Sari la conținut

Scoala de pilotaj enduro FM Racing.Ro


Alfred
 Share

Postări Recomandate

Editia a doua a scolii de pilotaj FM RACING.RO va asteapta la Sibiu (Curmatura) pe data de 23/24/25 septembrie 2010.

De aceasta data am ales sa modificam putin strategia scolii, la prima editie am vazut ce a lipsit ,am vazut ce a fost bine si acum încercam sa facem ca totul sa perfect.

Pentru a doua editie a scolii de pilotaj fm racing.ro am ales sa folosim 2 instructori :

-Pentru elevii de nivel Hobby/Mediu, Paul Harpa (Pictoru), locul 8 la Red Bull Romaniacs, clasa Expert Single.

-Pentru elevii de nivel Avansat/Profi, Michel Dumoulin, cu o experienta de 40 de ani în Hard Enduro si Trial. Michel te poate învata cele mai bune tehnici de pilotaj.

Odata ajuns în tabara fiecare motocicleta va trece de o revizie generala facuta de Pictoru si Michel. În caz ca trebuie ceva schimbat si alegeti sa nu schimbati piesa respectiva (va punem la dispozitie mecanici, scule si piese) nu vom ramâne la pensiune sa remediem aceasta problema în caz ca nu puteti pleca pe traseu dimineata din cauza piesei respective. În cazul în care pe traseu se rupe o maneta/pedala sau ceva inevitabil noi o sa încercam sa remediem problema si sa avem la noi piesele si sculele necesare pentru a rezolva problema cât mai repede.

De data aceasta programul va fi foarte strict :

 

-Joi,

sosirea în tabara (pâna la ora 18, ca sa avem timp de revizie). Joi vom efectua doar reviziile la motociclete si vom schimba daca e nevoie de ceva.

 

-Vineri:

Ora 9 – Micul dejun

Ora 10 – începerea cursului

Ora 13:30 – pauza

Ora 14:30 – reluarea cursului

Ora 17:30 – întoarcerea în tabara unde verifica toata lumea motocicletele, daca este ceva de lucrat la motocicleta se lucreaza de la 17:30 pâna la 22, dimineata nu se lucreaza la motocicleta !!

 

-Sambata :

Ora 9 – Micul dejun

Ora 10 – începerea cursului

Ora 13:30 – pauza

Ora 14:30 – reluarea cursului

Ora 17:30 – întoarcerea în tabara unde verifica toata lumea motocicletele, daca este ceva de lucrat la motocicleta se lucreaza de la 17:30 pâna la 22, dimineata nu se lucreaza la motocicleta !!

 

-Duminica

Ora 9 – Micul dejun

Ora 10 – începerea cursului

Ora 13:30 – pauza

Ora 14:30 – reluarea cursului

Ora 17:30 – întoarcerea în tabara, spalarea motocicletelor (va punem la dispozitie pompa pentru spalat),

Ora 19:00 – plecarea din tabara

 

La acest curs avem un nou coordonator de trafic – Paul Grecu (Ursul Grizly)

 

Cazarea se face la pensiune în Curmatura, este decenta si fara probleme. Pentru cei mai pretentiosi avem cazare si la pensiune de 4 stele (în aceeasi curte)

 

Ca si la prima editie a scolii de pilotaj FM RACING.Ro numarul de elevi este limitat :

-Maxim 9 Elevi la Hobby/Mediu

-Maxim 9 Elevi la Avansat/Profi

 

 

Pentru rezervari si detalii :

-0742265487, Alfred

-office@fmracing.ro

post-38281-1284018579_thumb.jpg

post-38281-1284018620_thumb.jpg

post-38281-1284018655_thumb.jpg

post-38281-1284018689_thumb.jpg

post-38281-1284018725_thumb.jpg

post-38281-1284018756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sub 18 ani numai cu acordul parintiilor.

Pentru preturi da-mi te rog un mail si o sa iti raspund.

 

Mesaj completat

attasat gasiti formularul de inscriere, il completati si il trimiteti la office@fmracing.ro

 

 

Mesaj completat

Mai sunt 4 locuri la Profi/Avansati si 5 locuri la Hobby/mediu .

formular_inscriere_curs_enduro_fmracing.ro.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sub 18 ani numai cu acordul parintiilor.

Pentru preturi da-mi te rog un mail si o sa iti raspund.

 

Mesaj completat

attasat gasiti formularul de inscriere, il completati si il trimiteti la office@fmracing.ro

 

 

Mesaj completat

Mai sunt 4 locuri la Profi/Avansati si 5 locuri la Hobby/mediu .

 

Puteti sa imi dati va rog adresa unde trebuie sa venim joi? ca am incercat sa va contactez pe messenger si nu a raspuns nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri si sambata seara aveti cursuri nivel profi cu mine :cheers: .veti invata sa cantati la chitara, sau cu vocea si sa beti vinoase..cine refuza sa stea la chef poate sa spele motoarele in parcare toata noaptea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri si sambata seara aveti cursuri nivel profi cu mine :cheers: .veti invata sa cantati la chitara, sau cu vocea si sa beti vinoase..cine refuza sa stea la chef poate sa spele motoarele in parcare toata noaptea..

 

 

Speram ca petrecerile de seara sa iasa la fel de frumoase ca si la baia mare (am dovezii grave filmate de la baia mare), colegul tau de la voce o sa fie acolo

De vinoase ma ocup eu de data asta.

 

Mesaj completat

Multumesc adminilor care mi-au plimbat topicul de la coltul enduristiilor la bursa servicii, inapoi la coltul enduristiilor si acum la Servicii Transport, maine o sa apara la MATRIMONIALE SAU MOTOCICISLISTII GAY ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri si sambata seara aveti cursuri nivel profi cu mine :P .veti invata sa cantati la chitara, sau cu vocea si sa beti vinoase..cine refuza sa stea la chef poate sa spele motoarele in parcare toata noaptea..

tare :cheers: eu stau sigur:)) da numai ca nu pot sa beau:((

Mesaj completat

O fost super fain...greu.

Singura chestie era ca eu am fost cu un cross la enduro...da am facut si eu ceva ceva :huh: la anul vin din nou da desigur cu un enduro...

Mesaj completat

Si niste poze facute de mine pe acolo...nu aveam timp de mai multe.

In video-urile acelea e Madalin...pe un Gas Gas 300 din 2009....se stie nu gluma.

dscf3156.th.jpg

Mesaj completat

tare :laugh: eu stau sigur:)) da numai ca nu pot sa beau:((

Mesaj completat

O fost super fain...greu.

Singura chestie era ca eu am fost cu un cross la enduro...da am facut si eu ceva ceva :huh: la anul vin din nou da desigur cu un enduro...

Mesaj completat

Si niste poze facute de mine pe acolo...nu aveam timp de mai multe.

In video-urile acelea e Madalin...pe un Gas Gas 300 din 2009....se stie nu gluma.

dscf3156.th.jpg

Scuze cum am pus pozele, am amasat din greseala pe add replay in loc de preview post

dscf3155.th.jpg

dscf3154f.th.jpg

dscf3153.th.jpg

dscf3150.th.jpg

dscf3149.th.jpg

Ca sa vedeti poza in intregime dati click pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Unde sunt video-urile cu Madalin? VReau sa-l vad si eu in actiune; am auzit ca merge bine!

Videourile mult asteptate :laugh:)

scuze ca am intarziat cu ele da am fost putin ocupat:D

Mesaj completat

Salut, iar revin cu un replay:D

Daca citeste cineva care a fost la scoala de enduro fm racing.ro editia aIIa, va rog sa imi dati un PM cu id vostru de mess sa mai vorbim ;)

Asfalt uscat:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...