Sari la conținut

Supermoto-Scutere Campionatul National III


SabinRace
 Share

Postări Recomandate

Sambata si Duminica pe Amcart Bucuresti se desfasoara etapa a III a Campionatului National la ramurile Supermoto, Scutere, Viteza Juniori, pe circuitul Amcart Bucuresti.

 

Mai multe info pe www.frm.ro sau mai tarziu aici.

 

Mai multe detalii in aceasta dupamiaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata si Duminica pe Amcart Bucuresti se desfasoara etapa a III a Campionatului National la ramurile Supermoto, Scutere, Viteza Juniori, pe circuitul Amcart Bucuresti.

 

Mai multe info pe www.frm.ro sau mai tarziu aici.

 

Mai multe detalii in aceasta dupamiaza.

felicitari pentru rezultat si LA MAI MULTE !!!!!!!

pentru cei care nu au fost nici nu stiu ce au pierdut !!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu. Nu am prins decat mansa a doua de la SuperMoto, dar cel mai mult mi-au placut cursele de la copii. Tot respectul pentru ei si pentru parintii care se implica in sportul asta!

Mesaj completat

Stire si ceva poze de la eveniment

http://www.dirtbikezone.ro/regal-de-superm...la-amckart.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu. Nu am prins decat mansa a doua de la SuperMoto, dar cel mai mult mi-au placut cursele de la copii. Tot respectul pentru ei si pentru parintii care se implica in sportul asta!

Mesaj completat

Stire si ceva poze de la eveniment

http://www.dirtbikezone.ro/regal-de-superm...la-amckart.html

 

Ma bucur ca sunt si care apreciaza copii. Din pacate sunt si altii care au comentarii de genul celui de pe:

ture amkart

Pacat. Cand citesti asa ceva iti vine sa-ti iei copilul si sa pleci in lumea larga. Ma intreb cum va fi cand nici un copil nu va mai face nimic ( nu doar moto) pt ca apar si oameni de genul acesta care ii DESCURAJEAZA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Andreiar, stiu ce inseamna acea licarire de fericire din ochii copilului, si stiu ce simte si un parinte cand isi vede copilul fericit. Pana acum la noi nu s-a practicat decat sportul de maidan, de asta suntem asa cum suntem, avem 6-7 canale nationale de sport (sau cate naibii sunt) in care se difuzeaza in procent de 80% numai fotbal intern, desi n-avem nici o echipa care sa fi trecut de grupe europene sau echipa nationala sa se fi calificat la vreun campionat international. Dar emitem pretentii de ciruite moto cand la un eveniment de genul asta nu cred ca erau mai mult de 200 de spectatori. Felicitari AMCKart pentru organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre multumirile catre Amkart sunt mult prea putine fata de ceea ce ne-a pus la dispozitie in Tarisoara noastra saraca dar plina de oameni ce ar fi avut puterea de a face circuite de tot genul. Bulgarii hraniti cu carne de Magar au reusit sa investeasca in Supermoto mult mai bine ca noi dar macar in sportul asta avem si noi unde sa ne dam. Ma rog, eu sunt un mic incepator in supermoto dar dupa ce-am vazut ca am posibilitatea la mine acasa sa ma dau pe un circuit real foarte tehnic am trecut la pasul 2. Adica voi investi si eu la randul meu intr-o motocicleta de acest gen si in antrenamente caci spectacolul acestui Sport mi-a schimbat cursul vietii in foarte bine.

 

Ma simt deosebit de fericit sa ma intorc pe Podium mai ales cu Trancanici si sa am posibilitatea de a intineri 10 ani in cateva clipe...

 

Inca de 100 de ori Multumesc lui Lucian Popoviciu, LuPo Racing Timisoara ptr sprijinul acordat in transformarea bazica a unui Enduro in Supermoto.

 

De aici incolo multumesc Amkart ca a investit in conditii excelente ptr cei ce vor sa isi exerseze simturile ptr un sport de performanta.

 

Multumesc Sponsorilor Pilotilor de Top ce ne-au aratat cum ar trebui sa mergem si ca este posibil si care sunt necesitatile de a urca pe podium intr-un asemenea sport.

 

Multumesc, Multumesc, Multumesc...

 

P.S. Recomand tuturor achizitionarea unei moto de Motocros sau Enduro cu roti Enduro si Supermoto si exersarea in cursele de Enduro-Cross a grupelor musculare si a rezistentei fizice dupa care antrenamente si curse Supermoto. Sincer merita mult mai mult decat Viteza in conditiile actuale.

 

Sunt mai mult ca sigur ca la urmatoarea cursa ce va fi 99% peste o luna tot pe Amkart vom vedea mai multi Sportivi pe grila de start, mai mult spectacol si de cel putin 10 ori mai mult public si Adrenalina.

 

Chiar daca am iesit pe lucul 3 m-am simtit lafel de fericit ca acum 10 ani cand am fost locul 1 la etapa de Viteza desfasurata la mine acasa Baneasa-Bucuresti.

 

Sunt SUUUUUPER Fericit si sper ca v-am transmis si voua din aceste momente minunate.

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...