Sari la conținut

Ma Apuca Disperarea


Postări Recomandate

De aproape doo luni nu gasesc un amortizor de Pegaso 600 :lol: :cheers: ... se vede treaba ca's mai rare decat aparitiile lu' Bigfoot. Am gasit intr-un singur loc, pe site-u' Ohlins si noroc ca stateam pe scaun cand am vazut pretu' :crack: :crack: :blbl: 850 euro. :burnout:

 

Am vazut la alte Pegaso (1 si 2) ca au acelasi amortizor. In rest liniste si pace... :hug: cei care aduc piese nu gasesc nici p'afara, pe net nexam, in magazine nici atat...

 

Poate stie cineva cum pot sa-mi rezolv problema, sau ce amortizor se poate pune pe motoru' meu... de la alta enduroaica. :burnout: :crack: :D ...

si daca nu's obraznic cu cererea mea, poate'mi zice si mie cineva pe unde as putea gasi unu' nou (la preturi mai normale) sau mai degraba unu' SH.

 

:) in asteptarea concediului si in speranta ca moto va fi apta de ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta pe ebay.co.uk si da-mi un tel dc gasesti...te rezolv eu cu adusul

0723185663

 

Salut si merci de oferta... sper sa apelez cat mai curand :cheers:

 

N-am gasit amortizor de Pegaso momentan, dar pe ebay UK, din alea care mi s-au parut ca seamana cu ce-am io nevoie, am gasit de

- APRILIA SR125

- YAMAHA XT 600

- Suzuki SV650

 

Pe ebay.com am gasit:

- Honda XL600

- HONDA CR 125

- HONDA XL500

- Maico 490 si

- YAMAHA DT125LC

 

Are cineva idee daca se pupa unu' din astea la Pegaso?

 

Cam asa arata amortizoru' de la Pegaso 600, da' inca nu stiu ce dimensiuni are... tre' sa-l desfac si sa-l masor.

post-9468-1154432591_thumb.jpg

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ti-am zis de acum 2 luni sa comanzi la United Motors. 300 E si aveai amortizor noua si o luna de plimbari. Asa risti sa ti se duca sezonul si tu stai si cauti pe e-bay amortizoare care speri sa se potriveasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi k e un aiat din prahova care dezmembreaza un pegaso de 125.....poate se potrieste....catalin-0726984687...daca tot suntem la capitolul asta voi stiti pe careva care are un rotax 123 de vanzare?:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut o gilera de 125 care avea adaptat un amortizor de masina

daca nu gasesti deloc, ai putea incerca asa (ca sa nu ratezi sezonul) pana gasesti piesa originala...

 

Ai ceva detalii la chestia asta?

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nope, sorry

da' omu' adaptase un amortizor de ceva masina germana (vw polo, parca) in locul amortizorului original care era tot asa, in interiorul arcului

si refacuse partea de prindere de sus cu o piesa adaugata, intrucat se mare ca amortizorul de masina era nitelus mai scurt

in disperare de cauza, ai putea demonta amortizorul si sa mergi cu el pe la diverse parcuri de dezmembrari auto, poate gasesti ceva apropiat ca dimensiuni si adecvat ca pret..

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...