Sari la conținut

Consum Benzina


Postări Recomandate

Intreb posesorii de gsxf modelul vechi...

Cat va consuma in oras cu un stil de mers mixt, adica aglomeratie si reprize mai violente cu schimbare la 9-10 mii la motorul de 600 ca pe mine ma rupe la consum daca merg mai forjat??? :cheers:

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie jigleorele uzate sau poate nu-s reglate cum trebuie?

Si ar mai fi ceva... se tureaza pana in 4000 si parca se gatuie un pic pana in 6000 apoi urca fara probleme, asta in demaraj ca scoasa din viteza merge perfect

Si ar mai fi ...daca o accelerez dintro data de la relanti la 9-10 mii scoate ca un dop de fum mai negru

 

Fain de voi la capitala ca aveti service-uri pe greata ca la Suceava nici macar meseriasi de garaj nu sant....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta e consumul lui eu am un prieten care are gsx 750 f si la fel consuma i-a luat 7 in afara....... fumul pe care-l scoate e posibil sa mearga si un pic cu amestec bogat si sa-l scoata cand bagi mana in ea .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie jigleorele uzate sau poate nu-s reglate cum trebuie?

Si ar mai fi ceva... se tureaza pana in 4000 si parca se gatuie un pic pana in 6000 apoi urca fara probleme, asta in demaraj ca scoasa din viteza merge perfect

Si ar mai fi ...daca o accelerez dintro data de la relanti la 9-10 mii scoate ca un dop de fum mai negru

 

Fain de voi la capitala ca aveti service-uri pe greata ca la Suceava nici macar meseriasi de garaj nu sant....

 

 

Deci cu dopul de fum: cumpara un set de jigloare si regleaza si tu nivelul de benzina

 

Cu gatuitul: e legat de vacuum. Verifica flansele de la admisie sa etanseze bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de toate verifica si/sau curata filtrul de aer dar cel mai bine pune unul nou..!!! :cheers:

 

 

corect!

asa am patit si eu si noroc ca nu m-am apucat de desfacut .....din filtrul de aer era

am reglat si carbul si consuma super rezonabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Filtrul meu e curat zic eu are culoare alba si nu pare a fi inbacsit cu praf!

Deci nu astai problema!

Stie cineva unde gasesc un set de jigleoare in afara de Louis?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am un GSX 600 F din '94 si consumul e cam tot asa, daca nu chiar mai maricel un pic insa toata lumea mi-a zis ca nu ai ce sa ii faci. Iti ia 7-8 in oras la o medie de 6000 de rpm iar la drum lung cica ar lua cam 5.5 la un 140 Km/h in a 6-a. E un motor care haleste destul de mult din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am un GSX 600 F din '94 si consumul e cam tot asa, daca nu chiar mai maricel un pic insa toata lumea mi-a zis ca nu ai ce sa ii faci. Iti ia 7-8 in oras la o medie de 6000 de rpm iar la drum lung cica ar lua cam 5.5 la un 140 Km/h in a 6-a. E un motor care haleste destul de mult din pacate.

 

9.2 in oras dar merg ca dementu (accelerari, burn-out)

 

5.2 afara intr-un 130 tinut constant.

 

6 daca ma joc pana la 200kmph.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...