Sari la conținut

Am Cazut....iar In Curba De La Bac


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Stiu curba aia. E prea prea periculoasa (periculoasa in amandoua sensurile). E bine ca e asfaltul bun si curba are 90 de grade, dar e aiurea ca nu vezi decat prea tarziu iesirea din curba. Nu stiu cum ai avut tupeul sa intri in ea cu 90, mai ales daca o urcai. Daca mai aveai putin ghinion, coborai oleaca faleza... pe langa motor :ok:)

 

Mai nasol e sa o cobori si sa vezi pe la jumatea ei o masina pe sensul tau... brrrrr! :hug:)

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Imi pare tare rau pentru tine.Bine, insa, ca nu ai patit nimic grav nici tu, nici motoreta.

Dar sa stii ca m-am stricat de ras, imi pare rau ca trebuie sa recunosc. Ma tot gandesc: pe bune "masinile n-au avut probleme"?? Cum puii mei probleme sa aiba masinile??? Pai e tot una??? Ce imbecili!!!!

Dar tu de ce ai franat??? Trebuia neaparat?? Pe asfalt ud??? Intreb si eu!

 

nu am franat pe ud, am franat pe uscat pana la ud! :D da, trebuia sa franez, cauciucurile mele nu sunt tocmai noi si nu se descurca prea bine cu apa! tre' sa le schimb! :crack:

 

Stiu curba aia. E prea prea periculoasa (periculoasa in amandoua sensurile). E bine ca e asfaltul bun si curba are 90 de grade, dar e aiurea ca nu vezi decat prea tarziu iesirea din curba. Nu stiu cum ai avut tupeul sa intri in ea cu 90, mai ales daca o urcai. Daca mai aveai putin ghinion, coborai oleaca faleza... pe langa motor :kiss:)

 

Mai nasol e sa o cobori si sa vezi pe la jumatea ei o masina pe sensul tau... brrrrr! :lol:)

 

e mai periculoasa pe coborare pt. ca se face din 2 benzi pe sens in una singura si sunt destiu bipezi cu masinile care o "taie" jos si daca ai viteza nu poti sa ii ocolesti! in sus e destul loc! si o mai si cunosc! da' pana atunci nu existau bipezi "udatori" :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia e curba sa-i dai 90?cam ejti cu capu....cu fratimiu cu masina la 50-60 ii scartaiau rotile si era sa ma mute la el in brate.Cred ca cel mai bine e sa fii ceva mai prudent,si aia prosti la faze dinastea dar gandeste-te ca nu ei o sa gandeasca pentru tine....nu sunt capabili de asa ceva....tu trebuie sa te gandesti pentru ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ieri am trecut cu masina pe acolo si desteptii udau iar de pe o parte pe alta astfel incat mi-au zoit parbrizucu apa lor intrasem si tare in curba ca nu o stiam si am intrat pe contrasens, noroc ca nu era nimeni ca o puneam de un bang.

si pe strada nu se scurgea apa era uda toata curba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Aia e curba sa-i dai 90?cam ejti cu capu....cu fratimiu cu masina la 50-60 ii scartaiau rotile si era sa ma mute la el in brate.Cred ca cel mai bine e sa fii ceva mai prudent,si aia prosti la faze dinastea dar gandeste-te ca nu ei o sa gandeasca pentru tine....nu sunt capabili de asa ceva....tu trebuie sa te gandesti pentru ei...

 

:P cu masina nu prea ii dai atat acolo decat daca ai o masina stabila! cu motorul ai loc sa iesi pe banda 1, o tai pe sensul tau! intri pe dreapta, o tai pe 2, iesi pe 1! :D

 

eu ieri am trecut cu masina pe acolo si desteptii udau iar de pe o parte pe alta astfel incat mi-au zoit parbrizucu apa lor intrasem si tare in curba ca nu o stiam si am intrat pe contrasens, noroc ca nu era nimeni ca o puneam de un bang.

si pe strada nu se scurgea apa era uda toata curba

 

 

la mine nu udau de pe o parte pe alta, udau pe o singura parte si se scurgea de-am pewlea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer trebuie sa te chinuiesti sa intri cu 90 si sa fii smecher sa mai si iesi intreg in partea cealalta.Eu ma inclin si ma bucur de fiecare data de ea, dar sus am sub 70 si tine cont ca de la jumatate accelerez.La 90 sunt convins ca ai mari sanse sa cazi fara sa fie apa, e destul pamant in ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

mda, pamantul este acum de cand au inceput sa ude bipezii! se scurge noroiul odata cu apa si cand se usuca... nu imi mai place curba aia! si ma dadeam asa de fain acolo! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...