Sari la conținut

Unde Pot Comanda Segmenti De Mz ?


Andrei_D
 Share

Postări Recomandate

Am inteles ca ar fi un magazin prin Crangasi...stie cineva unde anume, pe ce strada???Alt magazin in Stefan cel Mare?

 

Segmentii de Jawa se potrivesc pe piston de MZ? Diametrul segmentilor de Jawa la cota 0 este de 58mm, exact cat cei de MZ la cota 1...acum nu stiu daca vor intra in canalele pistonului, ca s-ar putea sa fie mai grosi. imi poate spune cineva dimensiunile unui segment de cota 0 de Jawa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi la un magazin din Ploiesti si mi-a spus patronul ca poate aduce segmenti "originali" de MZ la comanda din Ungaria :crack: . Cand l-am intrebat cam la ce pret vor veni, mi-a raspuns senin: cam 1 milion...... :crack: pe moment mi-a venit sa-i zic ceva de dulce asa ca am preferat sa ies din magazin. Se ofera cineva sa-mi cumpere si mie 3 segmenti de MZ din Bucuresti-sau din orice alt oras(la un pret intre 200-400 de mii-daca sunt mai ieftini nu ma supar :crack: ) si sa mi-i trimita prin posta? Asta daca nu e deranjul prea mare. Garantez ca ridic coletul si am grija sa ma revansez. Diametrul pistonului este de 58,06mm si intra perfect, fara joc in cilindru. Inchiderea segmentilor este normala, adica acopera complet stifturile pistonului. Segmentii trebuie sa fie pentru diametrul cerut, ca altfel ii tin in vitrina. Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate 1 nu se poate garanta dimensiunea decat cu cilindrul in mana.

Din pacate 2 in Bucuresti nu stiu decat "magazinul" lui Tunaru si el nu se ocupa de MZ.

 

Dau cuvantul cuiva care stie mai multe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

sallz allz....posed sh eu un mz 125 din 64...sta d cev ani in garaj ...nemiskt..mai am o lada d piese pt el...dar cu toate astea nu gasesc ceea ce tzine d 'aprindere'...dinamul il are darrestul nimik...a sh mai are bujia....

ash dori tare mult sa-l refac...plus k ar mere acu k incepator...

dak ma putetzi ajuta.va astept

sh baterie p 6 voltzi unde gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...