Sari la conținut

Zgomot Suspect Ambreiaj Cbr600f


alfy
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

 

Sper sa nu mai fi ridicat nimeni problema asta, ca sa nu ma fac de ras ca n-am citit topicul. Recunosc ca nu l-am citi pe tot... dupa primile 34 de pagini mi s-a luat...

 

Problema mea e urmatoarea. Am luat un cbr600F si nu am sesizat o chestie ciudata, cel putin pt mine,

Cand sunt pe neutru, si am ambreiajul apasat totul e ok, moto suna nemaipomenit...viata e frumoasa.

Cand las ambreiajul, cel putin pe neutru, caci in viteza nu am apucat inca sa verific, se aude un huruit destul de ciudatel, initial am crezut ca era ventilatorul, dar nu era asa... :crack: nu am sesizat nici un efect asupra motoretei in timpul mersului..nu aluneca nimic, nu patineaza nimic... se infige foarte frumos. de altfel se vede ca e un moto intretinut de fostul proprietar, intrucat nu are nici macar o zgarietura si arata de parca ar fi nou. Daca serveste cuiva ca indiciu, precizez ca e un PC25, 1995, 57000 km...

 

Are cineva idee de la ce ar putea fi ? e de rau ?

 

multumesc mult

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aceeasi problema si potrivit mecanicilor de la e-leasing cu care ma stiu din copilarie, e "pe duca" ambreiaju' dar nu e critica treaba inca...

La fel, la drum se prezinta nemaipomenit. Ei ziceau ca o sa o pot considera o problema cand cursa utila va fi < de 2 cm din maneta. Si tot potrivit lor, asta se poate (la cum suna si merge al meu) intampla sezonul urmator, nicidecum asta. Asa ca eu, f. probabil pe perioada iernii o sa rezolv problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a mea e luat tot d la euroleasing :crack:

 

ai idee ce costuri implica aceasta problema ?

 

merci si asfalt uscat...

 

 

Am aceeasi problema si potrivit mecanicilor de la e-leasing cu care ma stiu din copilarie, e "pe duca" ambreiaju' dar nu e critica treaba inca...

La fel, la drum se prezinta nemaipomenit. Ei ziceau ca o sa o pot considera o problema cand cursa utila va fi < de 2 cm din maneta. Si tot potrivit lor, asta se poate (la cum suna si merge al meu) intampla sezonul urmator, nicidecum asta. Asa ca eu, f. probabil pe perioada iernii o sa rezolv problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a mea e luat tot d la euroleasing :crack: ai idee ce costuri implica aceasta problema ?

merci si asfalt uscat...

 

Eu nu o am de la ei, dar la ei imi fac service-ul. Acuma il sun pe Oli sa vad de costuri. Apropos, de cand ai luat moto, din ce an e, CBR de care, si ce numar ai... :what: si ce numar ai la chiloti, daca inreaba :what:

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o am de la ei, dar la ei imi fac service-ul. Acuma il sun pe Oli sa vad de costuri. Apropos, de cand ai luat moto, din ce an e, CBR de care, si ce numar ai... :what: si ce numar ai la chiloti, daca inreaba :what:

:crack:

 

 

 

salutare.

 

merci.

i-am scris si io mai devreme. e putin probabil sa fi uitat despre ce e vb dat fiind ca am luat-o sambata de la ei. eu fiind in bucuresti nu prea am cum sa ma duc pana la medias pt service, pe care il fac la honda romania

oricum e un cbr600f pc25 / 1995

asfalt uscat

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

 

merci.

i-am scris si io mai devreme. e putin probabil sa fi uitat despre ce e vb dat fiind ca am luat-o sambata de la ei. eu fiind in bucuresti nu prea am cum sa ma duc pana la medias pt service, pe care il fac la honda romania

oricum e un cbr600f pc25 / 1995

asfalt uscat

 

:crack:

din cate stiu eu oala de la ambreaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...