Sari la conținut

Cum Arata Bucsa(tamponul) De La Crucea Cardanica (iesire Din Cutie)


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

Salut...problema sta in felul urmator: ma intorceam in seara asta acasa shi pe nitu vasile la vreo 65-70 aud un clanc ,metalic shi dupa... mai multe zgomote parazite ...opresc imediat shi observ ca bucsa care acopera crucea cardanica de la cutie nu mai are colierul metalic pe ea ci este deplasat(cazut) pe cardan...de aici shi zgomotul metalic...INTREBARE: ce s-a intamplat shi mai ales cum o repar? merci anticipat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie, sau gsxr e ceva japoneza?

Sper sa nu supar pe cineva, dar noi, cu comunistele, nu avem asa ceva, doar Simson si Ural, care au cardan, iar la astea e altfel :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSX-UL DIN PREZENTARE E AL FRATELUI MEU(cetatean german)...eu am inceput in romanika cu un nipru...deci o comunista...de aici shi problema aparuta :crack:

iti iei una noua, ca nu-i o caruta de bani, dar, fii atent sa nu fie de la altceva...in mod normal, la nipru de poti astepta sa vada toate de pe ea, neconditionat, dar, sa nu fi avut vreo vibratie, sau descentrare..ori ceva de felu' asta.parerea mea, inainte de a-ti monta una noua, verifica intai.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti iei una noua, ca nu-i o caruta de bani, dar, fii atent sa nu fie de la altceva...in mod normal, la nipru de poti astepta sa vada toate de pe ea, neconditionat, dar, sa nu fi avut vreo vibratie, sau descentrare..ori ceva de felu' asta.parerea mea, inainte de a-ti monta una noua, verifica intai.

:crack:

Spre norocul meu am un nipru original shi in stare buna...l-am cumparat de la un prieten care l-a randul lui a fost multumit de motor...a cedat inelul de deasupra bucsei cauciucate dar locul in care e desprins e perfect drept(ca la un inel ce are un canal pt a se putea potrivi mai multor dimensiuni...Oricum...ii iau o cupla noua shi vad eu dupa aia...merci mult pt sfat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat de la gaspar,cu 10 ron.il sunati,iar de regula a doua zi este la voi.

o trimite cu microbuzul.eu i-am cerut piese sambata,iar duminica la ora 17 le-am primit.

originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,si eu am luat-o cu 100.000 de lei vechi.

ce-i asa de greu de inteles?sau nu vreti piese ieftine?n-am nici o treaba

cu gaspar,dar daca luati de la el este mult mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...