Sari la conținut

telescoape


Postări Recomandate

Salut,

 

Am problema mare la furca, se pare ca sunt telescoapele ciupite si rod din semeringuri. Am schimbat semeringuri de 2 ori pana acu, in prima saptamana n-a curs, pe urma cate putin, acum curge asa stand degeaba.

Deci, unde pot repara in bucuresti telescoapele? slefuit, eventual indreptat daca e cazul?

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am problema mare la furca, se pare ca sunt telescoapele ciupite si rod din semeringuri. Am schimbat semeringuri de 2 ori pana acu, in prima saptamana n-a curs, pe urma cate putin, acum curge asa stand degeaba.

Deci, unde pot repara in bucuresti telescoapele? slefuit, eventual indreptat daca e cazul?

 

Mersi

 

Nu stiu daca ceea ce doresti tu se poate realiza, cel putin nu cu rezultate foarte bune, cred ca e cazul sa urmaresti la dezmembrari un set de telescoape (care nu au fost deformate mecanic) pe care eventual sa le reconditionezi.

 

Poate insa ma insel...

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt in aceeasi situatie cu un telescop.Am un cuzinet care mi-a facut mici santuri verticale pe telescop, la mine insa nu prea curge uleiul insa odata ce schimb cuzinetii e aiurea sa las telescopul cu santurile alea.Deci a incercat cineva sa repare probleme de genul acesta?de specificat ca acele santuri abia se simt cand dai cu unghia perpendicular pe ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

Pana acum nici la mine nu a curs, dar am mers we asta prin drum mai cu gropi si am vazut ca deja curge pe la furca si bate cand dau in glopi mai naspa. As vrea sa rezolv problema (sa schimb ce trebuie - garnituri,simiringuri,ulei, etc ). Ma poate ajuta cineva (contra cost evident)?

Honda Shadow Vt 600 c - 1995

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...