Sari la conținut

Kymco


Ametist
 Share

Postări Recomandate

kimco este o firma destul de buna, avand in vedere ca exista din anul 1963... au ceva experienta... dar nu ii poti compara cu piaggio la vechime...

 

in rest nu am auzit pe cineva sa se planga de un scuter kimco...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scooterele Kymco au preturi fffffffff. bune si din cate am vaz eu aveau destui caluti si cred ca merita,nici eu nu am vaz pe cineva care sa se planga de asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicletele si scuterele care se vand in Canada sunt in general bune pentru ca piata este destul de mica si costa scump sa omologhezi un vehicul conform legilor canadiene. Bun inseamna performanta, calitate, fiabilitate. Numai cei care spera sa si ramana pe piata fac eforturile necesare. Cum de doi ani Kymco e pe piata canadiana atat cu scutere cat si cu motociclete parerea mea este ca produsele lor sunt decente. Eu am incercat cruiserul lor (Venox) de 250 cc si este foarte placut. In privinta pretului pe aici nu prea avem norocul sa vedem preturi mult mai mici la cei care apar nou pe piata.

Cateva din produsele lor au fost utilizate pentru raliuri (scutere Bet & Win si People) de 24 de ore in jurul lacului Ontario (circa 900 km) si performantele au fost bune.

Oricum firma nu e din China ci din Taiwan, ceea ce e diferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au si niste motorete super frumusele la preturi bune! eu pe ele am pus ocheanele! dar deocamdata nu cred ca voi calari una! un scooter ar fi bun! dar totusi am o curiozitate : corform legislatiei in vigoare,o motoreta de 5ocmc poate fi condusa in trafic fara permis???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar totusi am o curiozitate : corform legislatiei in vigoare,o motoreta de 5ocmc poate fi condusa in trafic fara permis???

 

treaba asta ii mai complicata ... dar se poate, insa s-ar putea sa ai si probleme... te sfatuiesc sa faci rost de revista MotoLife nr. 47 si vezi acolo un articol intreg... acolo scrie ca nu trebuie. dar dak te opreste vre-un politisc ar fi bine sa ii poti arata revista sa vada ce zic 'cei mari' din politia rutiera. ( eu tin revista sub sha :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba asta ii mai complicata ... dar se poate, insa s-ar putea sa ai si probleme... te sfatuiesc sa faci rost de revista MotoLife nr. 47 si vezi acolo un articol intreg... acolo scrie ca nu trebuie. dar dak te opreste vre-un politisc ar fi bine sa ii poti arata revista sa vada ce zic 'cei mari' din politia rutiera. ( eu tin revista sub sha :D )

am revista si am citit si articolul dar se cam bat cap in cap unele chestii si nu m-a convins.de asta vroiam sa stiu si parerea voastra ca mi-am inchipuit ca mai sunt probabil si altii in situatia mea!

multumesc oricum ptr raspuns :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revista si am citit si articolul dar se cam bat cap in cap unele chestii si nu m-a convins.de asta vroiam sa stiu si parerea voastra ca mi-am inchipuit ca mai sunt probabil si altii in situatia mea!

multumesc oricum ptr raspuns :cheers:

citeste legea mai bine si respect-o pe aia nu revistele k un politist nu o sa te ierte de amenda sau iti citeste legislatia din revista

ps: amenda in cel mai bun caz dar conducerea fara permis e infractiune si daca scapi cu amenda va fi una penala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a discutat shi rasdiscutat :D :burnout: :burnout:

 

daca scrie moped in talon nu ai probleme!!! e singuru punct la care s-a ajuns cat de cat la un consens!!!

 

cat despre kymco, e o marca vanduta binishor shi in germania, dar calutzii aia de care spunea cineva mai sus sunt cam putzini raportat la capacitateaa cilindrica :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun am inteles,dar daca eu vreau sa-mi iau asa ceva : http://www.euro-motor.ro/Kymco/moto/rs250.htm ,pot circula fara permis cu ea?? linistita si-n voie?

daca in talon scrie la categorie moped poti circula fara permis si fara sa o inscrii dar daca scrie motocicleta iti trebuie si permis si trebuie si inscrisa... aprila rs50 nu trebuie inscrisa iar yamaha tzr50 e trecuta motocicleta si iti trebuie permis... du-te la magazin si intereseaza-te... e pe titulescu unul si altul pe bd. dacia la romana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca in talon scrie la categorie moped poti circula fara permis si fara sa o inscrii dar daca scrie motocicleta iti trebuie si permis si trebuie si inscrisa... aprila rs50 nu trebuie inscrisa iar yamaha tzr50 e trecuta motocicleta si iti trebuie permis... du-te la magazin si intereseaza-te... e pe titulescu unul si altul pe bd. dacia la romana

stiu magazin unde sa le gasesc,merci! nu-mi ramane decat sa bat un drum pana acolo! va multumesc oricum

 

bafta si asfalt uscat,Ana :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WTF?! aia de 50 are 1,4 KW ????????? adica uimitoarea putere de 2 (DOI) CAI PUTERE? Aia de 125 parca mai e ce mai e.8 KW adica 11 Cai putere dintr-un 4 timpi si la 3500 de euro mai merge.

 

Defapt aia de 125 imi face urat de tot cu ochiu' :cheers:

 

Ce ziceti,se merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca au gresit cei ce au scris acolo 1,4 Kw ... ii can putin pt un motor YAMAHA de 50 ... la cel de 125, 8 Kw mai merge.

 

si sunt chiar frumoase... eu nu le-am mai vazut pana acuma :cheers: NKD 125 ii super :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

daca in talon scrie la categorie moped poti circula fara permis si fara sa o inscrii

 

daca nu o inscrii de unde stii ce scrie in talon ? :cheers: poate in cartea de identitate vrei sa zici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca e cam 3000E Yamaha tzr50 care daca nu ma insel care are peste 10cp delimitata si totusi e Yamaha care arata si mai misto pe deasupra http://www.50cc-motorcycles.com/pictures/yamaha/tzr50-09.jpg

chiar arata super !! multumesc ptr sugestie! dar banuiesc,ca la o reprezentanta yahama se iau pe leasing motoretele,nu!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca e cam 3000E Yamaha tzr50 care daca nu ma insel care are peste 10cp delimitata si totusi e Yamaha care arata si mai misto pe deasupra http://www.50cc-motorcycles.com/pictures/yamaha/tzr50-09.jpg

 

motor de 50 cm3... mai mult de 10 HorsePower ???? :cheers: :D :burnout:

 

intradevar... arata super TZR-ul... mai fain ca si rs2 de la kimco... dar ambele au aprox acelasi motor(kimco sunt echipate cu motoare yamaha)

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor de 50 cm3... mai mult de 10 HorsePower ???? :cheers: :D :burnout:

 

intradevar... arata super TZR-ul... mai fain ca si rs2 de la kimco... dar ambele au aprox acelasi motor(kimco sunt echipate cu motoare yamaha)

aveau intr-un magazin un SRAD super :burnout:

Editat de Ametist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...