Sari la conținut

Intrebare Cheie


demostene
 Share

Postări Recomandate

Vreau sa stiu si eu ca sa nu mor prost!

daca busesti o conserva din spate cat e amenda? aia pt nerespectarea distantei..blah..blah..

si cum se procedeaza?

iar daca te buseste cineva pe tine?!!!!! cum se face cu asigurarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu si eu ca sa nu mor prost! daca busesti o conserva din spate cat e amenda? aia pt nerespectarea distantei..blah..blah..

 

600k, 300k in 48 ore. Am aflat asta anul trecut la 2 ore jumate de cand mi-am ridicat permisul :(

 

si cum se procedeaza?

 

Uh, mergeti de manutza la accidente usoare, ti se face proces verbal si esti gata amendat :)

Pe urma, o sa te mai cheme probabil cei de la asigurarile tale, sa-ti faca o poza la daune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e partea frumoasa cu RCA-ul. Tu, daca lovesti din spate, scapi cel mai ieftin, trebuie doar sa mergi la Militzie, la sectzia in raza careia s-a petrecut accidentul si care are birou de accidente usoare (e una pe fiecare sector, sau oriunde s-ar petrece accidentul), impreuna cu pagubitul, dai declaratzii, dai amenda (chiar si daca il lovesti in parcare - vezi cazul de fatza :) ), apoi platesti amenda acolo unde platesti impozitul la casa, ii lasi lovitului o COPIE dupa RCA-ul tau, dupa care te duci sa-tzi indreptzi furca :( . De la politzie va da cate o autorizatzie de reparatzie la fiecare.

Daca esti lovit in spate si-tzi buseste ceva, e cam nasol. Aceeasi poveste ca pana aici, dar nu stiu cum te descurci cu asiguratorul aluia. Teoretic el iti ofera doua variante - service-ul lui sau regie proprie - adica ti-o evalueaza, te duci, o repari, dar ei itzi dau catzi bani vor ei, nu cat le aratzi tu factura. Partea proasta cu prima varianta - cu service-ul... cred ca itzi ramane motorul pe-acolo cu lunile, pana se sesizeaza aia sa caute piese, sa le mai si monteze etc, etc.... Plus ca nu cred ca se abtzin de la a da cate o tura de parcare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...