Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Castile Nitro sunt bune?

Eu unul ,nu iti recomand,sunt multe alte firme de echipament moto care fac casti la aceiasi bani asa ca ...incearca sa cauti si in alta parte :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni !! am citit in posturile voastre anterioare !! toata lumea care ia permisul A-ul .. viseaza la motoare de viteza .. si la viteze cat mai mari !! dar enduro ?? motocross?? nu e nimeni pasionat !!??? macar acolo daca mori .. mori numai din vina ta! pe cand pe stradaaa... te expui permanent, nu e dependent numai de vointa ta !! :| in concluzie, parerea mea e sa incercati cross-ul e splendit iar daca asta nu va atrage .... luati-o cu motoare mai micute la inceput ... nu vreau sa supar ... dar asta e opinia mea --------- numai bine !!!! ;) :huh: :huh: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exemple....sunt Mtr,shark(unele modele),uvex(unele modele)...

 

uite-te pe www.louis.de si daca gasesti ceva ce iti place imi spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vemar( am una de un 1.5 ani si 16000km si e in stare foarte buna inca, am dat si in gura cu ea, si intr-un bullbar de touareg), Lazer, Caberg iar sunt bune... Incearca s-o probezi inainte sa vezi cum te simti cu ea :huh:

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vladul, castile sunt de unica folosinta, odata trosnita trebuie sa-ti iei alta!

Eu am un airoh tyger parca certificata ece 22/05 parca, f aerisita si usoara. Au si alte modele ieftine si frumoase (de bune nu stiu, ca nu am trosnit nici una, insa sunt made in italy si din termoplast).

Cunosc foarte bine aspectul asta, insa casca e intacta, am scos interiorul sa verific si nu are nicio crapatura :huh:

Recomand totusi niste casti din fibra, sunt mai sigure

 

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vemar( am una de un 1.5 ani si 16000km si e in stare foarte buna inca, am dat si in gura cu ea, si intr-un bullbar de touareg), Lazer, Caberg iar sunt bune... Incearca s-o probezi inainte sa vezi cum te simti cu ea :jump:

Bafta! :)

Multe lucuri s-au intamplat in casca aia a ta :P :) :D

 

 

dc vini jetu?probleme?

Editat de sunnyboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicio problema ... luni ma inscriu la A1 si imi iau 125.

 

Visez la RS ... si cred ca RS ramane! Am si o cunostinta pe la united ...

Faza e ca ai mei mi-au zis sa vand intai scuteru :D

 

Si nu vreau :jump: :haha: ^_^ sunt nedumerit :P

 

Plang :lol:

 

Imi sta bine? :)

 

 

 

Cred ca imi yau un Mojito d`ala din spate :)

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer si eu as da scuteru pe un RS. E o bestie la clasa 125...si modelu asta nou de rs arata f misto.

 

Ce sa zic de poza...freza face totu :P (glumeam) e fain motoru...

 

Da ... Oricum raman la RS ... si eu zic ca merita sa dau jetu pe RS care pe deasupra o sa fie si nou :)

 

Freza e pt aerodinamica ... batea aeru conditionat din fata :D

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte Adevarat!

 

Faza sta asa:

 

Tati, care e paralel cu scuterele si motoarele, a auzit el de la un italian ca aprilia, piaggio, malaguti, gilera sunt motoare bune! Asta e adevarat!

 

I-am aratat CBR 125, cica: " Ce e bah siringa asta? Nu vezi ca are roti de carut de butelii?" Si asta e adevarat!

 

I-am aratat YZF si a zis ca nu ii place rezervoru ala si ca e prea ridicata de poponeata! Si cand i-am zis ca e 4.700 E, a zis ca mai bine mai pune 300 si imi iau aprilia (ca a auzit el la italianu`)

 

I-am aratat RS`u ... i`a placut! Si acum pe bune ... Caru`i pusti de varsta mea, a voastra nu i`ar placea RS?

 

Acum sa vad cum fac cu jetu`... poate il conving sa imi cumpere RS`u inainte si sa vand jetu dupa :P

 

Bafta! :)

Editat de t.H.u.G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La varsta ta stiind ca poate "tati" sa imi ia asa ceva fara un efort mult prea mare, normal ca as fi adorat asa ceva. Insa cum "tati" nu indeplineste conditiile impuse mai devreme si nu mai am acea varsta, 125 2T ar fi ultima optiune la care as apela si asta s'ar intampla probabil din motive financiare. Insa cum tu banuiesc ca abia ai implinit frumoasa cifra de 16ani e ideal. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La varsta ta stiind ca poate "tati" sa imi ia asa ceva fara un efort mult prea mare, normal ca as fi adorat asa ceva. Insa cum "tati" nu indeplineste conditiile impuse mai devreme si nu mai am acea varsta, 125 2T ar fi ultima optiune la care as apela si asta s'ar intampla probabil din motive financiare. Insa cum tu banuiesc ca abia ai implinit frumoasa cifra de 16ani e ideal. :)

 

Nu e vorba de tati ... e vorba ca ai mei tin la mine si mi-au facut intotdeauna pe plac si nu degeaba!

De fiecare data le-am promis ca invatz, si ca incerc sa iau note cat mai mari si asa am facut! Adica n`au vrut de la mine note de 9 si 10, da au zis sa am note peste 7 si sa fiu cuminte la scoala, acasa, sa nu intru in belele, sa imi vad de treaba mea ... si daca i-am ascultat 2 ani (de atunci imi doresc eu un scuter) uite ca m-au rasplatit si ei...

 

Apropo ... la mine in familie tati m-a indemnat sa dau de A1 si sa imi iau 125 pt ca eu voiam sa raman la scuter!

 

Ma rog ... hai ca imi scriu povestea la topicul ala separat! :)

Va mai tin la curent cu ce am rezolvat, in caz ca va intereseaza!

 

Bafta! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si acum pe bune ... Caru`i pusti de varsta mea, a voastra nu i`ar placea RS?

 

 

MIE ! Nu suport vitezanele,mai ales astea mici,chiar pot spune ca le urasc,si fara gluma... :)

Supermotard Rullz !!!

post-19791-1203716813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIE ! Nu suport vitezanele,mai ales astea mici,chiar pot spune ca le urasc,si fara gluma... :)

Supermotard Rullz !!!

 

visul meu........Gas Gas SM 125................. ! :P

 

o sa-l am :)

post-12750-1203717115_thumb.jpg

post-12750-1203717139_thumb.jpg

post-12750-1203717159_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...