Sari la conținut

MOTO-ROCK Festival - Veliko Tarnovo 2010 SVETA GORA HIL


teo-vt
 Share

Postări Recomandate

daca ne intalnim la Veliko si-mi vezi motorul o sa-ti dai seama ca nu ai unde sa pui nici macar o ceafa de pui .. daramite de porc

hai ca poate pana vineri se anunta vreun binevoitor sa ma ajute .. poate chiar dintre organizatori

merci

Daca vrei rezervare la hotel contacteaza-i tu pe organizatori, ai aici pe topic emailul si numarul de telefon al lui Teo. Organizatorii doar anunta evenimentul si isi anunta disponibilitatea sa te ajute dar ei posteaza aici folosind Google Translate pentru ca nu stiu romana, asa ca nu te astepta sa te contacteze ei pe tine in timp util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Petru,

 

Daca mergi sambata dimineata, mergem impreuna (din Bucuresti). Eu trebuie sa vin vineri noapte in ro sa-mi iau motorul si as pleca sambata dimineata.

 

Lasa-mi PM, ca sa discutam.

 

Cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Men!

Eu voi pleca pe 19 spre Sofia. Am ceva treaba prin Sofia si ma intorc pe 21 dimineata.

Daca pleaca cineva din Bucuresti pe 19 dimineata spre Veliko T sau vrea sa mergem o buna bucata impreuna, sa zica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cazarea cum ai facut? stai la cort sau iei camera? Am gasit un cazare aici dar nu stiu cit este de departe de locatie:

http://ro.bghotelite.com/Arbanasi_ro.html

Tu trebie sa fii singurul ungur din Prahova daca ai gasit "un cazare" :laugh:

Arbanasi e in directie opusa, deci de la locul faptei pana la respectivul hotel ai de facut cam 6-8km.

Pentru a merge in Arbanasi trebuie sa mergi in orasul vechi, si fix inainte de podul ce merge in cetate (Tsarevets cred ca ii spune) faci stanga si mai mergi 3-4 km pe un drum de munte cu serpentine dupa care o iei la dreapta. Ca sa ajungi la intrunirea asta mergi pe drumul de Varna circa 1.2km si dupa aia faci dreapta ca sa mergi in stanga si mai mergi circa 800m prin padure pana in varful dealului ala.

Ca sa parcurgi drumul asta seara trebuie sa mergi pe motocicleta drept, ca anul trecut am vazut filtru de politie cu fiola la intersectia aia complicata de langa fabrica de bere Bolyarka - principalul sponsor al evenimentului :drink:

Mesaj completat

Petru,

 

Daca mergi sambata dimineata, mergem impreuna (din Bucuresti). Eu trebuie sa vin vineri noapte in ro sa-mi iau motorul si as pleca sambata dimineata.

 

Lasa-mi PM, ca sa discutam.

 

Cheers

Eu plec de vineri ca sa dorm acolo si sa prind toata distractia de sambata.

In principiu pe la 11 e un tur al orasului care e urmat din scurt de mers pe un aerodrom in judetul vecin (Gabrovo) unde se face concurs clasic de liniute de 400m si se mai fac demonstratii de stunt. Anul trecut nu stiam ca se pleaca dintr-o bucata asa ca am ajuns sa ma dau in tricou pe serpentine lejere cu 80km/h si nu mi-a prea placut, mai ales cand am vazut la intoarcere doua motociclete care s-au troznit intre ele. Oricum eu vreau sa merg acolo sa vad chestia asta si daca plec sambata nu am timp sa trec pe la bancomat sa ma aprovizionez cu Leva (ca nu mai am destule in stoc).

In principiu vreau sa merg iar acolo dar echipat cu mai mult decat casca si ghete de touring (ca tricoul si pantalonii scurti nu se pun). Si imi place sa casc gura macar un timp la tampenii din astea cu stunt si concursuri de viteza chiar si fara curbe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau la cort. In felul asta costul este de doar 10 Leva (aprox. 23 lei). La Arbanasi din cate stiu eu pretrurile sunt mai mari.

Mesaj completat

Cea mai ieftina varianta este cu cortul

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau la cort. In felul asta costul este de doar 10 Leva (aprox. 23 lei). La Arbanasi din cate stiu eu pretrurile sunt mai mari.

Mesaj completat

Cea mai ieftina varianta este cu cortul

Corect, la cort platesti doar taxa de intrunire moto care i-a revoltat pe multi bulgari anul trecut de cat e de mare (10 Leva = 5 Euro). Daca vreti sa stati la hotel pretul e pe undeva pe la 60 Leva (30Euro) pentru doua persoane cu mic dejun inclus, pentru rezervare cred ca sunt bune numerele de anul trecut:

+359878243946 - Todor Rashkov (asta e seful clubului care organizeaza chestia asta)

+359878128314 Miglena Radkova

Eu am discutat anul trecut cu Miglena care stie bine engleza si totul a fost OK mai putin hotelul ala comunsist care era cam bombardat, cam ca un fel de cort de beton. Magarii nu aveau posibilitate de a plati cu cardul si ne-au cerut banii inainte ca la c.rve, si dat fiind ca nu aveam destul cash bulgaresc la noi am inceput aventura cu o tura la bancomat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

There are student hostels near entrance of the moto meeting - last year i sleep there for 15 leva (about 7 euro) - hope this time i will use the same. But you may ask Teo-VT for sure. This room aren't luxury like hotels in Arbanasi village, but is more comfortable - not too far from event - almost there! May be one disadvantage is that the student girls are mostly in vacation in this time. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

There are student hostels near entrance of the moto meeting - last year i sleep there for 15 leva (about 7 euro) - hope this time i will use the same. But you may ask Teo-VT for sure. This room aren't luxury like hotels in Arbanasi village, but is more comfortable - not too far from event - almost there! May be one disadvantage is that the student girls are mostly in vacation in this time. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua prieteni de motociclete si muzica rock!!!

 

Este programul preliminar

Veliko Tarnovo 2010 SVETA GORA HILL/19-22 August

 

Se organizeaza vreun grup pentru simbata dimineata din Bucuresti sau Prahova? Eu vreau sa plec pe la 7-7.30 din Ploiesti si ar fi bine sa fim mai multi. Sau sa programam o ora de intilnire in Petrom Giurgiu, inainte de vama, sint amatori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io plec maine pe la 11-12 cu My Spectra.

De cazat, m-a cazat sora-mea prin jurul Velicului.

Care vine sigur da-ti PM poate ne bem o bere. Io n-o sa stau doar in locatie ca am de gand sa ma zbengui prin zona jur imprejur, fiind prima data pe acolo.

Evident ca abia astept sa ma bere cu prietenii bulgari, pe care ii stiu din diverse alte intalniri. I'm commin' Creazy!!!!

Editat de spectru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

There are student hostels near entrance of the moto meeting - last year i sleep there for 15 leva (about 7 euro) - hope this time i will use the same. But you may ask Teo-VT for sure. This room aren't luxury like hotels in Arbanasi village, but is more comfortable - not too far from event - almost there! May be one disadvantage is that the student girls are mostly in vacation in this time. ;)

 

No problem, bro. Will bring some student girls with us :baldy:

 

@bmwio: posibil sa vin si eu maine, am sa caut cazare la fatza locului, fie la pensiuni fie la acele hostels. lasa si tu un nr de tel pe PM. Ne putem intalni la Petrom-ul de la Hipodrom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I post this question in our forum for sure - if i have more info - will post it here.

 

But i think that there will be no problems. According to last info: the moto rock fest is already started, on the hill are many people and there is many guests from Romania from the previous evening!

 

I am on work and will go tomorrow late afternoon. :baldy:

 

Ok - they response to me - the hostels are big enough and the price are the same!

Editat de AndyVTR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I post this question in our forum for sure - if i have more info - will post it here.

 

But i think that there will be no problems. According to last info: the moto rock fest is already started, on the hill are many people and there is many guests from Romania from the previous evening!

 

I am on work and will go tomorrow late afternoon. :baldy:

 

Ok - they response to me - the hostels are big enough and the price are the same!

 

10X! Andy. I am at my office as well. Hope to C U on Saturday afternoon. Tell to your friends to wait for us and postpone the parade until will arrive there :P ;) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca si sub cerul liber o sa fie aglomerat.

Hai ca tot se gaseste loc de pus cortul sau patura acolo, dealul ala e mare...

Eu am de gand sa plec maine nu foarte devreme in directia aia. Mai sunt amatori de mers vineri si relativ incet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ne intalnim la Veliko si-mi vezi motorul o sa-ti dai seama ca nu ai unde sa pui nici macar o ceafa de pui .. daramite de porc

hai ca poate pana vineri se anunta vreun binevoitor sa ma ajute .. poate chiar dintre organizatori

merci

 

 

Smeagol lasa-mi un nr de telefon pe privat sa vorbim :baldy:, asta in caz daca nu ti-ai gasit cazare.

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...