Sari la conținut

Speedfight 2 Sau Piaggio Nrg?


Rd.Rabbit
 Share

Postări Recomandate

Astept si eu niste pareri despre peugeot SF2 si piaggio NrG.

 

1 care credeti ca e mai frumos ?

2. care e viteza maxima(( pe situri si reprezentante scrie 45km(limitator) )) ma interseaza cat prind ele nelimitatE)

 

si care e mai fiabil mai rezistent.

 

ms :D astept pareri sa stiu si eu care face banii;) :lol: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nrg delimitat fuge undeva in jurul a 80-90km/h despre SF2 nu stiu ce sa zic,am mers doar cu varianta de 100cc, dar banuiesc ca tot in jurul a 80-90km/h.parca mai frumos arata speed-fight dar la calitate as alege piaggio,acum depinde de tine,bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea :

 

1. Peugeot SpeedFight2 e mai frumos :lol:

 

2. cu SpeedFight am prins cel mai mult 75km/h ....unele merg si mai mult, depinde de gradu de uzura... ; a avut un prieten piaggio nrg si a mers cu 90km/h cel mai mult(atat ii arata vitezometru)..dar iarasi...viteza maxima depinde de multe lucruri.

 

oricum, eu zic ca 70km/h e suficient pentru motorasu ala de 50cc.

 

 

ps.

eu am cu speedfightu meu 9600 de km, si nu am umblat niciodata la motor, am schimbat decat bujia, filtru de aer, cureaua de transmisie si rolele de la variator.

 

tovarashu meu cand avea nrg, stiu ca schimbase vreo 4seturi la motor.. (nu stiu cati km avea exact ca nu-i mergea kilometraju)..dar iarasi, depinde foarte mult de starea motorului, cata forja a primit,ce ulei a pus.. s.a.m.d.

Editat de Sima7x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

parerea mea :

 

1. Peugeot SpeedFight2 e mai frumos :crack:

 

2. cu SpeedFight am prins cel mai mult 75km/h ....unele merg si mai mult, depinde de gradu de uzura... ; a avut un prieten piaggio nrg si a mers cu 90km/h cel mai mult(atat ii arata vitezometru)..dar iarasi...viteza maxima depinde de multe lucruri.

 

oricum, eu zic ca 70km/h e suficient pentru motorasu ala de 50cc.

ps.

eu am cu speedfightu meu 9600 de km, si nu am umblat niciodata la motor, am schimbat decat bujia, filtru de aer, cureaua de transmisie si rolele de la variator.

 

tovarashu meu cand avea nrg, stiu ca schimbase vreo 4seturi la motor.. (nu stiu cati km avea exact ca nu-i mergea kilometraju)..dar iarasi, depinde foarte mult de starea motorului, cata forja a primit,ce ulei a pus.. s.a.m.d.

4 seturi.......,ba tu iar minti??

Depinde de care Nrg vorbesti,daca vb de modelul 2006 da clasa la multe scutere.

Eu as zice Nrg este mult mai marfa si merge si mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as clasa astfel: Aprilia SR , Piaggio NRG, Peugeot SF2.

 

mie aprilia sr imi place cel mai mult... arata foarte foarte bine, si merge mai bine decat arata :lol: . Cu piaggio NRG nu am avut ocazia sa ma dau, dar l-am pus inaintea lui peugeot, deoarece piaggio este un nume mult mai greu in lumea moto decat peugeot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Speed Fight e frumos dar infiabil...

NRG este si el frumos dar mult mai de incredere in primul rand ca este racire pe apa si are biela lunga si in ori ce moment un kit, poate fi o surpriza pentru 400m.. :lol:

 

Sa nu crezi ca vorbesc aiurea, pana acum am avut 2 speedfighturi si acum imi iau NRG MC2... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Primul meu scuter a fost SR.. Acum e a lu tata... Sunt foarte bune ca scutere numai ca sunt grele de ridicat pe o roata si de tinut pe curba... Nu te poti lasa f mult cu ele.. In rest e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu shtiu de ce spunetzi despre pejo ca nu sunt fiabile, dar la ludixul meu am schimbat in 20.000 km:

 

- la 15.000 rolele de la variator

- la 17.000 segmentzii

- pe la 15.000 filtrul de aer

- vro 2 bujii

- vro 2 becuri

 

shi cam atat

 

shi inca merge ca nou :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu shtiu de ce spunetzi despre pejo ca nu sunt fiabile, dar la ludixul meu am schimbat in 20.000 km:

 

- la 15.000 rolele de la variator

- la 17.000 segmentzii

- pe la 15.000 filtrul de aer

- vro 2 bujii

- vro 2 becuri

 

shi cam atat

 

shi inca merge ca nou :lol:

Apropo cum ti s-a rupt motoru (spart ,crapat cum vrei tu)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo cum ti s-a rupt motoru (spart ,crapat cum vrei tu)?

 

shi nu motoru a crapat, mai intereseaza-te inainte sa scrii :crack: :D :D ci partea care sustzinea toba, care e lipita de motor shi s-a desprins de motor :D :kick: :kick: motorul nu a avut nimic :eek: :( :blink:

 

 

de accidente nu ai auzit!!! :lol:

 

a intrat un taxi in mine shi am cazut pe partea cu toba shi de la impact s-a fisurat!!!

l-am sudat shi nu are nici o problema!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

Ma eu cu al meu am avut 30.000km si 30.000 de probleme... Cred ca in toti km astia am schimbat mai bine de 50 de buji, vreo 4 kit'uri, 1 biela, alber etc....

 

Cu toate ca a fost si forjat pe o roata, in pista etc dar un NRG nu s-ar comporta niciodata asa de rau ca peugeotul...

Editat de TazzY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stiu de ce ziceti voi ca sunt proaste.... :crack:

eu am avut o singura problema cu el.. mai grava,... mi s-a rupt cureaua de 2ori.. ca nu schimbasem rolele si se bloca variatoru....

 

am 9700km si motoru merge perfect.

 

 

ce vi s-a stricat la speed fight2 ? daca tot ziceti ca sunt proaste... macar sa stiu si eu la ce defectiuni sa ma astept. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa am auzit si eu de peugeout... ca sunt destul de proaste...

pana acum Sr50 Facotry cred. ca e cel mai bun... :crack:

 

defapt aprilia SR50.... ca sr50 factory doar cateva abtibilde in plus, si bineinteles si inca cateva milioane in plus...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nrg cu siguranta e f bun scuteru la mecanica mai ales asta din 2006 are si design-ul beton din asta vroiam sa-mi iau si eu dar intre timp au crescut pretentiile spre un tzr :D

nu te incurca cu peugeot-urile k n-au traditie in domeniu si asta se vede pe motoretele lor in afara de desing nu stiu altceva bun la ele.... :P

Editat de costin_owner
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...