Sari la conținut

Locuri De Cazare .....atunci Cand Plecam In Excursii


MarianVaru
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Ma gandeam ca ar fi util sa fie un topic unde fiecare sa dea detalii(locatie,conditii de cazare,pret)despre hoteluri,case de vacanta,campinguri,etc ....pe unde a stat...in tara si nu numai.

Altfel spus....."nu dam banii pe prostii,facem.....km mai multi" :lol:

 

Incep eu:

Onesti(jud Bacau),la iesire spre Tg Secuiesc este un drum care duce spre Manastirea Casin...dupa aceasta localitate e un camping pe partea dreapta "Apus de soare".Nenea Ghita e foarte de treaba,s-a oferit sa ne cazeze gratis...am inteles ca nu e dat in folosinta inca(campingul)...si de aia probabil. Am stat acolo o noapte intr-o camera dintr-o casuta ...f curat,pat pt 2 pers.

 

Transfagarasan....dinspre Fagaras spre Curtea de Arges...dupa localitatea Cartisoara,la 2-3 km,pe partea dreapta,complex de vile,cazare in camera cu 2 paturi,televizor(care atunci nu "prindea"nimic dar nici nu aveam nevoie),baie cu dus(in camera),balcon......curat,ingrijit.......pret 800 mii/noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super idee de topic foarte util pt toata lumea! :lol:

Deocamdata nu pot sa fac decat o singura recomandare: Rasinari (8 km de Sibiu) - Pensiunea Phoenix 3*, camere curate cu baie la 50 - 60 ron/noapte (in functie de camera). Nr tel 0745 308 034 - dna Mioara Boghiu. In pretul de cazare nu este inclus si micul dejun, pe asta il pregateste gazda, daca ii spuneti de cu seara si costa 10 ron/persoana, dar va pune pe masa super multa mancare. :crack:

Am incercat pensiunea in 15 iulie la concertele de la Sibiu.

Am uitat sa mentionez... are si curte mare unde se pot parca motocicletele fara probleme. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Ma gandeam ca ar fi util sa fie un topic unde fiecare sa dea detalii(locatie,conditii de cazare,pret)despre hoteluri,case de vacanta,campinguri,etc ....pe unde a stat...in tara si nu numai.

Altfel spus....."nu dam banii pe prostii,facem.....km mai multi" :lol:

 

Incep eu:

Onesti(jud Bacau),la iesire spre Tg Secuiesc este un drum care duce spre Manastirea Casin...dupa aceasta localitate e un camping pe partea dreapta "Apus de soare".Nenea Ghita e foarte de treaba,s-a oferit sa ne cazeze gratis...am inteles ca nu e dat in folosinta inca(campingul)...si de aia probabil. Am stat acolo o noapte intr-o camera dintr-o casuta ...f curat,pat pt 2 pers.

 

Transfagarasan....dinspre Fagaras spre Curtea de Arges...dupa localitatea Cartisoara,la 2-3 km,pe partea dreapta,complex de vile,cazare in camera cu 2 paturi,televizor(care atunci nu "prindea"nimic dar nici nu aveam nevoie),baie cu dus(in camera),balcon......curat,ingrijit.......pret 800 mii/noapte.

 

Ai si niste numere de telefon din locatiile respective?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Observ din ce citesc pe aici ca unii se plang de conditiile proaste de cazare din anumite locuri......altii,mai norocosi,sunt incantati....

 

Concluzie....ar fi util sa posteze fiecare informatii despre locurile de cazare pe care le stie.....in felul asta economisim timp,bani.....si avem parte de excursii mai placute,nu credeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai cred ca pt cei care vin dinspre Ploiesti sau Brasov la Saftica sunt 2 pensiuni, spre iesire spre Balotesti(Prisma), una chiar pe dreapta spre iesire pe la 10euro parca am vazut si una cred ca mai misto pe la 35 parca, nu stiu exact preturi si conditii.

Editat de billy m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 RON casuta la Snagov, include gratarul 2 barci pt plimbat pe lac, poti sa dai la peste free, oameni super de treaba

 

casutele au 1 pat pt 2 persoane merg si 3 persoane :crack:

 

sunt 3 casute langa lac, totul inclus la 25 ron pe noapte

 

pt mai multe nopti se pot face reduceri :crack:

 

locatia: langa vila lui catarama

 

o sa revin cu nr de telefon al propietarului (d-nul Radulescu), am facut si poze dar s-a bulit cardul :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

25 RON casuta la Snagov, include gratarul 2 barci pt plimbat pe lac, poti sa dai la peste free, oameni super de treaba

 

casutele au 1 pat pt 2 persoane merg si 3 persoane :crack:

 

sunt 3 casute langa lac, totul inclus la 25 ron pe noapte

 

pt mai multe nopti se pot face reduceri :crack:

 

locatia: langa vila lui catarama

 

o sa revin cu nr de telefon al propietarului (d-nul Radulescu), am facut si poze dar s-a bulit cardul :crack:

 

 

 

Hai cu nr de tel ca suna tentant :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat anu trecut cand eram in vizita prin Maramu, in Sapanta, la camping-ul de dupa cimitir (la vreo 3-5 km, parca), casute de 2 persoane (am dormit lejer 3 persoane, ca sunt paturi duble de mijloc si au si o chiuveta in casuta), dus, WC (comune, dar foarte curate si cu apa calda permanent, inclusiv pe perioada noptii - intretine focul paznicul camping-ului), electricitate, parca 40 RON / casuta (nu mai tin minte exact), dar am fost f incantati de preturi si locatie + ospitalitate. Sorry, dar nu mai stiu nr de telefon. Oamenii super de treaba: am stat acolo 2 zile, am plecat mai inspre sud, dar ploua cu galeata si nu aveam unde sa punem cortul, am sunat inapoi la camping, i-am rugat sa nu dea casuta aia ca ne intoarcem si ne-au spus ca nu e nici o problema, ca ne lasa cheia in usa, pe interior si urma sa platim a doua zi. Am tras ca nebunu de masina pana acolo si ne-am intalnit cu fetele de la camping la vreo 2 km pana acolo si ne-au zis ca ne-au lasat cheia asa cum vb la tel si o sa discutam a doua zi. A, si am ramas placut surprins si de calitatea mancarii.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei care vin pe D.N 1 via brasov ploiesti puteti la pod la Otopeni sa faceti stg. pe supt pod si la circa 10 km in Loc Stefanesti cineva va asteapta. ambianta ,biliard club ( vezi www. clubstefanesti,lx .ro) siguranta motoretei garantata , pentru cei care vin din moldova s-au Constanta dupa ce se intra in Afumati dupa curba periculosa pina in primarie se face la dreapta si se merge circa 3 km pe malul lacului se distinge clar locatia ca indiciu doua postere de motorete Suzuki.

tel . 0741 15 77 88 viorel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat anu trecut cand eram in vizita prin Maramu, in Sapanta, la camping-ul de dupa cimitir (la vreo 3-5 km, parca), casute de 2 persoane (am dormit lejer 3 persoane, ca sunt paturi duble de mijloc si au si o chiuveta in casuta), dus, WC (comune, dar foarte curate si cu apa calda permanent, inclusiv pe perioada noptii - intretine focul paznicul camping-ului), electricitate, parca 40 RON / casuta (nu mai tin minte exact), dar am fost f incantati de preturi si locatie + ospitalitate. Sorry, dar nu mai stiu nr de telefon. Oamenii super de treaba: am stat acolo 2 zile, am plecat mai inspre sud, dar ploua cu galeata si nu aveam unde sa punem cortul, am sunat inapoi la camping, i-am rugat sa nu dea casuta aia ca ne intoarcem si ne-au spus ca nu e nici o problema, ca ne lasa cheia in usa, pe interior si urma sa platim a doua zi. Am tras ca nebunu de masina pana acolo si ne-am intalnit cu fetele de la camping la vreo 2 km pana acolo si ne-au zis ca ne-au lasat cheia asa cum vb la tel si o sa discutam a doua zi. A, si am ramas placut surprins si de calitatea mancarii.

 

revin cu pretul: 40 ron / casuta / noapte (a ramas acelasi tarif ca anul trecut. A trecut un prieten pe acolo de curand si mi-a confirmat pretul). Se poate campa si cu cortul in aceeasi locatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...