Sari la conținut

probleme suzuki srad600r 1999


Postări Recomandate

am o problema la motoreta si nu pot sa-i dau de cap.are un prag de turatie la 7000 si 10000 de ture.se manifesta ca o frana de motor cu zmucituri.daca o iau din gaz usor trece.am reglat la service carburatoarele,adica curatat si sincronizat.am verificat si pe la instalatia electrica.este ok.daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema poate ma induma si pe mine cu un sfat.multumesc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o problema la motoreta si nu pot sa-i dau de cap.are un prag de turatie la 7000 si 10000 de ture.se manifesta ca o frana de motor cu zmucituri.daca o iau din gaz usor trece.am reglat la service carburatoarele,adica curatat si sincronizat.am verificat si pe la instalatia electrica.este ok.daca s-a mai lovit cineva de aceasta problema poate ma induma si pe mine cu un sfat.multumesc. ;)

 

"Curatat si sicronizat" nu inseamna "reglat" carburatoarele.

 

Din ce spui pare sa fie probleme de alimentare la ture mari, probabil nivel incorect, filtru de benzina sau traseu infundat... etc. Problema exista si inainte de "reglajul" carburatoarelor?

 

Acelasi "fenomen", smucituri la ture/sarcini mari l'am vazut la un GSXR1100 mai vechi, care avea una sau mai multe membrane de vacuum fisurate...

 

Ride SAfe!

 

 

P.S. Poate mentionezi totusi si despre ce motocicleta este vorba....

Editat de yo4hgx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un suzuki srad 600r din 1999 si problemele au inceput dupa o cazatura pe partea stanga.carburatoarele au fost desfacute complect si verificate.mai este o problema la vacumul de la rezervor,cred ca este pe direct.mi-au spus la sevice.

Mesaj completat

este un suzuki srad 600r din 1999 si problemele au inceput dupa o cazatura pe partea stanga.carburatoarele au fost desfacute complect si verificate.mai este o problema la vacumul de la rezervor,cred ca este pe direct.mi-au spus la sevice.

toba este modificata din una sport si scurtata.am mers cu ea mult timp asa si nu a avut nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un suzuki srad 600r din 1999 si problemele au inceput dupa o cazatura pe partea stanga.carburatoarele au fost desfacute complect si verificate.mai este o problema la vacumul de la rezervor,cred ca este pe direct.mi-au spus la sevice.

 

Nu "crede", fi sigur! Verifica robinetul de benzina, traseul si membrana vacuumatica... cel mai probabil de acolo ti se trage.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un suzuki srad 600r din 1999 si problemele au inceput dupa o cazatura pe partea stanga.carburatoarele au fost desfacute complect si verificate.mai este o problema la vacumul de la rezervor,cred ca este pe direct.mi-au spus la sevice.

toba este modificata din una sport si scurtata.am mers cu ea mult timp asa si nu a avut nimic.CINEVA A MAI SPUS SA VERIFIC SI BOBINELE SA NU FIE ARSA UNA DIN ELE.ESTE MOTORU UNUI PRIETEN DE-AL MEU SI A MAI FACUT SI GRESEALA SA DEA LA AUTOMAT PANA A ARS ISTALATIA.I-AM SHIMBAT-O EU PE TOATA IMPREUNA CU CDI SI RELEU. ;)

 

Mesaj completat

O SA STAU IN WEC S-O VERIFIC.MERSI MULT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

iti face asa in toate treptele de viteza ????????? sau in a doua ???????? e posibil sa fie de la cutie. sa verifici in primele 3 trepte daca iti face la fel. sa ii dai gaz tare in toate 3 treptele si sa vezi daca iti face la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era garnitura de vacum de la rezervor se oprea(patita de un prieten) cel mai probabil verificai aerul. adica filtru si admisiile de aer sa nu fie infundate.

 

din bujii, sau CDI (partea electrica in general) nu face asa, sa aiba genul asta de probleme. mai erau cativa pe aici care se plangeau de aceeasi treaba si din ce am inteles era de la filtrele de aer.

 

uite am facut un efort si am cautat pt tine ceva identic /index.php?showtopic=568137

 

citeste si documenteaza-te

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...