Sari la conținut

transplant motor diferit pe jawa


Byker_boy
 Share

Postări Recomandate

salutare!!! Ma tot gandesc , credeti ca se poate pune pe o jawa de350 din 90 , un motor de kawasaki/ yamaha... ceva de prin 82-86? ma gandeam ca alea sunt mult mai bune, in 4 timpi, consuma mai putin... ar fi interesant.

 

Apropo, sunt pe cale sa achizitionez o jawa din 90 reconditionata cu aprindere electronica..etc. sa spunem ca este in stare perfecta si cu acte, se merita sa dau 250 E pe ea? as gasi ceva mai bun? adica... as fi fost mai fericit daca as fi gasit ceva in 4 t de prin 80 decat asta din 90. dar... nu stiu ce sa fac...si nici nu gasesc altceva.

 

Astept parerile voastre!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era in timisoara unu de genu acum cativa ani cu un motor de yamaha xs 400

Mesaj completat

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

 

ai in link-ul asta si poze

 

 

Ms . Super motorul. Oare l-o fi dat ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,mam gandit sa pun si eu p ij-ul meu un motor de virago,dar nu gasesc nici la dracu

 

cu v-uri e mai complicata povestea plus ca daca nu te axezi pe modelul de 125-250 nu prea merita cele de la 535 in sus sunt pe cardan

Mesaj completat

cel mai fiabil e ceva monocilindric sau nah twin de honda cb pana in 500cmc......da nah poate ramai cu el in stadiu de experiment ca nu stiu daca il omologheaza astia cu schimbari de genu......asta ce l-am pus eu stiu ca avea ok actele si se umbla cu el seria de pe motorul ala de yamaha era trecuta in acte si din cate stiu nu cu manarii

 

 

sa dat si la bani de nimic 900lei .....cu greu

Editat de bach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era in timisoara unu de genu acum cativa ani cu un motor de yamaha xs 400

Mesaj completat

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

 

 

ai in link-ul asta si poze

 

a ajuns la mine, are omologare individuala. in afara de cadru, rezervor, sa, aripa spate, semnale, far, bascula si tobe, este XS400 2A2.

Mesaj completat

sal,mam gandit sa pun si eu p ij-ul meu un motor de virago,dar nu gasesc nici la dracu

 

virago de 250 poate, ca de la 535 sunt toate pe cardan, deci e nevoie si de bascula...

Editat de DKWraith2Anen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il intreb pe om....si te anunt

 

 

 

sa dat

 

 

nasol:(

Mesaj completat

In schimb am gasit o nepra la 10 mil . dar... si asta are probleme ... cine o vinde nu e proprietar si a pierdut cartea . mai are decat o copie....si talonul. Am inteles ca pentru inmatriculare fara carte mai dau inca 4 mil... aproximativ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...