainile unora ca noi cei de pe acest forum)

Mesaj completat

omule , dar toba aia de la ce e?

pare cam lunga, parerea mea.

Mesaj completat

post-56547-1278090215_thumb.jpg

Mesaj completat

 

Edi, te-am mai rugat eu atunci cand am discutat despre moto

te mai rog si acum

vezi si tu pe acolo pe la tine poate are cineva un carburator de es 175 ( daca tot sunt atatea mz-uri in zona)

multumesc

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

edy..probabil ca nu este motoreta ta , tu doar o pui pe net si itit iese si tie ceva.Daca vrei sa faci treaba ia un lighean cu apa si detergent, o carpa si spala cat poti tu de bine-fa mai multe poze de detaliu(vitezometru,stop...etc) si revino cu niste pozze in locul primelor sau in continuare.Te asigur ca pretul va parea ceva mai apropiat de ce doresti tu si de ce nu poate vei gasi un cumparator.Cum arata acum nu se deosebeste cu nimic de una cazuta care a zacut prin cotetul gainilor ani de zile.Linia si uzura putina nu se vad decat pe o moto curata.

Bafta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata bine motocicleta si pare destul de completa

sunt sigur ca este loc de negociere

 

/index.php?...9123&st=700

 

eu unul le-am luat pe ale mele si mai bine decat 400 ron, prima 100kg fier vechi, a doua 250 ron cu tot cu atas, la a 3-a ce-i drept am depasit 400 adica 600ron

am mai luat 2 simsonuri sport ( cu roaba ce-i drept, piese, piesulici cu 350 ron)

 

edi nu e baiat rau, discutasem cu el pt. cealalta es portocalie pe care a avut-o, dar am renuntat pt ca am gasit simsonurile

dar, tre sa inteleaga si el ca nu poate sa puna asa adaos mare la marfa pe care o cumpara

 

edi ai 1000 ron de la mine daca o aduci la bacau ( pe cealalta ti-am dat 8) ;)

daca nu bafta la vanzare

 

p.s. multumeste-te si tu cu mai putin , daca nu mai tine-le vre-o 5 ani , pana atunci sigur o sa creasca preturile (multe o sa ajunga la topit, din indiferenta celor pe mana carora au ajuns, iar cele care or sa ramana o sa se bata pt. viata in mainile unora ca noi cei de pe acest forum)

Mesaj completat

omule , dar toba aia de la ce e?

pare cam lunga, parerea mea.

Mesaj completat

post-56547-1278090215_thumb.jpg

Mesaj completat

 

Edi, te-am mai rugat eu atunci cand am discutat despre moto

te mai rog si acum

vezi si tu pe acolo pe la tine poate are cineva un carburator de es 175 ( daca tot sunt atatea mz-uri in zona)

multumesc

Motocicleta a costat cu tot cu transport 1000 ron deci chiar nu am cum sa ti-o aduc la bacau tot cu 1000 ron. Lumea chiar nu are de unde sa stie cat am dat eu pe moto deci chiar i-as ruga sa se abtina de la comentarii fara rost. Aurelian daca chiar iti doresti motocicleta asta suna-ma si ajungem noi la o varianta.

Cu stima, Edy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...