Sari la conținut

Bucuresti - Szeged


Filosofull
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Sambata, 10 iulie plec spre Szeged, unde trebuie sa ajung luni dimineata; ma gandeam sa fiu sambata in zona Alba Iulia si sa vizitez duminica Deva si Hunedoara, iar luni de dimineata sa plec spre Ungaria; mai sunt doritori pt o excurise in zona? ce traseu recomandati, avand in vedere ca nu ma grabesc? dar locuri de campare, pensiuni, obiective uristice? Plec cu prietena mea pasager. Pe 19 tre sa fim inapoi in orasul groazei. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Sambata, 10 iulie plec spre Szeged, unde trebuie sa ajung luni dimineata; ma gandeam sa fiu sambata in zona Alba Iulia si sa vizitez duminica Deva si Hunedoara, iar luni de dimineata sa plec spre Ungaria; mai sunt doritori pt o excurise in zona? ce traseu recomandati, avand in vedere ca nu ma grabesc? dar locuri de campare, pensiuni, obiective uristice? Plec cu prietena mea pasager. Pe 19 tre sa fim inapoi in orasul groazei. Bafta

anul trecut am ratat retezatul. Se pare ca e un drum fain pe acolo si rezervatia de zimbrii. Apoi, in zona mai e Sarmisegetuza...doar ca nu cred ca se ajunge prea usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Sambata, 10 iulie plec spre Szeged, unde trebuie sa ajung luni dimineata; ma gandeam sa fiu sambata in zona Alba Iulia si sa vizitez duminica Deva si Hunedoara, iar luni de dimineata sa plec spre Ungaria; mai sunt doritori pt o excurise in zona? ce traseu recomandati, avand in vedere ca nu ma grabesc? dar locuri de campare, pensiuni, obiective uristice? Plec cu prietena mea pasager. Pe 19 tre sa fim inapoi in orasul groazei. Bafta

 

 

Te-as insoti dar nu pot. Drum bun si asfalt uscat!

 

P.S. Ai mai vb cu Sertac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-as insoti dar nu pot. Drum bun si asfalt uscat!

 

P.S. Ai mai vb cu Sertac?

 

 

Salut

 

In seara asta ii scriu; in cateva zile ii trimtem un pachet cu carti postale si o sticla de palinca; daca vreti sa-i trimiteti si voi ceva ne combinam; a ramas ca ne anunta daca vine in buc spre sevastopol; ati putea veni si voi sa-l insotim pana acolo?

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Sarmisegetusa poti sa te indrepti spre Hateg treci printr-o zona super faina cu un asfalt 90 % ok ,ai pe dreapta rezervatia de zimbri,inainte de Otelul Rosu poti sa vizitez Poiana Marului,undeva in stanga (este indicator) si dupa asta ajungi in Caransebes unde poti pleca spre Resita urci spre Valiug si Semenic....de acolo ai Timisoara si destinatia ta finala.

Asta doar daca nu te grabesti :laugh:

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Sarmisegetusa poti sa te indrepti spre Hateg treci printr-o zona super faina cu un asfalt 90 % ok ,ai pe dreapta rezervatia de zimbri,inainte de Otelul Rosu poti sa vizitez Poiana Marului,undeva in stanga (este indicator) si dupa asta ajungi in Caransebes unde poti pleca spre Resita urci spre Valiug si Semenic....de acolo ai Timisoara si destinatia ta finala.

Asta doar daca nu te grabesti :laugh:

Drum bun!

 

Anul trecut am fost la intalnirea de la Raul Alb prin Tg Jiu, Petrosani, Hateg, Caransebes, cu o noapte de dormit in Sacelu; zone superbe, din pacate nu am avut timp de Sarmisegetuza; anul asta incerc mai spre nord: Deva, Alba Iulia, deci o sa intru pe Valea Oltului, sau poate prin Brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu as alege Valea Oltului,nu e nimic spectaculos acolo,sau cel putin mie nu mi s-a parut niciodata ceva extraordinar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe valea oltului de la brezoi pot face stanga spre voineasa si apoi in sus spre sebes, alba iulia; dar nu stiu cum e drumul; in rest am facut si transfagarasan si rucar-bran, sa nu mai zic de valea prahovei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

In seara asta ii scriu; in cateva zile ii trimtem un pachet cu carti postale si o sticla de palinca; daca vreti sa-i trimiteti si voi ceva ne combinam; a ramas ca ne anunta daca vine in buc spre sevastopol; ati putea veni si voi sa-l insotim pana acolo?

 

Hehehe, oare a baut palinca care i-am adus-o noi? :laugh: O sa vb si cu amicii mei sa vad ce zic si ei. Cand trimiteti pachetul? Si ce ar contine?

 

Cat priveste plimbarea spre Sevastopol....nu cred ca putem veni. Dar mai vb pana atunci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe valea oltului de la brezoi pot face stanga spre voineasa si apoi in sus spre sebes, alba iulia; dar nu stiu cum e drumul; in rest am facut si transfagarasan si rucar-bran, sa nu mai zic de valea prahovei

 

o sa ai parte de un forestier cam 2-5km cu ceva noroi, m-am descurcat ok cu mobra cu cauciucuri de strada si apoi incepe un asfalt minunat curat si pe alocuri intrerupt de poduri care nu sunt reabilitate, deci multe gropi. dar in rest drumul e de vis!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ai parte de un forestier cam 2-5km cu ceva noroi, m-am descurcat ok cu mobra cu cauciucuri de strada si apoi incepe un asfalt minunat curat si pe alocuri intrerupt de poduri care nu sunt reabilitate, deci multe gropi. dar in rest drumul e de vis!!

 

 

m-am documentat, ala e celebrul Transalpina; ce peisaje am vazut pe net! merita o excursie separata, nu asa in drum spre ungaria; am vb cu prietena mea si am ales drumul cel mai "intins", deci vom merge pe valea oltului, in cel mai rau caz rucar-bran; intrebare: unde se poate campa frumos in zona sibiu, dar nu in oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...