Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Oke ... o las asa ;)

@Vladul : nu-i nici o suparare , doar de aia am intrebat.In legatura cu scuteru meu , in caz ca nu ai fost atent , e in 4T deci nu-mi afecteaza performantele.

In legatura cu sunetul , eu vreau sa paraie putin mai tare ca e prea silentios. M-am gandit si la toba sport , dar daca nu ma insel si nu spun prostii , pel anga faptul ca se gasesc foarte greu pentru 125cc 4t , is si exagerat de scumpe (un Leo Vince era parca 300 Euro).

Editat de RaDuCu_CostEL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o mare problema.De cand mi-am marit debitul la carburator(cel original) ca sa mearga mai bine LeoVince-ul cumparat,se cam supraincalzaste incontinuu radiatorul.Nu inteleg cauza,am verificat furtunele,pompa de apa nu e vinovata. Cand opresc la stop curge ca spartu si consum cam 1 litru de antigel la 2 zile. Ce fac in aceasta situatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La scutere schinezesti are o toba invelita cred in tabla de aluminiu, daca as scoate acea invelitoare, daca ar merge, se strica toba, se aude mai tare, ce rol are invelisul ala. Ma deranjeaza ca a inceput sa sara niturile si cam zdrangane, sau sa-i pun alte nituri, ce sa-i fac oare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare problema.De cand mi-am marit debitul la carburator(cel original) ca sa mearga mai bine LeoVince-ul cumparat,se cam supraincalzaste incontinuu radiatorul.Nu inteleg cauza,am verificat furtunele,pompa de apa nu e vinovata. Cand opresc la stop curge ca spartu si consum cam 1 litru de antigel la 2 zile. Ce fac in aceasta situatie?

 

schimba pompa de apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MI-AM RECUPERAT SCUTERUL!!!!!!!! CU AJUTORUL LUI sunnyboy. Informatia a fost reala, scuterul acum este la politie iar rromi dau declaratii...vreau sa mentionez ca scuterul este cam praf, setul motor e varza, nici nu revine pedala la pozitia initiala, franele nu tin deloc, cred ca a cazut cu el ca e zgariat , o sa fac niste poze si am sa le pun, cand ridic scuterul de la politie (luni).

 

 

 

SUNNYBOY......... ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, mi l-au dat de la politie. Nu e chiar asa de rau precum am crezut, era ff murdar avea ceva uleios pe el si de aia mi s-a parut, pedala nu revine pt ca trebuie unsa , setul motor e ok, am sa-l mai reglez pe la carburator si aia e ;) .

 

Si pozele:

 

mbkboosterng1ca9.th.jpgthpix.gifmbkboosterng2tg3.th.jpgthpix.gifmbkboosterng3wf1.th.jpgthpix.gifmbkboosterng5yr8.th.jpgthpix.gifmbkboosterng7dp6.th.jpgthpix.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De premiumfaraplumb ce se mai aude cu scuterul, la gasit sau nu, parca imi e cam mila de el sa dea 90 mill pe un scuter si un cacao sa-l fure ;)

 

ReDMoTo si politisti ce a facut hotilor, ia bagat cam 10-20 ani la racoare ? ca cam asa merita astia ;)

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa muuult timp am reusit in sfarsit sa descopar kitu care mi se potriveste pe scuter

 

Malossi 70cc sport

 

e 530lei +150montaju

 

merita sa il iau ? schimba cu mult puterea scuterului avand in vedere k am doar o toba sport pe el ?

astept raspuns , mersi mult ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa muuult timp am reusit in sfarsit sa descopar kitu care mi se potriveste pe scuter

 

Malossi 70cc sport

 

e 530lei +150montaju

 

merita sa il iau ? schimba cu mult puterea scuterului avand in vedere k am doar o toba sport pe el ?

astept raspuns , mersi mult ;)

150 montajul?da ce-i face frate de banii astia?cumpara-l si monteaza-l la un mecanic..sa-ti ia maxim 50 lei

pretul lui e ok...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, iReal fii atent cum scutesti 150 RON.

Iei o cola la 2 litrii,sa avem ce sa bem,1 litru de benzina,o pensula,sa curatam pe acolo.

Vii la mine odata,si in 2-3 ore e gata.

Sau daca nu vrei sa vii iti explic pe messenger,cred ca e mai usor de schimbat decat sa schimbi rolele...;)

Doar ca necesita multa atentie !

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni tot cu de-astea va mai ocupati? Deci e incredibil baietelul ala iuiu. Cred ca nesimtirea lui chiar nu are limite ;) Cand am sa trec pe la cuca macaii acolo pe la el negresit am sa-l salut ;)

 

Toate bune si frumoase in continuare, asfalt uscat si salutari cu farul.

 

P.S. - Poate ajung la cursa de pe AMCKart de maine seara, poate mai vb atunci. Respect!

 

 

mersi mult de suport alias... merci mult ca ai fost acolo la amcart cand am cazut TOT RESPECTUL ! scuterul e ok s-a rezolvat cu zgarietura plasticu se repara... ...... eu zic sa lasam orgoliile si sa inchiem discutia asta interminabila.... pe tema CSR... intradevar..... nu mai e ce a fost ... dar toti am vrut sa facem clubul CSR... un club unde se poate invata cate ceva sa legi noi prietenii... dar... daca stam sa ne luam de lucruri de 2 lei si sa despicam firul in 4 pe teme de cum ar fi de exemplu: ca mai dau un claxon pe strada dupa vro tipa cand suntem "in gasca " sau mai arunc un chistoc de tigara pe strada pt ca primaria a schimbat pubele de gunoi .. iar cele noi nu sunt dotate cu scrumiere.... sau poate mai trag o flegma intr-un tufish .... sau poate unui sofer (cuvant urat)... cand suntem cu totii in gasca in fine.... te rog eu alias sa incheiem discutia asta si sa lasam loc de buna ziua .. parerea mea..... la registrul comertului sau nu mai stiu eu unde unde te-ai interesat tu alias.. nu are nici o treaba.. nu facem comert cu nimic.... am incercat sa il fac legal ca si ONG.. nu am putut ...am reusit totusi sa rezerv numele ca si ONG... dar se cere un patrimoniu de minim 1500 ron...lucru care nu se va intampla ... sa strangem fonduri sa facem patrimoniu... si am lasat-o moarta momentan ....voi incerca din nou la anul..din februarie cand se incalzeste afara ...si o sa am am si eu timp sa il fac ca si club sportiv.. sau club afiliat unui club sportiv inscris la ministerul tineretului si sportului(am eu pe cineva in DAc MOTORS s-ar putea sa ne afiliem lor .. nu stiu nu promit... ramane de vazut si discutat ) ... odata realizat acest lucru se va proceda la conceperea unui card/buletin/ act care sa ateste apartenenta la clubul csr-bucuresti pentru fiecare membru.. odata inscris.. membrul va primi un tricou , set de stikere csr , si actul care atesta inregistrarea sa in club mentionez ca odata cu formarea legala vom putea atrage sponsorizari... vom putea organiza evenimente si nu in ultimul rand vom putea participa sau organiza campanii de prevenire a accidentele/ campanii de educare-informare pentru posesorii de scutere

semnale de incurajare deja incept sa apara din partea mass mediei... aici ma refer la reviste de domeniu cum ar fi scooterfun revista GRATIS....

 

 

merci mult de intelegere alias... si intelege inca un lucru... in sighetul marmatiei de unde este iuliu ...acolo au o comunitate similara .. se respecta un set de reguli... sunt baieti de treaba ..... intradevar dupa ce a fost dicutia interminabila pe tema asta.. da intradevar a fost un pic nesimtit ca a facut pe forum afirmatia ca si cum eu i-am spus sa foloseasca logo-ul numele si etc... da intradevar a fost cam josnic din partea sa ... dar si-a cerut scuze(o saptama m-a terorizat cu aceeasi tema ca isi cere scuze ) a mai discutat cu mine unele probleme ... si s-a ocupat de formarea unui forum www.scuter-forum.com un portal video... in fine ... si el s-a interesat in stanga si in dreapta asupra problemelor de formare "legala " a clubului si m-a mai ajutat cu niste informatii el cel putin a facut "ceva" tu ai contribuit si tu cu unele sfatturi utile pt care iti multumimi.. dar e decizia ta de a te "desparti" de noi.... inca o data iti spun poti veni fara nici o problema ... mai vezi si tu ce fete noi au aparut :) doar e loc public trotoaru de la circ cine sunt eu sa iti spun" nu ai ce cauta aici"....nu ca as face asa ceva... dar ti-am spus eu sunt omul care ii place sa lase loc de buna ziua

 

in rest sunt ok.. daca ma intrebati de sanatate... loc pentru doritori de plibari si excursii este.. atat timp cat se respecta regulile minime...

 

 

sa ne auzim cu bine salutari si feritiva de soferii cretini .. pt ca se pare ca se inmultesc

Editat de scr33ky2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, iReal fii atent cum scutesti 150 RON.

Iei o cola la 2 litrii,sa avem ce sa bem,1 litru de benzina,o pensula,sa curatam pe acolo.

Vii la mine odata,si in 2-3 ore e gata.

Sau daca nu vrei sa vii iti explic pe messenger,cred ca e mai usor de schimbat decat sa schimbi rolele...;)

Doar ca necesita multa atentie !

 

ok ;) poate pana sambata il iau si bem de toate :)

 

ce mi'e mie frica umpic e sa nu se potriveasca 100% cu toate ca am gasit pe net baieti care au pus malossi 70 pe hyosung rally si ciprian a zis k merge malossi de 70 si nu mai stiu care.

 

deeeci , il cumpar ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ca sa fii sigur ca se potriveste trebuie sa fie ca al tau.

Adica trebuie sa ai cate una din caracteristicile astea.

2T/4T

Vertical/Orizontal

Racire apa/Racire aer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e 2t vertical cred , racire pe aer

a bagat ciprian capu sub el si a mia zis 2-3 kituri printre care si malossi 70 , care il are pe stoc

 

intrebarea mea e : ma duc sa il cumar ? ai cum sa ma ajuti in weekend sa il pun?

 

si rodaju e 1000 sau 1500 ?

Editat de iReal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...