Sari la conținut

Accident la 25 km Bacau!


BushyBou
 Share

Postări Recomandate

Asta seara in jurul orei 18.00 la 25 km de Bacau accident moto grav cred ca motociclistul este in stare critica daca doamne fereste nu sa intamplat altceva.

 

Au venit niste prietenii din Bacau spre Roman si m-au anuntat motorul era o sportiva cu nr de Constanta daca cineva are detalii sa scrie aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietenii aia ai tai n-au facut si ei niste poze ?

eventual o sedinta foto special pentru tine ca sa vezi daca avea inchis sau nu fermuarul de la "pravalie" si in functie de asta sa hotarasti tu vinovatul.Eventual un montaj video special pentru tine....

 

on topic: Asteptam vesti despre starea de sanatate si evolutia ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele informatii din jurul orelor 20:00: Baiatul e domiciliat in Constanta,varsta in jur de 30 de ani, a ajuns in stare grava cu tensiune foarte slaba,fiind transferat la sectia de reanimare...Avea rani vizibile la cap si era echipat full din cate am inteles...Cu mai multe detalii despre evolutia sa voi reveni maine dimineata [surse sigure]

Editat de EvO!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele baiatului este Moise Gabriel Cristian,28 ani domiciliat in Constanta...Este in stare stabila,multiple fracturi,traumatism cranian si este internat pe ortopedie...Alte detalii privind accidentul nu stiu..Insanatosire grabnica ii doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventual o sedinta foto special pentru tine ca sa vezi daca avea inchis sau nu fermuarul de la "pravalie" si in functie de asta sa hotarasti tu vinovatul.Eventual un montaj video special pentru tine....

 

on topic: Asteptam vesti despre starea de sanatate si evolutia ei...

Niste poze ne'ar fii ajutat pe noi (prieteni cu el) sa il identificam mai repede... asa ca nu mai comenta aiurea.

 

EvO! asteptam detalii.

 

Motocicleta era gsxr 600 albastra (carene rizla) si numar ZPA ?

Editat de airman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste poze ne'ar fii ajutat pe noi (prieteni cu el) sa il identificam mai repede... asa ca nu mai comenta aiurea.

 

EvO! asteptam detalii.

 

Motocicleta era gsxr 600 albastra (carene rizla) si numar ZPA ?

Daca nu te ajuta numele sigur te ajuta pozele, nu? cam nasol sa comentezi fara rost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la spital, baiatul e in stare stabila...Motocicleta este un Suzuki GSX-R K3 albastru din cate am inteles de la el. Dinamica accidentului e tipica,taiat calea...Ce e ciudat este ca nu se afla in localitate,iar cel cu duba care i-a intors in fata nu se stie ce a vrut sa faca,probabil sa intoarca la popasul care se afla la 100m in spate sau din auzite ar fi facut explozie la o roata(putin probabil),deoarece duba era perpendicular pe axul drumului...El nu isi mai aduce aminte mare lucru, a fost gasit la cativa metri de marginea drumului peste sant intins,in stare de soc dar constient...Echipament full,costum si ghete Dainese,casca Arai si manusi...Astazi sau maine va fi transferat la Bucuresti...Insanatosire grabnica ii doresc, iar celui din masina "multa sanatate" fiindca nu a trecut sa il intrebe nici daca e bine sau nu..Poze momentan nu am,a facut doar un martor cu care m.am intalnit la spital si le avea pe telefon..

Editat de EvO!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Mergeam ieri spre Bacau, voiam sa ajung la aeroport si la iesire din Filipesti, pe sensul de mers multa politie si blocaj. Dupa ce am mai mers am vazut un VW Transporter mai vechi, de culoare rosie, oprit fix pe mijlocul soselei cu fata sifonata. Cred ca voia sa intoarca si sa mearga spre Bacau dar nu s-a asigurat cand a intors. La cativa metri mai incolo (nu stiu cati..sa fi fost vreo 5-10 m) am vazut in rigola un motor albastru sifonat bine al carui numar de inmatriculare nu l-am vazut. Ambulanta plecase deja cu motociclistul si n-am apucat sa iau detalii despre el sau motocicleta intrucat politaiul ne-a redirectionat pe contrasesns si era coada destul de mare. As fi vrut sa dau mai multe detalii dar asta e tot ce am putut lua din mers.

Multa sanatate ai doresc motociclistului si recuperare ca mai rapida si usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi`a zis mama care venea culmea..tot cu o ambulanta dar motociclistul era deja plecat! Mereu cand plec cu motorul ma suna din 30 in 30 de minute ! Insanatosire grabnica motociclistului... cum zicea cineva: "daca ai o sansa ...fiind echipat ai si a doua sansa"! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...